Jump to content
Dogomania

Jak pielęgnować futro rottweilera?


jolkablaszczyk

Recommended Posts

Witam.

Zauważyłam, że mój rottek ostatnio mniej się błyszczy... tzn podejżewam, że to zalegający stary włos i podszerstek sprawiają, że pies jest bardzoej matowy... jakim sprzętem najlepiej usunąć martwy włos? Mam szczotki i zgrzebełka i mam gumową do ściągania martewgo włosa ale to wszystko na nic... dalej dużo matowości się przebija... widać że zdrowy włos błyszczy ale ewidantnie jest przyduszany przez te stare... dodam, że pies potwornie się leni i włosy są wszędzie i sypie się z niego nawet jak się go nie dotyka... wystarczy, że się przemieszcza :(

Przyznam, że mam większe doświadczenie w pielęgnacji malamuta niż wydawało by się mniej kłopotliwego rottka. Ktoś, coś?

 

ja może zdjęcie dodam

 

tu widać, że ten włos jest taki..... no niefajny

DSC_0057.JPG

 

DSC_0066.JPG

 

wcześniej jego futro wyglądało o niebo lepiej

 

DSC_0077.JPG

 

DSC_0093.JPG

 

DSC_0399.JPG

 

Ja się domyślam, że wtedy ono było świerzutkie, młode, bo dopiero rosło itp.. ale czy da się taki efekt uzyskać przy już w pełni wyrośniętym włosie? 

Link to comment
Share on other sites

ok, zainwestuję w coś olejowo-rybnego... zobaczymy. Dziś go porządnie wyczesałam i wytarłam mokrą szmatką i jest o niebo lepiej :) zeszło sporo martwego włosa zarówno okrywowego jak i podszerstka. Trochę nie ufam furminatorowi bo wiem, że potrafi wyrywać zdrowy włos, wiec nie wiem jaki inny rodzaj czesadła możnaby zastosować żeby tylko wyciągać to co luźne i martwe a nie wyrywać zdrowe włosy. Ktoś, coś? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...