Jump to content
Dogomania

Cezar młody onek ma szansę odzyskać wzrok.


Cajus JB

Recommended Posts

Kopiuję z fb bo nie wiem czy damy radę uzbierać potrzebne fundusze i znaleźć hotel, bdt, dt na terenie Wawy.

 

Wydarzenie grzecznościowe. Konta użycza Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt "Przyjazna Buda" z Golubia-Dobrzynia.

Aktualizacja 6 lipca

Rozmawiałem dziś dr. Garncarzem. Sprawa ma się tak, że sam zabieg to jest najmniejszy problem. Koszt to tak jak wiedzieliśmy około 2500 zł ( ze zniżką ). Do tego osobno jest liczona soczewka i na nią nie ma zniżki. To koszt 200 euro czyli 800 zł. Czy będzie potrzeba czy nie zdecyduje doktor na wstępnym badaniu. Koszt wstępnego badania to około 60 zł. Do Wawy trzeba dojechać. Po kosztach to ok 150 zł. Przed trzeba zrobić badanie krwi. Full pewnie ok 100 zł. Po badaniu i kwalifikacji do zabiegu Cezar musi mieć zakraplane oczy dość często, a na kilka dni przed zabiegiem dojdą zastrzyki. To samo po zabiegu i ze trzy wizyty kontrolne. Co daje w sumie około lub ponad miesięczny pobyt w stolicy. Hotelik lekko licząc to 15 zł na dobę co daje około 450-550 zł. No i powrót z Wawy oraz może lub dojazdy na miejscu. Czyli całkowicie mamy szacunkowo ok 4400 zł. To są już bardziej przybliżone kwoty całej tej eskapady, Ale jeśli soczewka nie będzie potrzebna to wyjdzie mniej. Chociaż to dopiero okaże się na badaniu kwalifikacyjnym. W tej chwili mam załatwiony transport i zacząłem intensywne poszukiwania miejsca w Wawie. Może uda się z jakimś bdt, ale warunkiem jest kilkukrotne zakraplanie oczu w ciągu doby i podanie zastrzyków. Dr Garncarz zapytany o skuteczność zabiegu odpowiedział, że operacja daje około 95% szanse powiedzenia. Zdarzają się przypadki gdy się nie udaje i z tym też trzeba się liczyć, ale to wychodzi po czasie. Jeśli jesteście z Cezarem nadal to sporo pracy przed nami. I troszkę jeszcze trzeba zebrać. Jestem jednak pewny, że warto. Wstępny termin zabiegu to 31 lipca, a Cezar powinien być w Warszawie na 10-14 dni przed.

---

Cezar czeka też w kolejce do ogłoszeń na stronie Vivy i Sie pomaga.

Opis oryginalny:

cezar został znaleziny około 6 mcy temu w lesie.Ważył 13 kg niewidomy zagłodzony z gumową obrożż pod którą miał odpażenia.Ma około 2 lat jest młodym psem a zaćma zaczeła być widoczna jak miał kilka miesięcy tak stwierdził weterynarz.PO badaniu w klinice Mederskiego w grudziądzu okazało się że zaśma nalewym oku jest stara ale do usuniecia i jak bedze  kasa mozna założyć soczewke i bedzie widział drugie oko jest do całkowitego bezproblemowo wuleczenia bo zaćmania nie jest stara ale mało czasu około 6 mcy bo też może być problem jak z lewym. Cezar nie znz komend nauczyłam go jedynie siad denerwuje sie chłopak nie nie chce go uczuć bo stres.OG€LNIE super pies ładnie nauczył sie chodzić na smyczy lubi spacerki z innymi psami dogaduje sie bez problemu koty są obojętne.Wchwili obecnej waży 32kg jeszcze mało ale nadrobi .MA PIĘKNĄSIERŚĆ nie ma w nim żadej agresji a ludzi uwielbia czeka na kontakt jak przychodze to poznaje mnie po głosie piszczy skacze bo wie ze idzie na spacetek i czeka go czesanie któte uwielba.Powiem krótko najleoiej gdyby oczy jest to zabieg laserowy zrobił prof od okulistyki zwierzat Garncarz z warszawy a cene można z nim ustalić a kwota duża bo około 2 tyś plus transport.Jacku nie wiem co jeszcze napisać jeżeli jest konto to dobrze by szukać mu domu bo mam ogłoszenie ale cisza.BArdzo ci dziekuje za zaangażowanie i pomoc a zdjecia i dok medyczną wyśle na fb bo nie umię tegozrobić z poziomu komputera bo taka gapa ze mnie.


