Jump to content
Dogomania

jak ogarnąć te hodowle skoro jest ich tyle


Recommended Posts

Planuję zakup psa,czym więcej siedzę i przeglądam ogłoszenia tym większe mam wątpliwości co do tego co mi wyrośnie z psa z "metryką"

dla mnie kiedyś pies rodowodowy oznaczał że ma rodowód FCI a teraz co ogłoszenie to coś innego jest napisane

Pseudohodowle nieźle się kryją więc by mieć jakiś  w tym dobry udział ,zgłaszam do administratorów stron pseudohodowców którzy usuwają ogłoszenia 

Raz widziałam ogłoszenie z Dogo canario,po tym jak się zorientowałam że to jakieś oszustwo i zgłosiłam to pojawiły się te same psy jako cane corso.....niby z rodowodem  

albo zdjęcia pitbulli a w tytule amstaff i z rodowodem :) już nie mogę i nie przeglądam,wg mnie porządne hodowle jakie znalazłam życzą sobie za dużo co jest dla mnie nieosiągalne w tym roku bo jeszcze mamy kilka innych większych wydatków.Na allegro były cane corso które były po 1500 i 2000 i wyglądały jak kundle 

Mogłabym kupić taniej podrostka jakiegoś ale mam dzieci i muszę sama wychować i wyszkolić psa,wolę sama go poprowadzić i wiedzieć co mam niż kupować kota w worku i obawiać się nie wiem czego.

 

Pomóżcie mi coś znaleźć,mamy w planach kupić albo cane corso albo dogo canario,wszystko zależy od ceny i odległości.

chyba że macie inną propozycję sporego psa,który będzie miał minimum 45kg i z krótką sierścią.

Co do hodowli mam jedynie wymaganie takie by nie była to produkcja a pasja właścicieli,by psy miały badania i były zrównoważone,przy dużych psach ważne by były badania w kierunki dysplazji,bo większy % to geny a reszta karma itd.

No i jesteśmy w kropce

CC

co powiecie o  Sotto Castello z Zawiercia

Di Veri Leoni Kennel Kostrzyn

Villa Capone Lipsko

 

DC

Diamante Unico Łódź

De Grande Corazon Gdańsk

 

Nie spieszy mi się bardzo więc mogą być hodowle które się teraz nie ogłaszają bo np.suka ma przerwę,może być miot planowany na przyszły rok

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A jaki jest Twój przedział cenowy?

Bo szczerze mówiąc, pies z małej, domowej hodowli, na dobrej karmie lub BARFie, z badaniami (to chyba o rodziców chodzi, bo szczeniętom poniżej 5. miesiąca życia się badań w kierunku dysplazji nie robi?) będą trochę kosztować.

Chociażby dlatego, że hodowca na nich nie oszczędzał...

Link to comment
Share on other sites

Ja zanim kupiłam psa to przewertowałam forum rasowe oraz zapisałam się do grupy na facebooku, na której działali też hodowcy, dzięki temu miałam ogląd w sytuacji na bieżąco. Wydaje mi się (tak na zdrowy rozsądek), że Cane Corso będzie kosztował trochę więcej niż 2000, ponieważ jest to duża rasa, co za tym idzie drożej wychodzi odrobaczanie, droższe utrzymanie suki w ciąży/karmiącej. Ja za swojego owczara dawałam sporo więcej, więc Cane Corso podejrzewałabym o cenę zbliżoną i wyższą.

 

Na prawdę polecam grupy na facebooku i fora dot. rasy :)

Link to comment
Share on other sites

kurcze.. to nie takie proste. bo np ja widze po swoim przykładzie. Hodowla została mi polecona. psy badania mają, psychika ok, byłam w hodowli 5 dni, więc miałam czas się rozeznać i poobserwować, poobcowac z psami itp.. Hodowczyni w porządku, cała rodzinka też... no ale z perspektywy czasu i dalszych obserwacji widzę, że jednak cos jest nie tak... a mianowicie dysplazja.... już dwie suki są do adopcji w fundacji Rottka, obydwie z tego samego miotu i obydwie z ciążką dysplazją.... mój rottek tez ma zadatki bo krzywo stawia tylnią łapę i chodzi tak jakby bokiem.... niby rodzice wolni od dysplazji a jednak ten wadliwy gen przekazują potomstwu. suki od 4 chyba pokolenia z tej hodowli więc ewidentnie to one są obciażone. Psy za każdym razem inne, czesto zagraniczne krycia... a dysplazja wyłazi.... takze proponuję jeszcze dokopywac sie do właścicieli psów (którzy wzięli szczenię) z tej hodowli i tam pytać czy nie ma jakiś kwiatków... spróbowac namierzyć kilka szczeniąt z kilku osttatnich miotów i poorientowac sie czy nie ma jakis chorób dziedzicznych. Bo często tak jest że rodzice mają badania ok ale mimo to daja chore szczenieta.

Link to comment
Share on other sites

kurcze.. to nie takie proste. bo np ja widze po swoim przykładzie. Hodowla została mi polecona. psy badania mają, psychika ok, byłam w hodowli 5 dni, więc miałam czas się rozeznać i poobserwować, poobcowac z psami itp.. Hodowczyni w porządku, cała rodzinka też... no ale z perspektywy czasu i dalszych obserwacji widzę, że jednak cos jest nie tak... a mianowicie dysplazja.... już dwie suki są do adopcji w fundacji Rottka, obydwie z tego samego miotu i obydwie z ciążką dysplazją.... mój rottek tez ma zadatki bo krzywo stawia tylnią łapę i chodzi tak jakby bokiem.... niby rodzice wolni od dysplazji a jednak ten wadliwy gen przekazują potomstwu. suki od 4 chyba pokolenia z tej hodowli więc ewidentnie to one są obciażone. Psy za każdym razem inne, czesto zagraniczne krycia... a dysplazja wyłazi.... takze proponuję jeszcze dokopywac sie do właścicieli psów (którzy wzięli szczenię) z tej hodowli i tam pytać czy nie ma jakiś kwiatków... spróbowac namierzyć kilka szczeniąt z kilku osttatnich miotów i poorientowac sie czy nie ma jakis chorób dziedzicznych. Bo często tak jest że rodzice mają badania ok ale mimo to daja chore szczenieta.

 

 

poczytaj o ttym jak sie dziedziczy dysplazja. 

Link to comment
Share on other sites

Ja zanim kupiłam psa to przewertowałam forum rasowe oraz zapisałam się do grupy na facebooku, na której działali też hodowcy, dzięki temu miałam ogląd w sytuacji na bieżąco. Wydaje mi się (tak na zdrowy rozsądek), że Cane Corso będzie kosztował trochę więcej niż 2000, ponieważ jest to duża rasa, co za tym idzie drożej wychodzi odrobaczanie, droższe utrzymanie suki w ciąży/karmiącej. Ja za swojego owczara dawałam sporo więcej, więc Cane Corso podejrzewałabym o cenę zbliżoną i wyższą.

 

Na prawdę polecam grupy na facebooku i fora dot. rasy :)

niekoniecznie.niedawno hodowca (zkwp)sprzedawał po 1500 coesiaki,dobrej budowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...