Jump to content
Dogomania

Mania ma DS, jej córka nadal u Murki


Recommended Posts

Jak toto szybko rośnie :P

 

Ogromna bestia się z niej robi :D  Barzo dobrze, że się rozkręciła i zaczęła dokazywać :)

 

Melduję, że Skarpeta Owczarkowa opłaciła fakturę na kwotę 250 zł za hotelowanie Mańki :)

Murko, potwierdź proszę jak pieniążki się zaksięgują :)

 

Bardzo dobre wieści, dziękujemy. Wpiszę do aktualizacji pierwszego postu.

 

Kali ma nowe ogłoszenia, właśnie aktywowałam ostatnie. Zaczęłam też robić bazarek, ale mam teraz strasznie mało 'internetowego' czasu: właśnie rusza u mnie remont i sporo czasu spędzam na pilnowaniu mojego stada i kocura-tymczasowicza. Wczoraj pakowałam zawartość szafy i kocie najwyraźniej zirytował się, że nie chcę go głaskać więc... nasikał do świeżo spakowanego pudła z wełnianymi swetrami ... :rolleyes:

 

Murko, jak tam Mania? Karmi jeszcze? Zastanawiam się kiedy zacząć ją ogłaszać.

Link to comment
Share on other sites

Mańka została w piątek zaszczepiona na wściekliznę i wirusówki; Tola ma zapytać czy koszty te także pokryje gmina.

Kali wczoraj podałam kolejne odrobaczenie, bo dwa tygodnie temu jeszcze trochę jej wylazło robali; będzie w przyszłym tygodniu szczepiona drugi raz na wirusówki.

 

Nie widzę już, aby Kali interesowała się cycuchami Mańki. Jak była Riley to czasem się jeszcze próbowały dossać, ale Mańka nie była tym zachwycona i uciekała im.

Myślę, że można będzie ją powoli ogłaszać, za jakiś tydzień będzie można ją sterylizować. Idealnie by było jakby Kali znalazła domek, bo może dokuczać mamusi po zabiegu. Ale w razie czego ją odizolujemy, a Kali żeby nie płakała, to dostanie towarzystwo Milusia (tego białego psiaczka ze zdjęć, on ma 5 miesięcy).

Porobię w takim razie ładne fotki suni pod ogłoszenia. Sunia jest bardzo czyściutka, załatwia potrzeby tylko poza boksem. Niestety ma tę wadę, że jest szczekliwa.

Jest bardzo przyjazna wobec innych psów, także suczek.

 

DONka, wpłatę 250 zł otrzymałam - dziękuję bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

Nowe zdjęcie Riley ( teraz Holly)

 

[URL=http://iv.pl/]92123005607281855998.jpg[/URL]

 

Zupełnie inny brzdąc ;) Kasia napisała, że młoda jest grzeczna, nie płacze i już grzecznie zostaje sama. Teraz, żeby jeszcze Kali znalazła swoich ludziów.

 

Aha, od nocy nie mogę edytować postów ani cytować. Też macie ten problem?

Link to comment
Share on other sites

Kali była dziś u weta. Była dziś smutna, nie chciała bawić się z psami, chodziła tylko za mną i wodziła za mną oczkami z małymi śpioszkami. Na podgardlu z jednej strony zwisał jej fałd skóry. Diagnoza: ropne zapalenie skóry :( skąd się to wzięło - wet mówi, że po prostu czasem się takie coś robi i już. Mała dostała antybiotyk, musi pobrać przez parę dni, na drugie szczepienie trzeba będzie trochę poczekać. Koszty doliczymy do rachunku dla gminy, bo nie są duże.

 

A w środę sterylizacja Mańki.

Link to comment
Share on other sites

Mańka już po sterylce. Ma troszkę większe cięcie niż zwykle wet robi, bo było ciężko wydobyć jeden jajnik, coś tam z nim nie do końca było tak.

W każdym razie suńka czuje się bardzo dobrze i ogólnie wszystko ok.

 

Kali również czuje się już lepiej, dzisiaj nawet trochę brykała z psiakami.

 

Na prośbę Erici umieszczam opisy obu suczek:

 

Mańka waży niecałe 16 kg (dokładnie 15,60 kg). O wiek zapytam jutro weta, bo wyleciało mi to z głowy (ten tydzień mamy masakryczny).

