Jump to content
Dogomania

Jak sterylizacja wpływa na charakter u kotki......


Clou

Recommended Posts

Witam
Mam, problem ponieważ moja kotka będzie mieszkac na wsi, chcę ją wysterylizować a ponieważ niedługo skończy rok to zabieg tuż, tuż:shake: I tutaj pojawia się problem, ponieważ już od kilku osób słyszałam, że koty a w szczególności kotki dziwaczeją po tym zabiegu nie wiem co mam zrobić. Jak narazie moja kicia mieszka z pięcioma psiakami:lol: i naprawdę świetnie, się dogadują i nie chciałabym żeby to się zmieniło:shake: i stąd moje pytanie czy może stać się tak,że po zabiegu kotka przestanie ,,dogadywać '' się z psami i zacznie byc ,,agresywna '' w stosunku do nich?? Bardzo prosze o jakieś odpowiedzi :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem skąd się biorą takie opinie :roll: Wręcz przeciwnie kotka po sterylizacji przestanie myśleć o kocurze, a swoją energię skieruje na stosunki domowe, przestanie być sfrustrowana rujami i brakiem kocura. Oczywiście przez pierwsze dni po zabiegu kotka może być drażliwa, bo może ją boleć, może jej szew przeszkadzać. Zdaża się, że jak wet schrzani sterylkę, kotkę może coś boleć albo nadal mieć ruje, pewnie stąd te opinie. Dodatkowo jeśli jest w domu więcej kotów, w tym kotki niekastrowane i rozmnażane, to wysterylizowanie kotki, która dowodziła stadem kotów zaburza hierarchię (zwykle kotka niewysterylizowana czy mająca kociaki rządzi) to faktycznie na początku mogą być problemy, zanim się na nowo nie dogadają.
Także koniecznie szybko do dobrego weta, bo kotka ma zupełnie inny cykl płciowy niż suczka i często nawet u rocznych kotek jest już ropomacicze.

Link to comment
Share on other sites

Moja kotka była sterylizowana w wieku 6 m-cy,dziś ma 4 lata i nie widze zmian w jej zachowaniu.Jest spokojna,łagodna i znakomicie dogaduje się z psami:) .
[B]Clou[/B],musisz powiedzieć wetowi,żeby usunął macice wraz z jajnikami bo inaczej kotka będzie miała ruję tyle tylko,że nie będzie mogła zajść w ciąże.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Jureja']
[B]Clou[/B],musisz powiedzieć wetowi,żeby usunął macice wraz z jajnikami bo inaczej kotka będzie miała ruję tyle tylko,że nie będzie mogła zajść w ciąże.[/quote]
A weci sami nie wiedza, ze jajniki tez sie usuwa? :cool3: To chyba troche bez sensu usunąć samą macicę.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o znalezienie dobrego weterynarz do takiego zabiegu to cieżka sprawa, wiem poniewaz kiedys też mieliśmy kotkai chcieliśmy go wysterylizować a nie wiedzieliśmy czy to kot czy kotka i wszystko niby w porządku jedziemy na zabieg według doktora to był kot i miałbyc kastrowany , kiedy to nagle pielegniarka mówi panie doktorze ale to kotka....I to zdarzyło sie naprawde. Wielkie dzieki za tyle odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Eee to po czym poznawał on tą płeć? Po wyrazie pyszczka? :lol:

Co do zmian zachowania, to jedyne z czym się spotkałam, to że kotka stała się bardziej leniwa. To raczej niesterylizowane kotki, zwłaszcza w czasie rui, mogą byc agresywniejsze wobec innych zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Ja miałam sterylizowaną kotkę i nic sie w niej nie zmieniło. No może trochę - Lgła do ludzi jeszcze bardziej, zrobiła się trochę spokojniesza i ..utyła 1 kg xDD
Zawsze chciała się tulić i tulić.
teraz mam kotkę która za 9 dni skączy 4 miesiące i za 4 mies czeka ją Ciach :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...