Jump to content
Dogomania

Dwie sunie malunie, mamunia i córunia w BDT bardzo proszą o wsparcie na karmę i weta. Obie sunie mają wspaniałe Domy :)


elik

Recommended Posts

Zostały wyłapane razem i odwiezione do jednego ze śląskich schronisk. Cały czas trzymały się blisko siebie i przytulały. Dlatego, pomimo, że nie są podobne, podejrzewamy, że to mama z córką.

W schronie na betonie, z brzusiami po sterylizacji zszytymi  na okrętkę grubymi nićmi, wypatrzyła je ewu i jak to ewu, nie mogła przejść obok obojętnie. Opowiedziała o nich na wątku maluszków i zaapelowała o pomoc dla bidulek. A jak tu nie odpowiedzieć na prośbę ewu ??

 

Starsza sunia

 

Suczka%252520zabrana%252520ze%252520schr
 
i prawdopodobnie Jej córeczka

 

Suczka%252520zabrana%252520ze%252520schr

 

Razem z nimi schron opuściła malutka śliczna Kruszynka

 

Kruszynka.jpg

 

Uśmiechnęło się do Niej szczęście. Została adoptowana bezpośrednio ze schroniska z tym, że przez miesiąc będzie czekała w hoteliku na wyjazd do DS - adoptującą czeka operacja i musi wydobrzeć przed przyjazdem suni.

 

Niestety mamcia z córką musiały zostać rozdzielone, gdyż nie było DT, które mogłoby przyjąć obie sunie razem :(

Starsza sunia od 11 czerwca jest w BDT u elik

 

Natomiast młodsza sunia być może wkrótce pojedzie do domu stałego. Jest osoba, która się nią interesuje. Dom jest w trakcie sprawdzania. Póki co jest w BDT.

 

Obie sunie są w bezpłatnych DT, ale potrzebują wsparcia finansowego na karmę i weta.  

Obie  wymagają kontroli weterynaryjnej, gdyż blizny po sterylizacji bardzo brzydko wyglądają (zaczerwienione)  i pomimo zapewnień schroniska, że do zabiegu użyte były nici rozpuszczalne, wystające nici do złudzenia przypominają żyłkę wędkarską, a nie nici rozpuszczalne. Zostały odpchlone i odrobaczone. Trzeba będzie wykonać szczepienia p/wściekliźnie.

 

Bardzo gorąco prosimy o wsparcie finansowe. Bazarki mile widziane

 

prosz%2525C4%252585cy.gif

 

Na dobry początek zorganizowałam bazarek imienny, bo obie sunie jak na razie są bezdomne i bezimienne. Niech więc chociaż imiona mają.

 

 

 

Bardzo proszę odwiedzajcie nas  i zapraszajcie :)

 

 

 

Sunie już nie są bezimienne. Na bazarku imiennym otrzymały imiona:

 

Mama - Amie

 

Córka - Sonia

Link to comment
Share on other sites

ROZLICZENIE FINANSÓW Mamy i Córuni

Wpłaty
.........5,00 - xcat  (baz. imien. elik) -  16.06.
.........4,00 - milagros19853201 (baz. imien.)  -  19.06.

.........4,00 - elik (baz. imien. elik)  -  19.06.
........20,00 - koja  (baz. ewa gonzales) -  25.06.

........10,00 - ania68 (baz. imien. elik) -  25.06.

........15,00 - gusiaczek  -  25.06.

........24,50 - Maryna  (baz. ewa gonzales) -  27.06.

........20,00 - malagos (baz. ewa gonzales) -  28.06.

........18,00 - Gabi79 (baz. ewa gonzales) -  29.06.

........25,00 - elficzkowa (baz. imien. elik) -  25.06.

...........2,00 - ewa gonzales (baz. imien. elik) -  25.06.

........20,00 - Onaa (baz. imien. elik) -  1.07.

......100,00 - Panna Marple -  3.07.

.........41,00 - ewa gonzales (bazarek) - 13.07.

==============================
.....308,50 zł

 

Wypłaty
......15,00 - wyjęcie szwów Amie  zapłacone  -  1.07.

