Jump to content
Dogomania
jolkablaszczyk

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

Recommended Posts

Oj powiem Ci, że bardzo celebruję tę jej starość i doceniam wszystkie te chwile, kiedy ma dobry humor. Bardzo cieszą mnie jej głupawki, Albo jak na nas wyje bo nie może doczekać się jedzenia albo wypuszczenia na dwór... albo jak już jest na tym dworze to zrobi co ma zrobić i albo idzie leżeć w ostatnie zaspy przy domu albo po prostu idzie do domu spać dalej. Taka jest przy tym spokojna i pewna siebie, ona po prostu idzie do domu i już jej dwór nie interesuje. A jak ją zabiorę na dłuższy spacer.... to idzie chętnie, wącha, jest zadowolona... ale jak zaczniemy wracać... to dopiero się cieszy... ciągnie jak lokomotywa i macha ogonem :D Ona już po prostu nie lubi długicha spacerów, nie lubi oddalać sie od domu... jej fizjologiczne spacery w zupełności wystarczają i pokazuje to na każdym kroku :) No i lubi towarzystwo Hiro. Jak za długo go nie ma w pobliżu bo np jesteśmy na dworze to po jakimś czasie patrzymy idzie Masza... stanie na ganku i patrzy czy jest Hiro i albo zawróci do domu albo przyjdzie do nas. 

A Hiro znalazł dziś w lesie nogę jelenia... wywęszył ją z kilkudziesięciu metrów.... no jak już znalazł to stwierdziłam - chcesz to bierz... to zabrał i przytargał dumnie do domu... tzn na podwórko, bo do domu mu tego wnieść nie pozwolę - za bardzo śmierdzi :)

edit: koleżanka z pracy ktorą mam na FB stwierdziła  z całym przekonaniem, że to noga łosia... nie jelenia.

DSC_0002.JPG

DSC_0004.JPG

DSC_0005.JPG

DSC_0011.JPG

DSC_0018.JPG

DSC_0022.JPG

DSC_0027.JPG

DSC_0032.JPG

DSC_0036.JPG

DSC_0049.JPG

DSC_0086.JPG

DSC_0091.JPG

DSC_0110.JPG

DSC_0126.JPG

DSC_0140.JPG

DSC_0153.JPG

DSC_0161.JPG

DSC_0167.JPG

DSC_0217.JPG

Cudne zdjęcia psiaków. Ja też już celebruję starość mojej blisko 13-letniej rottki rekordzistki. Ona też więcej śpi, spacery krótkie ale jeszcze jakoś mi się porusza choć często sie potyka bo łapki coraz słabsze.

A owczareczka ma normalną wagę, to sunia i to spora bo ja też codziennie ważyłam szczeniaki rottków i wcale więcej w tym wieku nie ważyły a powyrastały na normalne, duże psy i suki.

Oo, to dobrze :) dzieki za info :) bo już myślałam, że będę mieć nieco drobniejszą suczkę bo nawet z suczek jest najlżejsza. 

Tu można zerknąć na całą tabelkę 

https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vSH8bp6wI7sWnXF25gUehi3SwhDwGnaftPjFBxGApQtbeWpHGD_9hpZ2Q56VEF34DS3hygj0A4Kot0-/pub

Maszka teraz ma 12,5. 13 lat skończy 30.10.

No jedna suczka i dwa pieski niewiele więcej ważą od Quincy więc nie masz się czynm przejmować. U mnie jedna najmniejsza urodzeniowo suczka była tak żywa i przebojowa, że przybierala na wadze w stosunku do wagi urodzeniowej najwięcej ze wszystkich szczeniąt i wyrosła na super suczkę. Zostawiłam ją sobie choć wszyscy jak przychodzili po szczeniaki to pokazywali na nią mimo, że była najmniejsza.  Zwracała na siebie uwagę mądrą minką. Niestety już nie żyje, została mi tylko jej kuzynka, ta staruszka bo obie były wnuczkami mojego psa.

Oo, no co Ty.. :) Fajnie. Jeszcze  nigdy nie spotkałam nikogo kto by miał psa urodzonego w tym samym dniu co mój/moje psy. Nie mówię tu oczywiście o miotowym rodzeństwie bo to akurat zawsze mamy liczne... Masza jako jedna z 14-stu, Hiro też chyba 10 no i teraz Quincy ma 11-cioro rodzeństwa :)

19 godzin temu, jolkablaszczyk napisał:

Oo, no co Ty.. :) Fajnie. Jeszcze  nigdy nie spotkałam nikogo kto by miał psa urodzonego w tym samym dniu co mój/moje psy. Nie mówię tu oczywiście o miotowym rodzeństwie bo to akurat zawsze mamy liczne... Masza jako jedna z 14-stu, Hiro też chyba 10 no i teraz Quincy ma 11-cioro rodzeństwa :)

Blu był jednym z 3 muszkieterów także na prezenty urodzinowe dla rodzeństwa nie musimy wydawać majątku.

Tak w ogóle Blu 30.10 a Benji 30.01 hahahaha