Jump to content
Dogomania

gdzie trzymac szczeniaka w nocy?


PaiLuna

Recommended Posts

Mamy 8 tyg sunie. W dzien nie ma problemu z sikaniem bo co chwile jest wuprowadzana na podworko albo caly dzien hasa w ogrodku ale problemem sa noce. Jesli zamkne ja w lazience to cala lazienka jest zakupkana i zasikana.
Wkladamy ja do kartonu wyscielonego kocykami i wtedy nie sika tylko piszczy dwa lub trzy razy w nocy zeby ja wziac na dwor. Niestety gryzie i drapie pudloi karton starcza na jedna noc bo zaraz jest dziura. Co robic?

Link to comment
Share on other sites

Jak moja miała 8 tygodni to była zamykana z nami w sypialni. Miała własne leże i tam spała. Kiedy słyszałam piszczenie, brałam ją na ręce i zanosiłam na podwórko.

Tam się natychmiast załatwiała, a ja wtedy fajnie dodawałam komendę "szczochaj" :P I tak się nauczyła sikać na komendę. A wracając do tematu to takie wyprowadzanie trwało hmmm ja wiem ... do 3 miesiąca ? Jakoś tak i potem już nie piszczała. Przesypiała całą noc, ale sypialnia była dalej zamknięta, bo jak się tylko otworzyło to szła się załatwiać do jadalni. Potem wprowadziliśmy maty to robiła na maty. W 4 miesiącu całkowicie zaprzestała załatwiania się w domu.

Link to comment
Share on other sites

Ja od początku przyzwyczajałam psa, że nocnych spacerów nie będzie. Od razu był uczony załatwiać się w 1 miejsce, na matę i w nocy tam załatwiał potrzeby.

Zamykanie psa na noc w innym pomieszczeniu bez wcześniejszego przyzwyczajenia go do tego to tragiczny pomysł. Szczeniak, który wcześniej caly czas przebywał z matką i rodzeństwem bardzo źle znosi taką nagłą rozłąkę, może się załatwiać pod siebie w łazience ze strachu albo stresu.

Najlepiej chyba jak nauczycie psa załatwiać się w 1 miejsce, na podkłady, tekturę czy gazety, albo wynoście go na dwór tez w nocy 1 czy 2 razy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przez pierwsze 10 dni spała ze mną w sypialni nasza sucz.Właśnie w pudełku.Czasem miała akcje,że piszczała,drapała.Pudełko było z przykrywką ale za to z dużymi otworami po bokach.Chwilami byłam już tak zmęczona,że wynosiłam ją na taras w pudełku.Wstawałam ok 6,otwierałam pudełko a sucz smacznie spała:)

 

Po tym czasie wyniosłam ją do przedpokoju na kocyk.Widziała mnie w pokoju bo drzwi były otwarte ale jak przychodziła to brałam ją na ręce i wynosiłam na jej kocyk.

Trwało to jakiś tydzień i się przyzwyczaiła.

Link to comment
Share on other sites

Jak tak czytam o tych wszystkich problemach z nauką czystości, to stwierdzam, że mój szczenior (właściwie rodziców, ale przeze mnie odchowany) był prawdxiwym aniołem. Wzięta z kojca w wieku 3 miesięcy, w domu zsiusiała się dosłownie raz. Fakt, była wyprowadzana po 6 razy na dzień, ale całą noc przesypiała, o 6 rano dzwonił budzik i w całym domu było suchutko. Spała ze mną w łóżku, grzecznie czekała aż wstanę i ładnie siusiała na dworze. A jak rodzice się wyprowadzili na wieś, to sama sobie wymyśliła, że podwórko to część domu i na siku trzeba z nią iść na spacer.
Jeśli chodzi o zabrudzoną łazienkę, myślę, że tu nakładają się dwa problemy - piesek nie wytrzymuje tak długi, żeby nie nabrudzić plus stres związany z pozostawieniem w zamknięciu. Wszyscy piszą, żeby psa przenieść bliżej siebie. W połączeniu z czujnym snem, żeby wyłapać kiedy piesio szykuje się di załatwienia powinno szybko wyykształcić zachowanie czystości

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja zrobiłem błąd zostawiając małego psa w kotłowni. W sumie myślałem, że będzie mu ciepło i miło ale nie przewidziałem, że pies czekając na wyprowadzenie rano będzie na tyle nerwy, że zacznie przewracać różne rzeczy. Może właściwie chciał się tak pobawić,a le niestety padło na niewielki pojemniczek ze smarem, którego dzień wcześniej używałem. Zwyczajnie zapomniałem go odstawić do garażu, całe szczęście, ze pies się tym nie upaprał, ale dywanik, na którym miał legowisko trochę ucierpiał. Najgorsze, ze był to jego ulubiony dywanik i nie mógł sobie później znaleźć miejsca, więc trzeba było jakoś ratować posłanie. Udało mi się to nawet domowymi sposobami. Podzielę się z wami przy okazji wiedzą na ten temat http://www.kobiety.pl/dom/jak-usunac-plamy-ze-smaru. Przynajmniej zdobyłem nowe umiejętności :)

Rada ode mnie, nie śpijmy za długo gdy w domu jest szczeniak i zadbajmy o jego bezpieczeństwo. Wiem, że popełniłem błąd ale na szczęście nic się nie stało. Teraz jestem już na wszystko nieco bardziej wyczulony. 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...