Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

Oj powiem Ci, że bardzo celebruję tę jej starość i doceniam wszystkie te chwile, kiedy ma dobry humor. Bardzo cieszą mnie jej głupawki, Albo jak na nas wyje bo nie może doczekać się jedzenia albo wypuszczenia na dwór... albo jak już jest na tym dworze to zrobi co ma zrobić i albo idzie leżeć w ostatnie zaspy przy domu albo po prostu idzie do domu spać dalej. Taka jest przy tym spokojna i pewna siebie, ona po prostu idzie do domu i już jej dwór nie interesuje. A jak ją zabiorę na dłuższy spacer.... to idzie chętnie, wącha, jest zadowolona... ale jak zaczniemy wracać... to dopiero się cieszy... ciągnie jak lokomotywa i macha ogonem :D Ona już po prostu nie lubi długicha spacerów, nie lubi oddalać sie od domu... jej fizjologiczne spacery w zupełności wystarczają i pokazuje to na każdym kroku :) No i lubi towarzystwo Hiro. Jak za długo go nie ma w pobliżu bo np jesteśmy na dworze to po jakimś czasie patrzymy idzie Masza... stanie na ganku i patrzy czy jest Hiro i albo zawróci do domu albo przyjdzie do nas. 

 

Link to comment
Share on other sites

A Hiro znalazł dziś w lesie nogę jelenia... wywęszył ją z kilkudziesięciu metrów.... no jak już znalazł to stwierdziłam - chcesz to bierz... to zabrał i przytargał dumnie do domu... tzn na podwórko, bo do domu mu tego wnieść nie pozwolę - za bardzo śmierdzi :)

 

edit: koleżanka z pracy ktorą mam na FB stwierdziła  z całym przekonaniem, że to noga łosia... nie jelenia.

 

DSC_0002.JPG

DSC_0004.JPG

DSC_0005.JPG

DSC_0011.JPG

DSC_0018.JPG

DSC_0022.JPG

DSC_0027.JPG

DSC_0032.JPG

DSC_0036.JPG

DSC_0049.JPG

DSC_0086.JPG

DSC_0091.JPG

DSC_0110.JPG

DSC_0126.JPG

DSC_0140.JPG

DSC_0153.JPG

DSC_0161.JPG

DSC_0167.JPG

DSC_0217.JPG

Link to comment
Share on other sites

Cudne zdjęcia psiaków. Ja też już celebruję starość mojej blisko 13-letniej rottki rekordzistki. Ona też więcej śpi, spacery krótkie ale jeszcze jakoś mi się porusza choć często sie potyka bo łapki coraz słabsze.

A owczareczka ma normalną wagę, to sunia i to spora bo ja też codziennie ważyłam szczeniaki rottków i wcale więcej w tym wieku nie ważyły a powyrastały na normalne, duże psy i suki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oo, to dobrze :) dzieki za info :) bo już myślałam, że będę mieć nieco drobniejszą suczkę bo nawet z suczek jest najlżejsza. 

Tu można zerknąć na całą tabelkę 

https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vSH8bp6wI7sWnXF25gUehi3SwhDwGnaftPjFBxGApQtbeWpHGD_9hpZ2Q56VEF34DS3hygj0A4Kot0-/pub

Maszka teraz ma 12,5. 13 lat skończy 30.10.

Link to comment
Share on other sites

No jedna suczka i dwa pieski niewiele więcej ważą od Quincy więc nie masz się czynm przejmować. U mnie jedna najmniejsza urodzeniowo suczka była tak żywa i przebojowa, że przybierala na wadze w stosunku do wagi urodzeniowej najwięcej ze wszystkich szczeniąt i wyrosła na super suczkę. Zostawiłam ją sobie choć wszyscy jak przychodzili po szczeniaki to pokazywali na nią mimo, że była najmniejsza.  Zwracała na siebie uwagę mądrą minką. Niestety już nie żyje, została mi tylko jej kuzynka, ta staruszka bo obie były wnuczkami mojego psa.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oo, no co Ty.. :) Fajnie. Jeszcze  nigdy nie spotkałam nikogo kto by miał psa urodzonego w tym samym dniu co mój/moje psy. Nie mówię tu oczywiście o miotowym rodzeństwie bo to akurat zawsze mamy liczne... Masza jako jedna z 14-stu, Hiro też chyba 10 no i teraz Quincy ma 11-cioro rodzeństwa :)

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, jolkablaszczyk napisał:

Oo, no co Ty.. :) Fajnie. Jeszcze  nigdy nie spotkałam nikogo kto by miał psa urodzonego w tym samym dniu co mój/moje psy. Nie mówię tu oczywiście o miotowym rodzeństwie bo to akurat zawsze mamy liczne... Masza jako jedna z 14-stu, Hiro też chyba 10 no i teraz Quincy ma 11-cioro rodzeństwa :)

Blu był jednym z 3 muszkieterów także na prezenty urodzinowe dla rodzeństwa nie musimy wydawać majątku.

