Jump to content
Dogomania

Pies po operacji


Schaly

Recommended Posts

Dzień Dobry , 
moja 9 miesięczna suczka wczoraj miała operacje na tylną łapkę, ma złamane kolano ( nie pamiętam jak to się fachowo nazywa ) i ma tam gwóźdź , wieczorem przywiozłam ją do domu spała do rana. I dziś zaczyna się problem, bo jak widzę jak cierpi to mi się coś robi ;/ Całą ją trzęsie pod kocykiem, nie wiem czy to z zimna czy to z bólu od czasu do czasu popiskuję cichutko. Dostała lek przeciwbólowy, który dał mi wczoraj weterynarz. Po południu dałam jej trochę jedzenia zjadła, i pije cały czas, a najgorsze jest to, że się nie załatwi ;/ 
Daje ją na matę a ona nic, czy to jest normalne po operacji? Myślę że po takiej ilości wypitej wody powinna się załatwić. 
 

Link to comment
Share on other sites

Potrzebne są leki przeciwbólowe do podawania przez kilka dni. Suka z bólu nie potrafi się załatwić, widocznie ma niski poziom progu bólowego, tak się zdarza, miałam tak u mojego psa po operacji ortopedycznej na biodrach. Jeżeli sunia pije normalnie i nie sika to zadzwoń do lekarza byc może zaistnieje potrzeba założenia cewnika aby nie doszło do uszkodzenia ściany pęcherza moczowego.

Nie każdy pies nauczony czystości będzie chciał załatwić się  na matę, możesz ją wynieść na ogród i bez chodzenia w miejscu może na trawie da radę. Koniecznie skonsultuj to z vetem, nie można przetrzymywać moczu w pęcherzu.

Link to comment
Share on other sites

Potrzebne są leki przeciwbólowe do podawania przez kilka dni. Suka z bólu nie potrafi się załatwić, widocznie ma niski poziom progu bólowego, tak się zdarza, miałam tak u mojego psa po operacji ortopedycznej na biodrach. Jeżeli sunia pije normalnie i nie sika to zadzwoń do lekarza byc może zaistnieje potrzeba założenia cewnika aby nie doszło do uszkodzenia ściany pęcherza moczowego.

Nie każdy pies nauczony czystości będzie chciał załatwić się  na matę, możesz ją wynieść na ogród i bez chodzenia w miejscu może na trawie da radę. Koniecznie skonsultuj to z vetem, nie można przetrzymywać moczu w pęcherzu.

 

Leki przeciwbólowe ma na 3 dni. Poczekam z tym sikaniem do rana, jak nic nie będzie pojadę do weterynarza. Często sikała na matę jak była młodsza, ale spróbuję z tą trawą . Dziękuję za odpowiedź 

Link to comment
Share on other sites

Staraj się uspokoić psa, siedź z nim głaszcz, jeśli jest mały noś go na rękach. Mój pies od tego się uspokajał i kładł się (wcześniej tylko stał trzęsąc się) Codziennie dostawała też zastrzyki między innymi przeciwbólowe i pomagało najlepiej skontaktować się z weterynarzem :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...