Jump to content
Dogomania

Biegunka, gorączka , wymioty


oleczka8877

Recommended Posts

Witajcie, zaczęło się od tego, że pies we wtorek zwymiotował niestrawiony pokarm.Potem już nic nie jadł we środę czyli wczoraj po południu nagle osłabł nie pił, ale wieczorem zjadł ryż z miesem. Dziś był bardzo słaby, gorący, drgawki...zrobu=ił biegunkę śmierdzącą bardzo...pojechałam do weta dostał dwa zastrzyki...Wróciłam minęło pare chwil wzięło go na wymiotowanie , wymiotował dużo razy biała pianą albo zółto białą...przy czy wydalił z wymiotami kawałek koszteczki takiej co mu kupiłam 5 cm ...wydalił kawałki dwa. żałuje , ze mu ją pokroiłam na pół nozem...to nie kość drobiowa, nie prasowana, takie coś małe ale strasznie twarde,,,nawet nie gryzł tylko połknął.Potem do weta dostal kroplówkę i przeciwwymiotny. Jakby żywszy się zrobił...ale znów zrobił biegunkę taką jakby zółtą galaretkę , strasznie śmierdzi. Już nie wiem czy to wirus czy kawałek tej kosteczki mu gdzieś zalega? Co robić??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Warszawa, osiedle Kazury i chyba cały Natolin -  PRAWDOPODOBNIE po koszeniu traw, zostało spryskane jakimś szkodliwym środkiem - herbicydem, użytym do niszczenia traw przy krawężnikach ect. . Zatrucia pokarmowe - wymioty, biegunka, często krwawa, świąd, osłabienie. Głównie MAŁE psy.. To wszystko, bez temperatury ( czyli nie bakteryjne lub wirusowe). Sp. Wyżyny zaprzecza, natomiast osobiście widziałem faceta ze zbiornikiem na plecach i spryskiwaczem w ręce. Od 25 lipca, w jednej przychodni weterynaryjnej ok. 4-5 przypadków dziennie, łącznie z niedzielą. Tak dzieje się corocznie, co najmniej od 3 lat. Prosimy o zgłoszenia w formie komentarza ponieważ, może to być środek groźny również dla małych dzieci. Można zgłaszać jako komentarz lub anonimowo do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - http://www.wios.warszawa.pl/pl/o-inspektoracie/kontakt-z-nami/111,Kontakt-z-nami.html lub do Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii - http://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...