Jump to content
Dogomania

Prośba o pomoc w ustaleniu jadłospisu


martazobeniak

Recommended Posts

Drodzy Dogomaniacy, mam do Was gorącą prośbę o pomoc w ustaleniu przykładowego jadłospisu, a w szczególności o pomoc w wyliczeniu dziennych dawek, dla dorosłej, około pięciokilogramowej shihtzaczki (aktywna, ale po sterylce). Do tej pory stosowałam karmienie mieszane (jedzenie domowe, częściowo surowe mięso / kości, na jeden posiłek dziennie przeważnie sucha karma - Acana, Husse, Marp, sporadycznie inne w ramach próbek), ale raz, że Tina ma obecnie na susz przeważnie długie zęby, dwa - zauważyłam, że zaczyna się drapać nawet przy tych karmach, przy których wcześniej tego nie robiła (objawy mijają po kilku dniach bez suszu), miewa do tego problemy z przepełnionymi gruczołami okołoodbytowymi. Zastanawiam się zatem nad zmianą sposobu żywienia i proszę o wszelkie sugestie.

 

P.S. Jedyna nietolerancja w przypadku jedzenia domowego, jaką udało mi się jednocznacznie ustalić, dotyczy indyka. 

Link to comment
Share on other sites

najpierw musisz ustalić dawkę dzienną i tygodniową dla psiaka, potem dawkę dzielisz procentowo na mięso 80% i warzywa 20%. Mięso również dzielisz procentowo, bo mięso to nie tylko mięsień, który pies musi jeść ale i kości, tłuszcz... dodajesz suple i patrzysz jak zadowolony psiak czyści miskę :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

najpierw musisz ustalić dawkę dzienną i tygodniową dla psiaka, potem dawkę dzielisz procentowo na mięso 80% i warzywa 20%. 

 

No ja właśnie przede wszystkim w kwestii tego liczenia dawek... Może byłby ktoś w stanie podpowiedzieć, ile czego dziennie dla pięciokilogramowej suczki po sterylce?

Link to comment
Share on other sites

Psica na razie wyjechała na wakacje z moimi rodzicami. Mam jeszcze dobrze ponad tydzień, żeby wszystko przemyśleć. :) Na wyjazd dałam awaryjnie małe opakowanie Acany, chociaż ona nad morzem suszu raczej nie tyka, zwłaszcza kiedy ma pod nosem świeżutkie ryby z portu i inne podtykane kąski. ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...