Jump to content
Dogomania

Półroczna suczka sama w domu - NIESPODZIANKA!


abra_cadabra

Recommended Posts

Witam,
Potrzebuję porady.

Moja "około" półroczna suczka (wiek bliżej nieokreślony, gdyż to kundlozol 1000 znaleziony w śmietniku) zostając sama w domu - załatwia się w domu - po czym to zjada.

Problem zjadania odchodów występował od małego - wytępiłam to zachowanie na dworze - będąc na smyczy czy luzem nie zjada już na szczęście ani swoich ani innych psów.
Fakt faktem dalej ma problem z innymi resztki mimo podawania witamin, żwaczy i innych tzw. cudów.




Od następnego tygodnia pies dwa razy w tygodniu będzie zostawał sam na około 7 h - więc pewnie znowu urządzi sobie stołówkę - mało tego, często potem wymiotując.

Co mogę z tym zrobić? Jak długo pies będzie jeszcze załatwiał się w domu? W sumie samo załatwianie to nie problem... GORZEJ ZE ZJADANIEM

Link to comment
Share on other sites

Na wszelki wypadek warto by zbadać trzustkę w kierunku młodzieńczej niewydolności, zjadanie odchodów czasem oznacza brak enzymów trawiennych, u veta możesz wykonać test kliszowy, koszt 25 zł, tylko trzeba dysponować kupą możliwie jak najświeższą najlepiej jak pies się załatwi przed gabinetem u veta. Brak witamin również może świadczyć o apetycie na kupska :/

 

Możesz podać preparat Mikita Rumen Tabs

Rumen Tabs to mieszanka trzech składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego psa. Żwacz - naturalne źródło bakterii, pierwotniaków i drobnoustrojów potrzebnych do prawidłowej fizjologii przewodu pokarmowego. Stymuluje perystaltykę jelit, wzmaga apetyt, uzupełnia niedobory flory bakteryjnej, zapobiega wyjadaniu „nieczystości”, odchodów zwierzęcych, padliny. Drożdże piwne - naturalny probiotyk, źródło witamin z grupy B, selenu, biotyny oraz makro- i mikroelementów, tonizują przewód pokarmowy, wątrobę, trzustkę, wzmagają łaknienie.

Link to comment
Share on other sites

Czy suka żywiona jest suchą karmą, czy jedzeniem naturalnym? Przy suchej karmie pies częściej się wypróżnia - przy naturalnej łatwiej ustabilizować trawienie tak, aby pies nie wypróżniał się podczas nieobecności właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

Może lepiej nie mieszać suchej karmy z naturalną. Proponuję (bez gwarancji skuteczności jasne, bo ja nie wet., ale to sprawdziło się u moich kolejnych psów) - rano biały ser, ok. 17-18 mięso z ryżem, okazjonalnie jabło, marchew. Kupy powinny byc rano i czasem dodatkowo wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Polecam żwacze! U nas w rasie jest to częsty problem, więc daję od malucha i jak na razie szczenior nie wykazuje żadnej aktywności w stosunku do kup. Słyszałam, że wielu osobom z tym problemem żwacze pomogły, bo przywracają równowagę enzymów, czy jakoś tak ;) A nawet jeżeli nie pomogą to pies będzie miał przynajmniej super naturalną przekąskę, więc na pewno warto ich trochę kupić. My kupujemy kilogramowe worki w e-psie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...