Jump to content
Dogomania

dluga podroz ze staruszkiem -(auto) tylna kanapa


helli

Recommended Posts

czeka mnie dluga podroz z moja staruszka 16 lat,raz przerobilismy, niestety znow musze, psa trudno gdzies zostawic (siki i kupki bez kontroli), a do hotelu-kojca nie oddam(pomysli, ze wraca do schroniska), 15 kg reumatycznego ciala,

poprzednio w podrozy troche wytrzymywala w szelkach mocowanych do pasa, raczej sie zaplatywala, wiec byla luzem na kanapie (spiwor + futerko drybed)

 

Co sprawialo psu pb w ostatniej dlugiej podrozy (podzielonej na 2 dni):

- tylna kanapa wyprofilowana pod siedzacego czlowieka, a nie lezacego psa- zadarta do gory, a nie plaska i szeroka

-plachta (tzw hamak) m/ oparciami przod-tyl za luzna, brak podparcia tam, gdzie konczy sie kanapa (nie wypelnilam zbyt dobrze bagazami)

-utrata rownowagi przy zmianie toru jazdy/manewrach

-niedowlad tylnych lap, slabe przednie aby usiedziala, a z kolei w pozycji lezacej nia rzucalo 'przod-tyl'

 

Myslalam, aby podlozyc jej duzo miekkich poduch, kolder, zeby w nie mogla sie zagrzebac, ale moze jej byc za goraco

 

Znalazlam na amazon takie cos- mysle, zeby jej  skonstruowac taki prostokat z krawedzia 20 cm, z jakiejs pianki/materaca, aby mogla sie tam polozyc i aby jednoczenie te krawedzie ja trzymaly, gdy bedzie lezec, objac to pasem:

 

http://www.amazon.com/Pet-Car-Seat-Lookout-Medium/dp/B000634MXM

 

 

jakies inne pomysly?

Link to comment
Share on other sites

U mnie bardzo dobrze sprawdza sie klatka w samochodzie .Wczesniej gdy pies byl przypinany pasami wiercil sie ,piszczal ,platal w tych pasach ,bez pasow z kolei jest narazony na niebezpieczenstwo w razie hamowania lub innego manewru ,moze poleciec ,skrecic lape ,cokolwiek. Klatke mam postawiona na zlozonym tylnym siedzeniu przymocowana do fotela kierowcy z boku zablokowana siedzeniem ,ktore jest rozlozone .W klatce ma wygodne poslanie ,futerko ,od gory klatka jest przykryta .Piesek jest spokojny i czuje sie jak w norce ,na ogol spi .Moze sprobuj z klatka ,zalezy tez jaki masz samochod ,trzeba ja dobrze wmatowac ,zeby byla stabilna.

Link to comment
Share on other sites

ja wlasnie klatki chcialabym uniknac, bo psinka nieprzyzwyczajona, i bedzie obijac sie o te scianki, no a poza tym mam chyba za maly samochod;

a jak zloze kanape, to mam po skosie,

zalaczam inspiracje znalezione w sieci,

np.  taka miekka klatke z materialu,

albo taki pojemniczek - futerko do refleksji - bede musiala poswiecic stare materac piankowy (cienki z ikei, ktory b. upodobala sobie psinka i go recznie zmajstrowac

 

przydaloby mi sie cos w stylu wanienki wyscielanej  lub wnetrza wozka (niemowlecego; sa tez dla psow, rozwazam nawet kupno, ale nie wiem czy sie je rozbiera na 'moduly'

Link to comment
Share on other sites

Tez mam malenki samochodzik :) 4 osobowy i jak zloze z tylu jedno siedzenie tez jest po skosie ale wypoziomowalam kocami klatka zajmuje siedzenie i kawalek malego bagaznika . Pies wlazi do niej tylnymi drzwiami (klapa) .Wszystko jest przymocowane. Moim zdaniem klatka jest bezpieczna ,w razie hamowania pies z niej nie wyleci . Moze sprobuj taka z materialu i wyloz czyms meciutkim . Moj pies wazy 22 kg .

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.com/Pawhut-Deluxe-Pet-Booster-Seat/dp/B00AJU8YWC/ref=sr_1_52?s=pet-supplies&ie=UTF8&qid=1437478413&sr=1-52

Coś takiego widziałam ostatnio w TK Maxxie, za około 80 zł, ale nie sprawdzałam rozmiaru. Nie wiem, czy robią takie na psy w okolicach 15 kg, ten konkretny ma limit 13.5 :(

 

Jakby udało się to wyregulować tak, żeby leżało na siedzeniu a nie wisiało, to myślę, że by się sprawdziło. Tak jak to: http://www.amazon.com/MeowWoof-Safety-Cover-Booster-Polyester/dp/B00W4RP9PI/ref=sr_1_146?s=pet-supplies&ie=UTF8&qid=1437478662&sr=1-146-spons

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za sugestie,

tez przegladam amazon (na amerykanskim jest najwiecej inspiracji), mam jeszcze 1 mies. na wymyslenie

 

wyczytalam, ze jesli chodzi o wentylacje (wazne w czasie upalow, klimatyzacja nie zalatwia pb)

to jednak materialowe boksy (te z siateczka)  sa mniej przewiewne niz plastikowa klatka (transporter)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...