Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

witam wszystkich dogomaniaków :) cieszę się , że trafiłam na to forum mam nadzieje że dostanę odpowiedź na nurtujące mnie pytania.nie mam jeszcze doga będzie on moim pierwszym.koleżanka poleciła mi tą stronę.wcześniej zadawałam pytania na grupie na fejsie niestety każda Pani dawała mi inna odpowiedź i przez to jestem skołowana. licze na odpowiedzi od wieloletnich hodowców bądź osób które mają duże doświadczenie z tą rasą by mogły mi pomóc dobrze się przygotować przed kupnem :) pierwsze wstępne pytanie jeśli chodzi o jedzenie czym karmić ? czy tylko suchą karmą czy również jedzeniem domowym wspomaganym przez witaminy i mikroelementy? jaki jest koszt miesięczny i ile razy dziennie posiłki w jakich mniej więcej rozmiarach?

Link to comment
Share on other sites

kontaktowałam się kiedyś z hodowcami Wilczarzy irlandzkich - psiury podobnych gabarytów
mi hodowca powiedział że w najlepszych hodowlach w europie normalnie karmi suchą karmą - bo karmienie barfem kosztuje majątek bo to pies szybko rosnący i olbrzymi
nadażanie za potrzebami młodego psa jest trudne -małże i inne algi które wzbogacają zdrowie psa wcale nie są tanie :p a są ważne
Tylko że ciężko mi się wypowiedzieć bo nie karmie Barfem - może ktoś się wypowie kto tak  karmi - może z Dogami niemieckimi jest prościej (choć wątpię)

tłumaczył mi że do 6 miesiąca daje się karmę wysoko białkową a potem karmę z jak najmniejszą ilością białka -żeby pies nie rósł za szybko

no i wiadomo z około 800/1000g karmy dziennie musi jeść więc koszt utrzymania mówi sam za siebie plus częste badania kardiologiczne - trzeba nieć serduszko ciągle pod okiem weterynarza

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Moja koleżanka - hodowca dogów, karmi małe tylko i wyłącznie suchą karmą bardzo dobrej jakości (ok. 200-kilka zł za worek). Dobrze dobrana karma dla szczeniąt ras olbrzymich ma tak zbilansowany skład, dodatki + odpowiedni stosunek wapnia do fosforu, że nie ma konieczności ani suplementacji ani dokarmiana np. mięsem.

Koszt utrzymania doga jest największy właśnie w okresie rozwoju, czyli do 2,5 roku, bo rozwijający się maluch zjada więcej karmy niż dorosły ok. 1 kg dziennie. Maluchy początkowo karmione są 5 razy dziennie, do końca wzrostu karmi się 3 razy dziennie, by dorosłego karmić już tylko 2 razy dziennie (jak wszystkie duże rasy).

Druga sparwa to zdrowie. Oczywiste jest byś poszukała hodowcy, u którego rodzice twojego maluszka będą mieli przebadane nie tylko biodra i łokcie, ale przede wszystkim serce.

Trzymam kciuki za dobry wybór hodowli.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Dodam, że wspomniane wyżej koszty mogą znacznie wzrosnąć, większość znanych mi dogów ma szczególnie wrażliwe układy pokarmowe i muszą okresowo lub stale być na drogich dietach. W ogóle są to wrażliwe i chorowite psy, więc weź pod uwagę również duże koszty leczenia.

Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu rozmawiałam z właścicielem pewnej dożycy i mi opowiadał, że w swoim życiu miał pełno dogów i, że jest to bardzo trudna i chorowita rasa. Że nie wystarczy dobra karma, ale trzeba podawać suplementy na stawy, bo w karmie tego jest za mało. Suplementy na stawy muszą być dobre i drogie bo wtedy dobrze działają i najlepiej do 2 roku życia podawać. Mają duże problemy ze skrętami żołądka. Każdy jego dog miał taki skręt. Naprawdę nie trzeba wiele by dostał tą niemiłą przypadłość. Wystarczy, że się naje i się połozy i nagle ktoś zadzwoni do drzwi i taki dog się poderwie i może dostać skrętu. Ogólnie opowiadał, że ta jego dożyca jest ostatnim dogiem i że żyją góra 6-8 lat.

 

Link to comment
Share on other sites

Oprócz kosztów dochodzi jeszcze forma transportu psa, czy posiadasz auto które pomieści takiego pięknego olbrzyma oraz osobę która zawsze będzie Ci w stanie pomóc jeżeli pies będzie wymagał podniesienia, znieczulenia, zabiegi, niedyspozycja. Nie wyobrażam sobie jednoosobowej obsługi takiego dużego psa.

To piękne i wrażliwe stworzenia i ten krótki wiek życia :(

Link to comment
Share on other sites

szczerze mowiac jestem bardzo zaskoczona odpowiedziami na to pytanie poniewaz rozmawiajac z hodowcami odnosnie jedzenia to nie przedstawili mi tego w takich kosztach i rowniez inni ludzie ktorzy maja dogi potwierdzaja te wczesniejsze rozmowy z hodowcami.. rowniez co do zdrowia jego nie powiedzialabym ze to jest rasa chorowita owszem skret zoladka jest mozliwy ale nie musi tak byc..zachorowac moze kazdy jeden pies roznych ras..

 

moze jest tu jakis hodowca ktory by sie wypowiedzial?!

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj dział dotyczący dogów tutaj na forum, w wielu tematach wypowiadają się hodowcy, właściciele i osoby pomagające dogom w potrzebie:

http://www.dogomania.com/forum/forum/108-dog-niemiecki/

 

Możesz też zwrócić się do ludzi z fundacji pomagającej dogom w potrzebie z powyższymi wątpliwościami, oni nie mając interesu w sprzedaniu szczeniaka i mając doświadczenie w utrzymaniu i leczeniu wielu dogów, zarówno swoich jak i fundacyjnych mają największą wiedzę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...