Jump to content
Dogomania

zwolnienie z opłat zaczipowanych psów, a ochrona danych osobowych


Ale_k

Recommended Posts

Witam wszystkich, mamy pomysł aby do naszego Urzędu Miasta wnieść propozycję uchwały, gdzie właściciele zaczipowanych psów płacili by 50% stawki podatku, ci co mają psy wykastrowane i zaczipowane nie płaciliby nic-byliby zwolnieni z opłat. Czy ktoś wie czy zdarzały się przypadki zaskarżenia takiej uchwały, ze względu na ochronę danych osobowych? Może komuś rzucił się wyrok sądu z taką sprawą. Wiem, że zaskarżane były uchwały nakładające przymus zaczipowania psa, ale czy obniżenie opłaty z tego tytułu również było zaskarżane? Z logicznego punktu widzenia nie powinno, ale u nas sądy rzadko myślą w taki sposób.

U nas w mieście zaczipować można za 30zł a sterylizacja średniej suki to 150zł, podatek to 50zł/rok więc mamy nadzieję, że ludzie sobie przekalkulują.

Link to comment
Share on other sites

Prawnik ze mnie żaden, ale wydaje mi się, że właściciel sam musiałby dostarczyć zaświadczenia o zaczipowaniu czy wykastrowaniu zwierzaka, więc urząd sam z siebie w danych by nie grzebał. Podatki się płaci od zarejestrowanych już psów, więc dane tych właścicieli i tak gdzieś w dokumentach posiadają. Wystarczyłoby zmienić troszkę powyższe dokumenty i dodać 2 pola z "ptaszkiem" do zaznaczenia, na podstawie których obliczałoby się wysokość podatku. Więc w kontekście danych osobowych w tym przypadku nic by się nie zmieniło. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...