Jump to content
Dogomania

choroba maniera?


PaniMx

Recommended Posts

Witam.

Mam psa, ktory ma "dziwne ataki".Pierwszy był w sierpniu ubiegłego lata.Pozniej jeszcze kilka do kwietnia.Od kwietnia się nasiliły. Teraz ma 1-2 x dziennie.Nasi weterynarze wysyłają nas do Wrocławia jestesmy z Słupska ponad 500 km w jedna strone bez wlasnego auta, kierowcy.Myslałam o wynajeciu kampera rozmawiałam z "kierowcami z rodziny" nikt nie posiada takiego prawka ze mogłby nas tym wynajetym zawiesc.Innym autem nie wyobrazam sobie podrozy  z nim tak.I nie obedzie się bez  kredytu na te "wycieczke" no ale najpierw musze miec "plan".

Czuje bezradnosc, bezsilnosc i powoli chyba odchodze sama juz od zmysłow.

Wszystko co moglismy dla niego tu zrobic to niby zrobiłysmy badania itd.

A wlasnie tydzien temu w badaniu rtg wyszla ciezka dysplazja do tego...

I od tej pory (narkozy?) te ataki nasilone 2 x dziennie.

A wygladaja one tak pies sie kladzie, szuka miejsca ostatnio np  "zakopuje" sie w łozku czy pod łozkiem.Szuka miejsca dla siebie, lezy tak 1-2 h godziny w tym czasie raz oddycha ciezko raz normalnie, czasami mu ucho i pyszczek drży.

Po czym chyba nastepuje atak zaczyna sapac, podnosi głowe to mu opada.Jak chce wstac to się chwieje.

Od pewnego czasu zaczal wstawac  podczas atakow chwieje sie ,łapy mu sie rozjezdzaja ,osuwa się przy czym dyszy i ciezko oddycha. Ten głowny atak trwa tak z 12 min.

I zazwyczaj po nim jak juz moze sam isc zaczyna sie cieszyc, chodzic po mieszkaniu z maskotka i sie cieszyc.

Pije wode po tym i dyszy jeszcze ale juz sie cieszy.

I tak 2 x dziennie teraz nas "straszy".

Mam kilku filmikow. gdyby ktos z psiakem chorujacym na maniera przeczytał moj post prosze o kontakt.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Z chorobą maniera nie pomogę, sama obecnie jestrem na erapie diagnozowania dziwnych zachowan mojego psa, ale co do kampera to większośc łapie sie na zwykłe prawo jazdy to po pierwsze, a po drugie - czemu nie możecie jechać zwyjłym samochodem? Może ktoś znajomy lub z rodziny by się zgodził, my do wrocławia mamy ponad 300 i jak nic nie znajdiemy pewnie też czeka nas wycieczka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...