Jump to content
Dogomania

Zjawiskowa, nieśmiała Zuleczka ma już swoich wspaniałych Ludzi i dwie urocze siostrzyczki: Dafi i Perełkę. Bądź zawsze szczęśliwa i radosna cudowna Zuleńko!!!


Recommended Posts

Gdyby ktoś był ciekaw, co u Zuleczki, mam najnowsze wieści:

Sytuacja się ustabilizowała, Zula nadal jest nieśmiała ale już na dobre się zadomowiła i prawie co dzień robi jakieś malutkie postępy.

Nic wielkiego, ba nawet małego konkretnie się nie dzieje, tylko z perspektywy tygodnia widać, że np. siada coraz bliżej, mniej denerwuje się przy zapinaniu i odpinaniu smyczy, spokojniej siedzi na kanapie w towarzystwie ludzi, biega za nami do drzwi witać gości itp.

Wczoraj była z żoną u weterynarza, taki dłuższy spacer ok 1,5 km w jedną stronę. Po drodze zachowywała się wspaniale (zdaje się lubi takie wycieczki) a w poczekalni… normalnie, jak każdy pies, żadnego strachu czy niepożądanych zachowań, położyła się i czekała na swoja kolej, w poczekalni dała się zważyć – ma 9 kg, podczas wizyty była lękliwa ale dzięki cierpliwości pani doktor dała się zbadać, jest całkowicie zdrowa tylko tabletki na odrobaczenie dostała. Chyba na stałe już przeniosła się już na kanapę ale ponieważ czasami jest dla niej jeszcze trochę za ciasno to ma nowe „homemadowe” posłanko na którym wyleguje się z… Dafii, myślę, że z czasem będzie się pchała na kolanka i psie posłanie przestanie być potrzebne.

z1.jpg

z2.jpg

z3.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Mysza2 napisał:

Pysk mi się uśmiecha sam jak to czytam:)

Anetko, Gabuniu, możecie już chyba całkowicie wyluzować:)

Zulka to normalny pies w normalnym domu:)

Ja powiem szczerze "prawie się wyluzowałam" jak Pan był u mnie zobaczyć Zulkę a jeszcze więcej "prawie się wyluzowałam" jak pojechaliśmy zawieść Zulkę do Państwa. Oczywiście info i zdjęcia powodują że wyluzowana jestem całkowicie :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wiecie co? może dziwnie to zabrzmi...ale, jak oglądam fotki z TEGO domku, to cieszę się, że Zulcia wróciła z tamtej adopcji...

W tym domeczku spokój, cierpliwość, ciepłota, miłość do psiaków to aż bije...i z fotek, i z wieści... tylko się cieszyć!

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Świeżutkie wieści z Zulkowego domku:

Witam, to już ponad miesiąc odkąd Zula z nami zamieszkała.

Niewątpliwie pies jest „już u siebie” jak już wcześniej pisałem pilnuje domu, wita gości etc.

Cały czas robi postępy, nie są już oczywiście tak spektakularne jak w pierwszych dniach, nadal pozostaje lękliwa i „niedotykalska” tylko, że… coraz mniej

Z takich drobniejszych Zulowych osiągnięć:

- zawsze wieczorem przychodzi do łóżka (już czeka obok  żeby wskoczyć gdy ścielę) i z jedną lub półtora osobą (tzn. jedna leży a druga siedzi na brzegu) by mogła spać ale dwie to już dla niej za dużo – musi mieć wolna przestrzeń ale widać, że jej się to łóżkowanie podoba

- chodzi sama po mieszkaniu, wcześniej dalsze wycieczki to raczej z Dafii lub po jedzenie

- biega ze mną  do domofonu

- bez problemu daje się wziąć na ręce

- nie boi się już wirującej pralki

- rano wita się ze mną - zawsze obwąchuje twarz i a czasem poliże po czole lub ręce

- została wykapana i wyczesana – jest niesamowicie piękna (!), nie można powiedzieć, żeby jej się to bardzo podobało ale strachu też nie było

- chodzi na dłuższe spacery do parku Kościuszki i bardzo jej się to podoba, jest potem dużo mniej lękliwa

- już nie tylko w domu ale i na spacerze zaczepia Dafii do zabawy

Fotki wstawię jutro

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Mysza2 napisał:

Super domek:):) , a Zulka to normalny pies:):)

A pewnie,że Zulka to normalny psiak.Tak jak wcześniej pisałam, kilka miesięcy temu,Zulce potrzebne było mieszkanie w bloku,mała przestrzeń,psi przyjaciel i normalni spokojni ludzie.I to jest to co przyczyniło się do normalności Zulki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...