Jump to content
Dogomania

'Kichanie'- wciąganie powietrza nosem+ pies kuleje, proszę o pomoc


1dominika9

Recommended Posts

Witam, mój pies labrador od wczoraj kicha( o ile mogę to tak nazwać) tak jakby wciąga powietrze nosem. Dzieje się tak głównie gdy leży. Ponadto od jakiegoś czasu kuleje raz na jedną łapę za jakiś czas na drugą. Nie ma żadnej opuchlizny, gdy ich dotykam nie zabiera łapy. Piesek jest smutny, nie może znaleźć sobie miejsca, nie ma ochoty na zabawę. Ma ciepłą mordkę ale nie mierzyłam mu temperatury. Pies ma 10 miesięcy. 
Nie wiem co mam zrobić ponieważ sytuacja się powtarza. Identyczne objawy miał ponad miesiąc temu weterynarz podał mu zastrzyk od gorączki oraz ostał 4 dawki antybiotyku( przyjmował go co 2 dzień). Weterynarz stwierdził że ma zapalenie górnych dróg oddechowych. Po przyjęciu wszystkich leków sytuacja się unormowała jednak wczoraj znowu się powtórzyła. Martwi mnie te ciągłe utykanie, nie wiem co mam zrobić, czy mogę mu coś podać w domu? Może miał ktoś podobną sytuację? Czy może to być jakiś stan zapalny organizmu? Dlaczego to się powtarza? 
Bardzo prosimy o pomoc, oczywiście jeżeli nic się nie poprawi udamy się do weterynarza. 

Link to comment
Share on other sites

Możesz zmienić weta?Jeśli sytuacja sie powtarza po 4-5 tyg.,to znaczy,że jest to jakieś schorzenie chroniczne.Problem z łapami,to najpewniej inna historia.(dysplazja?zapalenie stawów?)Trzeba dobrze psa zdiagnozować,bo dawanioe antybiotykow na ślepo może poważnie zaszkodzić.Poza tym - gorączka (powyżej 39,5) jest istotnym sygnałem choroby i może byc dla psa NIEBEZPIECZNA.Idz do weta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...