Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

Quincy dorośleje. Waży panna 25 kg. Bardzo dużo się bawi z Hiro więc na FB są głównie ich wspólne zdjęcia jak się bawią... tym zabawom nie ma końca... dziś porcja zdjęć Quincy, taka trochę poglądowa... tzn widać jak wygląda, jak się rozwija.. bo z tych zabawowych to wiadomo - jeden wielki kocioł :D
 

DSC_0017.JPG

DSC_0021.JPG

DSC_0038.JPG

DSC_0046.JPG

DSC_0051.JPG

DSC_0074.JPG

DSC_0083.JPG

DSC_0109.JPG

DSC_0113.JPG

DSC_0115.JPG

DSC_0129.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No właśnie ja też jestem trochę w szoku bo obydwa psy to psy ras średnich i rott i owczarek.... tyle, że Hiro jest wzrostowo średniakiem a Quincy jako Staroniemka jest po prostu większa od klasycznych owczarków. Nawet ostatnio koleżanka z FB mi pisała, że jak jeździ na wystawy(z siostrą Quincy ) i owczarkarze widzą 5-cio miesięczne szczenię staroniemieckie to są w szoku jeśli idzie o wielkość, bo różnica jest podobno kolosalna...

No na zdjęciu obydwa psy nie stoją jakoś super nierówno i koślawo, stoją na tym samym poziomie. Hiro robi krok ale na drugiej łapie stoi prosto więc nie jest zaburzona jego sylwetka. Zdjęcie jest surowe bez żadnego obrabiania. Jak się razem bawią to Quincy wydaje się ciut niższa ale ona to ciało zupełnie inaczej układa w ruchu niż Hiro... Ona ma krok bardziej posuwisty, bardziej płynie niż biegnie. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mała jest śliczna, Hirek ma wzrost maksymalny dla suki rottka ale w normie, moje samce miały 67-68 cm w kłębie.

ONki suki mają 63 maks ale te staroniemieckie pewnie mają  inne normy.  Ona ma piękny kolor.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Maghda napisał:

Quincy jest zjawiskowa. Pięknie wybarwiona. Wygląda na spokojną sunię, czy taka jest?

Ja od dwóch tygodni jestem mamą czterech łapek :D. Przygarnęłam sunię z fundacji.

Jak to szczeniak, lubi się bawić, zawsze jest wszędzie pierwsza i  generalnie wszędzie jej pełno. Więc to chyba nie są do końca atrybuty spokojnego psa? :D 

Gratuluję dopsienia :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, dwbem napisał:

Mała jest śliczna, Hirek ma wzrost maksymalny dla suki rottka ale w normie, moje samce miały 67-68 cm w kłębie.

ONki suki mają 63 maks ale te staroniemieckie pewnie mają  inne normy.  Ona ma piękny kolor.

Suczki staroniemieckie mają tą oficjalną miarę chyba taką samą, ale w praktyce wygląda to tak, że wiele suk ma wzrosty psów a psy w większości są ponad samczą normę. I tak suczki często mierzą od 65 cm do 68 cm a psy od 68 cm do 72 cm.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, jolkablaszczyk napisał:

Jak to szczeniak, lubi się bawić, zawsze jest wszędzie pierwsza i  generalnie wszędzie jej pełno. Więc to chyba nie są do końca atrybuty spokojnego psa? :D 

Gratuluję dopsienia :)

 

 

Ok, po prostu na tych zdjęciach tak spokojnie wygląda :D No to musisz mieć wesoło z gromadką :)

Link to comment
Share on other sites

Mój pierwszy rottek miał też za duży wzrost bo 70 cm gdy maksymalna norma to 68 cm ale był tak proporcjonalny, że żaden sędzia na wystawach się do tego nie przyczepił, aż sama się dziwiłam.

A Quincy jest cudna.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Jaka piękna Quincy :) Ślicznie się rozwija.
A jak tam odchudzanie Hiro? Przy Q. jakoś do przodu?

Oj był przez wakacje chudy jak szczypior, ale teraz Bartek zaczął go paść na nowo bo jest jesień i zimno sie zrobiło i chodzil głodny, mruczał po posiłkach, i sępił na potęgę bo niedojedzony i Bartek zaczął go tuczyć.. Na nic moje tłumaczenie, że krzywde mu tym robi..... także żeber już znowu nie czuć... a jeszcze do niedawna były wyczuwalne wszystkie....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...