......25,00 - szczepienie p/wściekliźnie Amie - 1.07.

......46,00 - szczepienie p/chorobom wirusowym Amie - 1.07.

......10,00 - pakiet 100 ogłoszeń Amie - 17.07.

........5,99 - wyróżnienie ogłoszenia Amie na OLX - 17.07.

......52,01 - częściowe pokrycie kosztów wyżywienia Amie - 23.07.

=============================================
...154,00 zł - na potrzeby Amie

..154,50 zł - przekazałam ewu na potrzeby Soni  -  23.07.

===========================================

..308,50 zł

 

Saldo
..........308,50 zł
......-...308,50 zł
=============
..............0,00 zł 

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc finansową

 

022e41998a2329f48c5f689f8af3f20d.gif

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie :)

Nieładna blizna, to faktycznie delikatnie powiedziane ! Blizna jest nie tylko zaczerwieniona, ale też nabrzmiała, a w miejscach szycia, zakrzepła krew !!!!! Nici, która rzekomo są rozpuszczalne, bardziej przypominają żyłkę wędkarską, niż nici chirurgiczne !

Nie wiadomo kiedy był zrobiony zabieg więc nie wiem kiedy powinny być wyjęte te szwy. Muszę pojechać z sunią do weta i myślę, że wet będzie mógł ustalić kiedy należy usunąć to szkaradztwo. Nici są tak sztywne, że ich dotknięcie odczuwa się jako ukłucie. Aż się dziwię, że sunia tego nie podgryza.

Link to comment
Share on other sites

Elu kochana dziękuję za to ,że jak zawsze jesteś jedną z tych niezawodnych z sercem na dłoni:)

Bez Was nie mogłabym pomóc większości tych biedaków.

W schronie powiedziano ,że szwy się rozpuszczą ale jak je zobaczyłam , to uznałam ,że zapomnieli dodać za ile lat ta żyłka ulegnie degradacji...:(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziewczynki doczekały się wątku to i imion się doczekają.
Dostałam dziś mejl os pani , która była zainteresowana córeczką.
Wklejam go:

Witam Pania,
Nie wiem od czego zaczac. Serdeczne dzieki za fotki.Wyglada na to ze sunia podrosla.Za bardzo sie zasugerowalam tym pierwszym zdjeciem jej i w sumie myslalam ze zostanie maluszkiem.
Prosze nie zrozumiec mnie zle, ale ja chce przygarnac psinke dorosla, ktora tak jak ta Mimi w ktorej sprawie do pani dzwonilam, miala nieszczescie zyc tam gdzie zyla.Albo np. jak ta Frejka ktorej zdjecie tez mi pani przyslala tylko mniejsza.
Niestety zdecydowalam w przypadku Toli na nie.
Moze sie myle, ale mysle, ze jako mlody piesek ma wieksza szanse na adopcje.
Nie sugeruje sie jakimis wygorowanymi kryteriami i teraz wiem jak trudno jest w ogole szukac psiny na odleglosc.
Prosze mnie zrozumiec.Ale decydujac sie na taki wazny krok chce byc w 100% za decyzja ktora podejme.
Takze jesli Pani mialaby czas i checi podeslac mi zdjecia malutkich suczek ktore szukaja domu to bylabym wdzieczna.
Sama tez sledze strony toz i schroniska we w-wiu.
Mam cicha nadzieje, za mnie Pani zrozumie i nie pogniewa sie na mnie.
Pozdrawiam
Agnieszka



I doo blada. Chociaż w sumie ten list dobrze świadczy o pani.
Niemniej jest mi bardzo pryzkro.

Link to comment
Share on other sites

Elu kochana dziękuję za to ,że jak zawsze jesteś jedną z tych niezawodnych z sercem na dłoni:)

Bez Was nie mogłabym pomóc większości tych biedaków.

W schronie powiedziano ,że szwy się rozpuszczą ale jak je zobaczyłam , to uznałam ,że zapomnieli dodać za ile lat ta żyłka ulegnie degradacji...