Suczka bardzo łagodna, ale bojaźliwa w pierwszym kontakcie z obcymi osobami. Dość szybko łapie kontakt i kiedy się już zapozna to nie odstępuje na krok. Uwielbia towarzystwo człowieka, domaga się delikatnie uwagi, zagląda krok w krok. Nie ma skłonności do ucieczek, bardzo trzyma się swojego terenu, sama wraca do boksu, w trakcie wybiegu co chwile sprawdza czy jest otwarty i czy wszystko jest na swoim miejscu. Bardzo dobra z niej matka, pilnie obserwuje każde podbieranie jej Kali z boksu i ogromnie się cieszy kiedy malutka wraca do niej.

Jest przyjazna wobec innych psów, bardzo lubi się z nimi bawić, ma dużo energii. Lubi dzieci.

Ładnie chodzi na smyczy, jest bardzo czysta.

Jest czujna i zawsze daje znać kiedy ją coś zaniepokoi.

 

Kali waży 4,5 kg obecnie. Jest bardzo otwarta wobec ludzi, nie boi się obcych. Lubi inne psy, ale chyba przez to, że jest najmniejsza i często obrywa w zabawach to woli towarzystwo ludzi :) Bardzo ładnie załatwia się po wyjściu z boksu, więc na pewno szybko opanuje zachowanie czystości.

Nie boi się brania na ręce itd. Nie jest dziamgotliwa ani bojaźliwa, nie panikuje z byle powodu. Fajna, grzeczna suńka :)

Link to comment
Share on other sites

Przyszedł czas na rozliczenie, ponieważ minęło 30 dni hotelowania:

 

Wpłaty:

+ 250 zł Skarpeta ONkowa

Razem: +250 zł

 

Koszty:

-444 zł hotelowanie (25.07-05.08 16zł/doba + 06-23.08 14zł/doba)

-12,50 zł odrobaczenie II całego towarzystwa

-5 zł przejazd do lecznicy (połowa kosztów) na szczepienie szczeniaków

-2,50 zł III odrobaczenie Kali

-2 zł dojazd weta (częściowe koszty) na szczepienie Mańki

-10 zł przejazd do lecznicy z Kali (zap. skóry)

-10 zł przejazd do lecznicy z Mańką (sterylizacja)

Razem: -486 zł

 

+250 zł - 486 zł = -236 zł

Stan konta na 23 sierpnia wynosi -236 zł

 

Mańka już wygojona, jutro zdejmę jej kołnierz. Kali dziś dostała ostatnią dawkę antybiotyku, bryka już i dokazuje jak dawniej, fałda skóry całkowicie znikła. Także teraz tylko domku trzeba dziewczynkom :)

Z Kali trzeba uważać dając jej z ręki jedzenie, bo jest potwornie pazerna. Antybiotyk dawałam jej w pasztecie i musiałam rzucać jej na podłogę, bo za pierwszym razem skaleczyła mnie w palec, a dzisiaj jak rzuciłam ostatnią dawkę to zdążyła złapać mnie i rozcięła mi palec tak, że nie wiem czy szyć nie trzeba będzie..

Ale zaokrągliła się teraz ładnie suńka, pewnie w końcu przestało jej dokuczać choróbsko i ma apetyt.

Link to comment
Share on other sites

Sorki, że się wtrącam, ale podczytuje wątek rodzinki i zwróciłam uwagę, że w rozliczeniu wkradł się mały błąd ;-) Skarpeta wpłaciła 250 zł za hotelowanie Manki, a nie 200 zl :smile:

 

 

Przepraszam za pomyłkę, już poprawiłam. Pomyliłam się w zapisie tylko w samej wpłacie, bo na dolnym rozliczeniu było dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia cudne, a Kali rośnie i rośnie :)

Ja dziś wreszcie mam trochę czasu, będę powoli  nadrabiać wszelkie zaległości, zaczynając od aktualizacji pierwszego postu i przelewu.

 

Murko, jak tam Twój palec? Trzeba było szyć? :(  W wolnej chwili podeślij mi numer konta.

 

Miałam kilka telefonów, ale nic konkretnego. W ogóle jakoś teraz zrobił się popularny motyw obrazy majestatu, bo "jak to tu mnie chcecie kontrolować i jakieś inwigilacje przeprowadzać, ja się uważam za osobę odpowiedzialną i to powinno wam wystarczyć" :rolleyes: i jeszcze mój ulubiony tekst z tego tygodnia "pies to k*** nie dziecko przecież" :huh:  Eh.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...