Jump to content
Dogomania

Mam problem z określeniem ciązy u yorki


roks.rusinek

Recommended Posts

Witam Jestem tu nowa i mam pewien problem... Nie mogę określić czy moja suczka jest w ciązy...? Yorka była pokryta w dniach 18 i 19 maja 2014, wczoraj byłam na badaniu USG za 20zł i lekarz weterynarz jednoznacznie stwierdził ze  NEFI nie jest w ciązy, ale objawy wskazują na zupełnie coś innego, kilka dni temu zdażyło jej sie kilkukrotnie wymiotować, jest osowiała - dużo wiecej spi. sutki zgrubły(wcześniej  miała malutkie ledwo wyczuwalne) teraz są tak jakby opuchnięte i brzuszek podzielił się tak jakby na dwie połówki. Załączam fotke. Aha i jeszcze jeden objaw... piesek ma sluzową wydzielinę  z pochwy, czasem zauważalny w postaci takiego jakby to nazwać gluta. Prosze o pomoc w stwierdzeniu czy lekarz to konował i nie umiał  posługiwać sie sprzetem, czy moze za wczesnie udałam sie na badanie usg.

 

 

poniżej zamieszczam foto tych cycuszków, moge zrobic wiecej szczegółowych foto np sluzu

 

 

z góry dziekuje za pomoc

Link to comment
Share on other sites

okej, a czy warto poddwac psiaka szkodliwemu promieniowaniu? z moich przypuszczeń i wyliczeń wynika ze dzisiaj jest to(powinien  byc...) 23 dzień ciązy. czy jesli wykonam zdjęcie rentgenowskie, bedzie widac cokolwiek?  chodzi mi o to czy bedzie mozna w 100% wykluczyc lub potwierdzić ciaze

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie rtg robi sie po 46 dniu ciąży, kiedy zachodzi już proces mineralizji płodów, widać wtedy kręgosłupy, a na wypływ śluzu moim zdaniem jest za wcześnie, powinien pojawić się w drugiej połowie ciąży. Odczekaj jeszcze parę dni i zrób ponownie usg, jeśli jest w ciąży, to będzie już widać bijące serduszka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...