Cezar przebywa z gminnym przytulisku.
Wiemy że gminy nigdy nie mają środków na takie operacje. Pomóżmy Cezarowi spojrzeć na świat i cieszyć się jego urokami.

Wydarzenie ma na celu też znalezienie domu dla Cezara.

Konto do wpłat:

Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt  Przyjazna Buda
Organizacja non-profit

50 1240 3406 1111 0010 5175 0975

Z dopiskiem - Cezar ( + nick z dogo )

Dane do wpłat z zagranicy:
SWIFT: PKOP PL PW
IBAN: PL50124034061111001051750975

PayPal

( podam na pw )

W razie pytań kontakt do mnie:
602-378-012
[email protected]

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

 

Wpłaty:

 

Marzena M. - 30 zł
Ewa N. - 20 zł
Jacek B. - 5 zł
Monika M. - 20 zł
Danuta R. - 5 zł
Monika J.-K. - 5 zł
Kinga K. - 50 zł
Teresa M. - 50 zł
Ewa K. - 25 zł
Dorota K.-D.- 50 zł
Lucyna P. - 10 zł
Anna Sz. - 200 zł
Monika Z. - 89 zł
Iwona R.-D. - 10 zł
Agnieszka D. - 10 zł
Magdalena K. - 20 zł
Krystyna T. - 48 zł
Monika N. - 5 zł
Magdalena W. - 5 zł
Beata R.-S. - 20 zł
Anna Z. - 10 zł
Zdzisław Ż. - 20 zł
Monika R. - 10 zł
Kinga G. - 8 zł
Ewa L. - 50 zł
Małgorzata L. - 20 zł
Anna K. - 10 zł
Iwona R. - 50 zł
Joanna M.- 20 zł
Dawid K. - 20 zł
Marzena K. - 10 zł
Anna P. - 5 zł
Aleksandra M. - 5 zł
Agnieszka M. - 30 zł
Anna B. - 20 zł
Wioletta N. - 20 zł
Stanisław Z. - 52,76 zł
Małgorzata R. - 20 zł
Aneta P. - 10 zł
Alicja Z. - 10 zł
Izabela M. - 10 zł
Joanna H.-K. - 50 zł
Edyta D.-K. - 10 zł
Maria M. - 20 zł
Anna B. - 10 zł
Natalia S. - 14 zł
Iwona G. - 10 zł
Anna D. - 10 zł

RAZEM 1.211,76 zł

Link to comment
Share on other sites

Cezar

 

[attachment=14804:Cezar 000.jpg]

[attachment=14805:Cezar 001.jpg]

[attachment=14806:Cezar 002.jpg]

[attachment=14807:Cezar 003.jpg]

[attachment=14808:Cezar 004.jpg]

[attachment=14809:Cezar 005.jpg]

[attachment=14810:Cezar 006.jpg]

[attachment=14811:Cezar 007.jpg]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzięki DONnka. 21 lipca jedziemy na pierwszą wizytę do dr Garncarza.

 

Na razie udało się zebrać 2000 zł czyli połowę potrzebnej sumy na zabieg, przejazdy i hotel na miejscu.

 

Wstawię badania krwi, które mamy zrobione gratis przychodnię "Rudy Kot" z Grudziądza. Ania weterynarz z lecznicy z toyotą same pojechały pobrać krew. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...