Jump to content
Dogomania

Książki o życiu z psem


Bewarka

Recommended Posts

Jakie polecacie opowieści do poduszki z psami w roli głównej? Nie chodzi mi o żadne poradniki. Kiedyś kupiłam kilka książek i najbardziej przypadł mi do gustu kryminał "Na psa urok" (Spencer Quinn). Teraz znów bym coś poczytała, ale liczę się z groszem, więc poszłam się zapisać do biblioteki, znalazłam i wypożyczyłam książkę Jon'a Katz'a "Dobry pies" (tylko taka była). Pani zaproponowała mi rezerwację interesujących mnie pozycji w internetowym katalogu, więc poszukałam i naliczyłam prócz wyżej wymienionej książki jeszcze ponad 30 innych z psami! No i nie wiem co rezerwować ;o Zaciekawiła mnie "Pies, który kochał zbyt mocno" no ale takiej nie mają...Tak więc jakieś pomysły? Prawdopodobnie będzie to "Chet i Bernie na tropie" Spencera, ale może coś jeszcze? Jak będę mieć pecha to moge czekać nawet miesiąc na książkę.

Link to comment
Share on other sites

Polecam kryminał 

Autor to Dean Koontz a tytuł to "Opiekunowie". Naprawdę fajna pozycja. Polecam.

Ja jeszcze jako małolata lubiłam Jacka Londona "Biały kieł", potem  jeszcze pamiętam "Szara Wilczyca", "Bary, syn Szarej Wilczycy". 

Prawdziwa historia "Okrutny szlak". 

Jeszcze czytałam "Marley i ja", oczywiście książka lepsza niz ekranizacja, ktora powstała na podstawie tej ksiażki.

Link to comment
Share on other sites

"Dobry pies" Katza to straszliwy chłam. Niestety.

 k

W sumie może dobra lektura jako coś co pozwala poprzyglądać się pewnym zjawiskom socjologicznym.

Ale pod "psim" względem, brrr.

A możesz napisać coś więcej, dlaczego książka to chłam pod psim względem. Książki nie czytałam, ale planuję przeczytać

Link to comment
Share on other sites

Mi się "Dobrego psa" nawet fajnie czytało, mogłam sobie wyobrazić życie bohatera i odwage, że potrafił tak wyjechać, zmienić całe życie. Jednak do czasu, bo jak uśpiono Orsona (sorry za spoiler) nie mam najmniejszej ochoty otwierać tej książki.

Link to comment
Share on other sites

Dorzucę tu jeszcze polskiego "Emila" (autor Jędrzej Fijałkowski)- wg mnie rewelacyjna, obfitująca w pełne humoru jak i bardziej melancholijne kawałki. Kolejna pozycja to "Sztuka ścigania się w deszczu" Garth Stein'a oraz "Uratować Sprite'a" Levin'a.

Link to comment
Share on other sites

Czytałam kilka książek Jon'a Katza'a. Też zaczynałam od "Dobrego psa". Każda mi się podobała. Opisuje on swoje prawdziwe życie ze zwierzętami, więc książki są oparte na faktach. Nawet często zaglądam na jego stronę internetową: Beedlam Farm, gdzie na bieżąco dzień po dniu relacjonuje swoje życie. Szkoda, że nie przetłumaczono na j. polski więcej jego książek.

 

Jednak moim numerem 1 są publikacje dr. Doroty Sumińskiej. Jest ona lekarzem weterynarii i ma dość ładny dorobek literacki. Są to przede wszystkim powieści o jej życiu, ale nie tylko. Nie mogłam się oderwać od żadnej z jej książek.

Za cudowne uważam: "Autobiografia na czterech łapach" (1 część), "Dalej na czterech łapach" (2 część), "Świat według psa" (Obłędne! Czytałam 3 razy i 3 razy płakałam). A w ogóle to wszystkie jej książki są super.

 

W ogóle fajny wątek...

Link to comment
Share on other sites

"A możesz napisać coś więcej, dlaczego książka to chłam pod psim względem. Książki nie czytałam, ale planuję przeczytać"

 

 

 

Facet miał dość standardowy problem z pracującym psem. Zamiast poszukać pomocy u normalnych, doświadczonych trenerów, zajmował się a to "resocjalizacją przez pasienie" u jakichś debili którzy omawiali "taktyki pasienia" ustawiając na stole figurki pasterza, psa i owiec, albo u pani która się "mentalnie kontaktowała" z psem, albo u jakichś innych szarlatanów.

Opisywał to w tonie nieodmiennego zadowolenia z siebie i swoich poczynań.

 

Przepraszam za brzydki wyraz: temu psu wystarczyło spuścić odpowiedni wpier...ol przy jego wyskokach - i zapomnieć że ten problem w ogóle był.

Uśpienie psa w imię ideologii że "jestem dobrutki, nie spuszczam pieskom wpier...olu, wolę uśpić" i podawanie tego w cukierkowej, rzygawicznej oprawie jest żenujące.

Link to comment
Share on other sites

Trojepolski Gawriił  Biały Bim Czarne Ucho - wszystko, co jest napisane o psach w tej ksiazce jest prawda. do tego w tle genialna satyra radzieckiej rzeczywistosci.

kawale dobrej literatury, genialne studium psychiki gordona-Bim nie byl seterem angielskim, ale wadliwie umaszczonym gordonem. jest tez film, ale ksiazka jest lepsza. 

oczywiscie mozna sie niezle zryczec:)

Link to comment
Share on other sites

Wierny Rusłan - straszliwa książka o zniewoleniu ludzi i zwierząt. Pisana oczami psa obozowego, który nie widzi nic złego w tym, co dzieje się w łagrach; także o "kukle" Iwana Iwanowicza wspomniano ot, tak, od niechcenia jakby, w jednym zdaniu. Najpierw ta książka krążyła u nas w tzw. drugim obiegu. Potem - chyba jedyne oficjalne wydanie przez Arcana w 1999 roku.

Berku, a może było jakieś wznowienie?

Link to comment
Share on other sites

Ja czytałam:

- ,,Balsam dla duszy miłośnika psów"

- ,,Powiedz gdzie Cię boli" (kocham <3)

- ,,Emil - czyli kiedy szczęśliwe są psy szczęśliwy jest cały świat"

- ,,Teraz jestem w Tęczowym Moście"

- ,,W biegu"

- ,,Uratować Sprite'a"

- ,,Autobiografia na czterech łapach"

- ,,Mój przyjaciel Henry"

- ,,Pies, który uratował mi życie"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...