Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

Oj tak!

Wróciliśmy dziś z biwaku... mam ponad 2000 zdjęć. Już na fb wrzuciłam..  a tu mam nadzieję, że starczy mi cierpliwości i jutro to ogarnę :D dużo z tym roboty jak teraz nie mam żadnego programu do przepuszczania... wszystko muszę dodawać bezpośrednio z folderów źródłowych  a żeby to zrobić to muszę najpierw wszystko przejrzeć i wypisać na kartce numery zdjęć wybranych :D także robię to na raty... już spisane mam ale wrzucanie najpierw Maszy, potem Hiro i Quincy zajmuje średnio godzinę... i nie mam dziś siły siedzieć drugiej, żeby wstawić to na dogo.. wybaczcie... jutro przysiądę, obiecuję :)

Link to comment
Share on other sites

Ważyłam dziś Quincy,  - 17,6kg :) za chwilę będzie za ciężka by ją podnieść i będę ja ważyć tylko okazjonalnie u weta :D Za dwa dni kończy 4 miesiące

Ostatnio odkryłam w sklepie mrożone mięso renifera... fakt, drogie jak zaraza ale poczytałam, poszperałam i wszędzie piszą to samo, że jako iż jest to mięso pozyskiwane z wolno żyjących zwierząt tzn. z reniferów wypasanych na naturalnych obszarach.. jest mega odżywcze, chude i generalnie bardzo zdrowe.... więc kupuję młodej.... jest tego w paczce 400 gram daję jej garść dziennie, żeby nie przesadzić :) zajada oczywiście ze smakiem :)

Z z tymi zdjęciami to nie jest taka prosta sprawa.. bo nawet te wyselekcjonowane występują w sporych ilościach... mam podzielone to na części ale to nie zmienia ich ilości.. i tak na ten przykład TYLKO z biwaku.. Masza ma wyselekcjonowanych najmniej, bo 53 zdjęcia, Hirek już ma zdjęć tych wybranych 89 a Quincy 187 ....(wybierałam z 2215 zrobionych zdjęć!)  tak właśnie.... i jak ja mam to wszystko w słupkach pozapisywane to teraz jak z tych wybrać jeszcze mniej.... a wstawiać tu taką ilość to jest jakaś ma-sa-kra..... Najbardziej monotonne zdjęcia ma Masza bo na większości po prostu śpi, tylko ułożenie troszkę się zmienia :D Hiro z Quincy są bardziej aktywni więc mają więcej... No wiadomo Quincy przoduje bo to ona się zmienia jak w kalejdoskopie... 

to na razie po dwa.... :PDSC_0411.thumb.JPG.940478b50459466288a20d77bd9fe5e2.JPG

 

DSC_0216.thumb.JPG.c4c238d44791620c65438224b5fb078c.JPG

 

DSC_0259.thumb.JPG.cedf696003977de1b58f3ee5c9a604dc.JPG

 

DSC_0561.thumb.JPG.4bd96d9658581b66cbada58f50194c46.JPG

 

DSC_0266.JPG

DSC_0281.JPG

Link to comment
Share on other sites

Quincy ma zabawny etap teraz, taka trochę nieproporcjonalna :) jak to szczeniak. 

Hiro się ślini? :D

Może wybierz zdjęcia najciekawsze, mnie jak się nie chce, to jak widzę, że kundel ma niemal na wszystkich zdjęciach taką samą pozycję to wstawiam jedno :)) i już. 

Link to comment
Share on other sites

Nie ma czasu na zdjęcia z biwaku bo już jest nowa porcja zdjęć z dzisiaj. Jako iż Bartek zabrał ze sobą Hiro na około miesiąc do Stavanger ja zostałam z Quincy i Maszką sama. Maszka woli spać niż łazić, więc na dzisiejszy spacer do lasu wybrałam się z Quincy sama. Zabrałam aparat bo przecież dziś mała kończy 4 miesiące. Trzeba uwiecznić ten etap :D No więc uwieczniałam.... i uwieczniałam... i uwieczniałam.... 

Mała dziś ważona - 19kg :)

 

DSC_0107.JPG

DSC_0128.JPG

DSC_0136.JPG

DSC_0138.JPG

DSC_0142.JPG

DSC_0159.JPG

DSC_0176.JPG

DSC_0185.JPG

DSC_0187.JPG

DSC_0192.JPG

DSC_0207.JPG

Link to comment
Share on other sites

Co tam u nas... w piątek po południu Quincy w przy-ogrodowych krzaczorach nadepnęła niechcący na schowanego maleńkiego króliczka. Na szczęście małemu nic się nie stało i po krótkich oględzinach odniosłam go na miejsce. W sobotni poranek już go nie było więc mam nadzieję, że ma się dobrze. Pogoda zmienna i kapryśna więc często mamy piękne tęcze. Maszka w piątkowy wieczór zsikała sie pod siebie leżąc na dywanie... nie wiem dlaczego.. czy straciła czucie, czy sie zapomniała czy to może z lenistwa..... mam nadzieję, że to jednorazowy incydent... :( Quincy rośnie i przybiera na wadze. waga z dziś 20.6 kg :)

 

DSC_0015.JPG

DSC_0016.JPG

DSC_0031.JPG

DSC_0033.JPG

DSC_0045.JPG

DSC_0051.JPG

DSC_0060.JPG

DSC_0077.JPG

DSC_0087.JPG

DSC_0098.JPG

DSC_0100.JPG

DSC_0076.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...