• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
jolkablaszczyk

Hiro, rottweiler +Masza, malamut, Norweska przygoda

1575 posts in this topic

Matko straszna historia , po co ja sie wracałam i szukałam o jaka irke Magdzie chodzi ;( teraz bedzie mnie to meczylo ....

no niestety , inaczej tam są ludzie wychowani , co nie znaczy , ze nie mają szacunku do zwierząt

No właśnie chodzi o to, że mają mnóstwo szacunku. W Norwegii praktycznie nie ma przemocy wobec zwierząt, jakieś pojedyncze przypadki może gdzieś i sa, ale ogólnie mają duzy szacunek. Ira miała dobre życie. Była psem mysliwskim. w lato mieszkała w kojcu a zimą w domu. chodziła na spacery i miała pełną miskę. Per nie był jakimś psiarzem czy coś ale nie traktował Iry źle. 

Dnia 11.06.2017 o 12:23, jolkablaszczyk napisał:

W Norwegii rott nie jest uznany za rasę agresywną, są za to inne rasy uznane za takowe ale na te po prostu jest całkowity ban w Norwegii. chyba niektore z bullowatych, ale nie wiem dokładnie ktore.

bana mają już chyba pity i asty ( wiem , że asty jeszcze jakiś czas temu nie miały ale walczono o bana dla nich )

I tylko Czerwonego Kapturka brak :)

DSC_0535.JPG

Dnia 13.06.2017 o 19:46, łamAga napisał:

Matko straszna historia , po co ja sie wracałam i szukałam o jaka irke Magdzie chodzi ;( teraz bedzie mnie to meczylo ....

Z punktu widzenia psa myslę, że najlepsza. Do końca była ze swoim opiekunem i myslę, że niczego nie przeczuwała. sama śmierć sadzę, że w ułamku sekundy, bezbolesna. Czego można chceć więcej? Dla psa uważam zbiór tych czynników,  to jedna z lepszych opcji... 

...bo jednak uśpienie przez weta sprawia, że pies ma ten czas, że czuje zdezorientowanie i stres. Zwłaszcza gdy zaczyna działać tzw głupi jaś, czyli pierwsza faza usypiania. Pies czuje senność i otępienie mimo woli, bo przecież jemu zapewne wcale spać się nie chce.... właściciel może widzi to co chce zobaczyć, czyli spokojne zwierzę słaniajace się na łapach, bo taki "śpiący się robi".... a pies tymczasem ma niezłą sieczkę w głowie i trwa to dobre kilka minut.... więc o ile dla właściciela w jego mniemaniu takie dokańczanie żywota cierpiącego psa wydaje się być bardziej "humanitarne" wcale takie być nie musi zwłaszcza dla samego zainteresowanego, czyli psa....  :(

uśmiechnięte mordeczki <3

quźwa trochę trwało zanim zrozumiałam że to  nie śnieg tylko niebo :D

DSC_0406.JPG

2 minuty temu, łamAga napisał:

uśmiechnięte mordeczki <3

quźwa trochę trwało zanim zrozumiałam że to  nie śnieg tylko niebo :D

haha! lezałam w trawie i pstryknełam fotki zadzierając lekko głowę do tyłu :D hihi :)

Przed chwilą, jolkablaszczyk napisał:

a ja sobie myślę , kurcze skąd Ona wziela w czerwcu śnieg , ale tak siedziałam i się wpatrywałam w te zdjęcia i w koncu mnie oświeciło :D

Cudowna łąka . Podobne widoki pamiętam z dzieciństwa . W Ustroniu Jaszowcu za Juhasem była duża łąka a na niej margaretki , rumianki , jaskry i dzwonki , prawie jak u Ciebie. Pieseły mają tam jak w raju .