Jump to content
Dogomania

Właściciel pozostawił psa


Iwona82

Recommended Posts

Witam, 

właśnie dzisiaj pod sklepem zauważyłam psa. Zapytałam się Pani sklepowej czyj to pies, okazało się że właściciele opuścili wynajmowany dom i pozostawili psa. 

Jak na razie pies jest dokarmiany przez ludzi.

 

Gdzie to zgłosić? I jak to zgłosić. Bo już się przekonałam, że trzeba pisemnie, bo przez telefon to nic nie da. Jeśli ktoś mógłby mi podać chociaż przykładowe formularze byłabym wdzięczna.

 

Ps. Jeśli temat nie jest w dobrym miejscu to proszę o przeniesienie.

Link to comment
Share on other sites

konkrety! jaka miejscowośc przede wszystkim? to, co zrobił wlaściciel prawnie podpada pod znęcanie się, bo porzucenie psa jest znęcaniem się, powinno się zgłosić na policje powiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. oczywiście nie wiadomo, czy to, co mówią w sklepie jest prawdą, więc warto sprawdzić. ale powiadomienie policji to jedno, a pomoc psu to drugie. generalnie opieka tutaj jest obowiązkiem gminy, i niech już oni dochodzą zwrotu kasy od byłego właściciela. ale to tylko teoria, bo nie wiemy, czy gmina ma umowę z jakims schronem - powinna mieć, ale co  z tego. a  jeśli ma, to czy to schronisko jest ok, czy nie jest.

poza tym - w jakim pies jest stanie? czy jest w szoku, czy podchodzi do ludzi, czy nie, czy go dokarmiają, czy nie jest np ranny itd.. no i - w jakim stopniu możesz się zaangażować w pomoc psu. te klika fundacji nie da rady nad całą polską zapanować...

Link to comment
Share on other sites

Miejscowość to Tereszpol-Zygmunty w gminie Tereszpol w woj. lubelskim.

 

Jeszcze dziś, jutro spróbuję sie dowiedzieć czegoś więcej. Na teraz wiem, że rodzina , która pozostawiła psa, wynajmowała przez krótki czas dom. Oni sie wyprowadzili a pies pozostał.

 

Pies jest ufny, podchodzi do ludzi, dokarmiaja go "zwolennicy piwa" pod sklepem i za nimi tez chodzi.

Ja jedynie moge to zgłaszać, nagłaśniać, męczyc ludzi w gminie. Niestety mam 2 suczki (podrzucone), które siebie nienawidza i nie mam mozliwości zabrania psa. Inny domownicy są niestety przeciwni.

Link to comment
Share on other sites

mogłyby zgodnie zacząć nienawidzić trzeciego psa, może by je połączył w uczuciach ;-)?

 

żarty żartami, ewidentnie tzreba zgłosić na policję to jest porzucenie i jest w prawie znęcaniem sie. oczywiście lokalna fundacja/organizacja powinna we współpracy z tobą to zrobić, bo raz, że ma większe doświadczenie (plus ew współpracę z jakims prawnikiem)  a dwa - większe przebicie z doświadczenia  współpracy z organami wynikające.  no ba, potrzebni świadkowie, ale jakos nie widze, żeby kolesie od piwa chcieli intensywniejszych niż konieczne kontaktów z władzą ;-).  dyplomatycznie wysonduj sprawę. no i na razie dowiedz się, jak gmina tam realizuje swoje zadania statutowe, czyli jeśli mają hycla, to kto nim jest, oraz jesli mają umowę z punktem przetrzymywania zwierząt lub schroniskiem - to które. zanim będzie się psa ratować kanałami oficjalnymi i odławianiem przez opłacanego hycla, trzeba być pewnym, ze pies nie wpadnie z deszczu pod rynnę....

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę go codziennie, ale od czasu do czasu lubi w siebie "wlać". Jest takich kilku tzw "starych kawalerów", którzy lubią spędzać czas pod sklepem. Z tego co się dowiedziałam to kupywali psu coś do jedzenia. Niektórzy potrafią okazać odrobinę współczucia. Inny pies, można by powiedzieć , że sam zostawił swoich prawowitych właścicieli i "przeprowadził się do innego trunkowca. Najwyraźniej jest mu tam lepiej.

 

Postaram się od czasu do czasu zapytac w sklepie jak się pies ma. Tutaj sklep to prawie jak centrum informacyjne xD. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...