Jump to content
Dogomania

Kasza jaglana


Delph

Recommended Posts

Jak to wreszcie jest z tą kaszą, jedni mówią, że świetna, lepsza od ryżu, a inni, że pies jej w ogóle nie przyswaja, wręcz może zaszkodzić.

Tematy kaszowe znalazłam sprzed lat, może coś się w tym czasie zmieniło i ktoś mógłby mi rzeczowo wytłumaczyć, dlaczego nie można albo można podawać psu kaszę? Chodzi mi głównie o jaglaną, ale chętnie poczytam też o innych.

Link to comment
Share on other sites

Zdania są jak zawsze podzielone, barfiarze będą pisać, że żadna z kasz nie nadaje się na karmienie psa, karmiący suchym nie wgłębią się w temat, a gotujący, czytają coraz inne informacje.

Wypróbowałam na moim psie i czytałam z różnych psich źródeł, że kasza jaglana jest jedną z najzdrowszych kasz, ma najwyższą zawartość witamin z grupy B oraz sporo żelaza i miedzi, w jakim stopniu jest to wchłaniane przez psa ???  gotuję ją i podaje jako wypełniacz do warzyw i mięsa.

 

Kiedyś nie do pomyślenia było karmienie ziemniakami, tylko podstawą był ryż i kasze (przeważnie jęczmienna której nie powinno się psu gotować) a teraz karmy tzw bezzbożowe to ziemniaki i groch.

 

Spróbuj psu podać, dobrze rozgotowaną jak nie będzie rewolucji to można zamiennie włączyć do diety :)

Link to comment
Share on other sites

Po prostu spróbuj :) Psy są różne. Kasza jaglana ma mniej błonnika niż inne kasze i przez to może być lepiej przyswajalna.

Kasza jaglana to łuskane proso - proso jest już w składach niektórych komercyjnych karm i to tych z wyższej półki - np. królik z prosem karma holistyczna (Healthy Paws), ale też Bosch ma karmę z prosem i to z jego 17% udziałem, więc ma swoje miejsce w żywieniu psów.

Link to comment
Share on other sites

To zależy od psa ale wg mnie jest dobra. Nie polecam kaszy jeczmiennej, po niej dopiero są biegunki, jest nieprzyswajalna dla psów. Dobra jest też kasza gryczana, ja w zasadzie stosuję płatki błyskawiczne, różne, ryż i drobny makaron, tak naprzemiennie.

Link to comment
Share on other sites

Z jęczmieniem jest tak samo - też są psy, które go dobrze tolerują. I też wchodzi w skład komercyjnych karm i to tych tzw. holistycznych - Artemis, Blue Buffalo, NDFC, Healthy Paws - i tych z niższej półki - Josera, Heritage. Z tym że jęczmień, w przeciwieństwie do prosa, to już jest zboże glutenowe, więc nie dla każdego.

Płatki są rzeczywiście bardzo praktyczne, my też stosujemy. Jeśli się gotuje dla psa to dzięki płatkom można częściowo odzyskać to, co wypłukało się do wywaru z mięsa (przy świadomości, że nie jest to dobre rozwiązanie dla psów, które mają problemy zdrowotne, wykluczające nadmiar puryn w diecie).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...