Tak w ogóle Blu 30.10 a Benji 30.01 hahahaha

 

Link to comment
Share on other sites

wreszcie znika śnieg w koło domu... ja troche to ogarniam, ale generalnie teren za duży, żeby robic to ręcznie i latać z wiaderkiem.... problem polega na tym, że jest cała posesja zawalona starą przerośniętą trawą, której nikt cały ubiegły rok nie kosił.. i taka dłuugaśna jesienią poległa pod śniegiem..... trochę zgrabiłam w kilku miejscach, ale większość jednak nadal leży odłogiem i czeka aż ją nowa poprzerasta. 

To jest ostatnia przydomowa kupka śniegu, której pilnuje Maszka... :) oczywiście dalej od domu jest śniegu jeszcze dużo, albo bardzo dużo, no ale Masza nie lubi długich spacerów więc często przytula sie do tej ostatniej kupki :)

DSC_0090.thumb.JPG.3de2bd4f9de27d4ef45e2ca99325cae4.JPG

DSC_0088.JPG

 

Jezioro za drogą już gdzieniegdzie puszcza, ale generalnie też jeszcze skute lodem.... czekamy....

DSC_0089.JPG

DSC_0092.JPG

DSC_0093.JPG

DSC_0097.JPG

DSC_0108.JPG

DSC_0109.JPG

DSC_0111.JPG

Link to comment
Share on other sites

No tu wiosna późno przychodzi, a w tym roku to już wybitnie. No ale teraz już jest sporo słońca. W Norwegii znowu lepsze jest to, że słońce ma inny kąt padania, przez co mocniej tu grzeje i np szybciej opala :) także w słońcu już czasem robi się patelnia, zwłaszcza gdy jest bezwietrznie. 

Co do Quincy to czekam właśnie na jakiś wpis (zawsze pojawiają się w Niedzielę) i porcję zdjęć na stronie, plus może waga szczeniaczków po tym 3 tygodniu. Jak się pojawi to oczywiście tu napiszę i wstawię zdjęcia :) 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Alu za słowa otuchy :) mam nadzieję, że mała będzie nadrabiać i się wyrówna choć trochę :) póki co wpisu ani zdjęć nadal nie ma więc może po pracy będą, to wstawię. 

My dzis do pracy za to jutro wolne, więc myślę, ze ten tydzień szybko zleci :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.04.2018 o 16:23, Paulina94 napisał:

U nas Edi ma urodziny 09.05 - wtedy co mój narzeczony :D A kicia 3 dni wcześniej :)

Oo, też fajnie :)

Ja mam znajomego, którego już znam od dziecka i jest dokładnie dwa lata starszy ode mnie. Zawsze sobie składamy życzenia, tak dla beki :) 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Patikujek napisał:

Jak one szybko rosną! Słodziachny robaczek

Tak to prawda szybko rosną. Małej robi sie urocza strzałka na wierzchniej stroniemordki, i widzę, ze ma maleńki krawacik... kilka kłaczków, ciekawe co w trakcie rozwoju zaniknie a co zostanie... strasznie jestem ciekawa jak będzie się zmieniać kolorystycznie. Finalną szatę uzyska chyba dopiero w wieku dwu lat, a do tego czasu to kolor płaszcza będzie się zmieniać. Na początku w głowie miałam jasną wilczastość, ale potem natrafiłam na kilka psów ciemno wilczastych i stwierdziłam, że są fantastyczne :) np taki Jared... 

Tu szczenię chyba nie z polskiej hodowli

31357872_2101210873431154_8105572669067168195_n.thumb.jpg.69a462945d0813c7ee491c0ad57acf72.jpg

 

a tu Jared Czarne Wilki, czyli miotowy brat ojca mojej Quincy :) może pójdzie w Wujka? :)

29792163_1996277677066241_603882258767544320_n.jpg

30127379_1996276850399657_740201879337697280_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...