Jump to content
Dogomania

Chudy pies


jaha

Recommended Posts

Witajcie,

 

mój pies nie tyje. Je normalnie, biega, często się załatwia. W normach dla rasy jest poniżej dolnej granicy.

Jak się go dotyka, czuć kości. Wydaje nam się, że źle przyswaja pokarm i stąd brak przyrostu wagi.

Może polecicie lekarza z Warszawy lub macie jakieś sprawdzone sposoby na tycie? Choć boje się, czy to nie jakaś choroba.

Frodo ma rok.

 

Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Gdyby źle przyswajał uwidoczniło by się to w ilości kup, biegunki, częste wypróżnienia o których piszesz są niepokojące, ile razy dziennie się załatwia ???

 

Dla świętego spokoju, wykonaj psu badania w podstawie, analizę moczu, biochemię oraz profil trzustkowy, powinno się zamknąć w kwocie trochę ponad 100 zł bez wizyty u veta oczywiście.

 

Możesz podawać psu bardziej kaloryczny pokarm, tłustszy., ale to dopiero po profilu trzustkowym ze względu na to, ze chora trzustka nie toleruje tłustych pokarmów, a może masz źle dobrana karmę.

Czym go karmisz, sucha, gotowane, puszki, Frodo to młody pies powinien ładnie trawić. Podaj mu na ten moment coś na wspomożenie flory bakteryjnej, polecam Multilac lub inny psi probiotyk np. Rumen-tabs, podawany  dwie godziny po ostatnim posiłku, na noc, bakterie będą się ładnie namnażać.

Link to comment
Share on other sites

Frodo robi ok. 5-6 kup dziennie. Sporych. Czasami rzadkie.

Je 3 razy dziennie. Kiedyś gotowałam ale po odrobaczaniu i akcji - krew w kupie - kupujemy suche karmy lub puszki.

Kupujemy lepsze karmy (jadł Orijen, 1st Choice, Taste of the Wild, puszki Animonda Integra), teraz wybieramy te z mniejszą ilością tluszczu. Kupy są w konsystencji ok. (prawie).

Aktualnie je Brit suche i puszki.

 

Jeden lekarz powiedział że jest chudy. Zbadaliśmy mu trypsynę. Za pierwszym razem wyszło 45%, za drugim 100%. Dostał enzymy do łykania. Zero poprawy. Doktor stwierdził, że to że wyszło 100% nie znaczy że jest ok...Bywa że je tribiotic.

 

Poza tym ładnie biega, jest ruchliwy, zachowuje się normalnie...

Link to comment
Share on other sites

Co to znaczy "po akcji odrobaczanie i krew w kupie"? Odrobaczanie spowodowało pojawienie się krwi w stolcu? Ile i w jakich odstępach zostały przeprowadzone odrobaczenia? Do poleconych przez Dcz badań ja bym jeszcze proponowała zbadać kał na obecność pasożytów i włókna mięsne.
Może warto by było rozważyć wprowadzenie karmy dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym? Ja skupiłabym się najpierw na badaniach a dopiero na ich podstawie dobierała karmę

Link to comment
Share on other sites

Badania były w porządku. Pasożytów nie było.

Odrobaczany regularnie. Nie wiem czy to bezpośrednio po odrobaczeniu czy z innych przyczyn dostał strasznej biegunki.

Jadł karma Animonda integra....

 

Teraz z żołądkiem jest ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...