Basiu kochana, to Ty mobilizujesz do działania :)

Co do żyłki, to w tym przypadku, niestety, całkowicie się z Tobą zgadzam :(

Wczoraj nie miałam czasu Ci odpisać. Mąż już wisiał nade mną i poganiał, bo też chciał sprawdzić swoją pocztę. Musimy się "dzielić" kompem :(  A i czas pozwala mi usiąść tylko wcześnie rano i późno wieczór.

 

Jak myślisz, kiedy można ją zaszczepić p/wściekliźnie ? Sądzę, że i wirusówki też trzeba jej zafundować. To młoda sunia i trzeba ją zabezpieczyć.

 

Witam sie u suniateczek ciociu eliczkowa 

 serduchem  kibicuje u bidusnych0heart.gif 

...zylka wedkaraska 

o matuniu ... :(

Witaj Ewciu i bywaj u nas tak często, jak tylko czas Ci pozwala :D

 

fajnie suczynki :)

Bardzo fajne i proszą o zaglądanie :P

Witaj Aniu :)

 

Dziewczynki doczekały się wątku to i imion się doczekają.
Dostałam dziś mejl os pani , która była zainteresowana córeczką.
Wklejam go:
...

I doo blada. Chociaż w sumie ten list dobrze świadczy o pani.
Niemniej jest mi bardzo pryzkro.

Wcześniej nie dałam rady. Do czwartku byłam w podróży, piątek prace w warzywniaku i przygotowania na przyjazd gości, sobota-niedziela goście. Dopiero wczoraj mogłam spokojnie usiąść i zrobić oba wątki.

Dobrze, że sunie są już poza schronem. Domki, super domki  już na nie czekają, tylko jeszcze o tym nie wiedzą :P

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie kochane Ciocie i bardzo proszę o odwiedzinki u rodzinki :)

 

Pokerku, u Mazowszanki na dt jest maleńka Kulka, szuka domu!

 

Zapisuję sobie wątek, biedne suniczki :( żyłka jako nici chirurgiczne okropne :(. Dobrze że już bezpieczne i zaopiekowane.

Pewnie nie jest to żyłka wędkarska, ale grubość i sztywność użytych nici ją właśnie przypomina :(

 

Zapisuję Sunieczki

mam nadzieję, że konował, który operował, też doczeka kiedyś ignorancji medyków

Dobrze gdyby na własnej skórze odczuł brak profesjonalizmu i empatii.

 

Obecna! :)

Dziękuję i bywaj często :)

Link to comment
Share on other sites

Okropne jest teraz to dogo.  Co trochu jest niedostępne. Strach pisać dłuższy post, bo co robić, jak w międzyczasie dogo się "zepsuje" ?

 

Sunieczka kimie na sofie na tarasie

 

20150616_180647.jpg
 
Ostatnie upały wypaliły trawę na podjeździe :(
 
20150616_181106.jpg

 

Zauważcie jak sunia ma wykrzywione przednie łapeczki. Zastanawiam się czy ma taką jamnikowatą urodę, czy to jakieś zdarzenie to spowodowało.

 

Sunia już w piątek, a jest u nas od czwartku, poczuła się na tyle pewnie, że szczekała, gdy ktoś szedł za ogrodzeniem. Nie jestem pewna czy uda mi się wkleić z serweru Pacasa krótki filmik. Spróbuję :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=9pRj8Abm2X4

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cuuuuudne :)

Łapulki pewnie jamnikowate, Ovolinka ma nieco dłuższe i jedną stópkę tak samo wykręconą,

co w szaleńczych biegach zupełnie jej nie przeszkadza ;)

Ta sunieczka tez ma jedną łapinkę bardziej krzywą, niż drugą :)

Śmiesznie to wygląda, ale trochu mnie martwi. Jak będę u weta to zapytam go co o łapinkach sądzi.

Link to comment
Share on other sites

Melduję się u ślicznotki!!!

 

"moja" Nelcia z tego samego schronu po amputacji łapeczki też miała bardzo twarde szwy.

Witam Gabuniu, dziękuję za przybycie. Bywaj u nas często :)

Bardzo biedne są psiaczki w schronach :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...