Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

Dnia 29.10.2017 o 20:20, *Magda* napisał:

Nie bardzo rozumiem "straszy policją". Żeby wzywać policję, to musi mieć ku temu jakieś powody. A jeśli boi się psów, to bym uważała, żeby im krzywdy nie próbował zrobić :/

Bo była sytuacja kiedy to owa sąsiadka przechodziła obok naszego domu ze swoim psem, na lince. Hiro z Maszą stali na ganku, ja byłam z boku domu.  Hiro zlazł z ganku i podszedł bliżej "intruzów" zachowując dystans i spokój, na to pies sąsiadki zaczął się szarpać na lince chcąc rzucić sie na Hiro, który obiegał ich w koło z bezpiecznej odległości..... pani sąsiadka wypierniczyła się bo jej własny pies podciął jej nogi :D oddaliła sie niepyszna w kierunku swojego domu.... i od tego momentu chcą mnie wykurzyć. Moje psy były luzem mimo to nie zaatakowały ani nie były agresywne, po prostu z ciekawości Hiro podszedł bliżej ale nie byl agresywny czy jakkolwiek "straszny". Tak sobie potem pomyślałam, że może specjalnie podeszła pod moj dom ze swoim fafikiem żeby sprowokować agresje u moich psów... no ale niestety plan niewypalił... wiec policji poki co nie było bo po prostu nie mają podstaw by ją wzywać. Myśleli może że straszenie mnie policją wystarczy, żeby sie mnie pozbyć, ale ja im sie smieje w twarz. Jak mąż sąsiadki do mnie raz krzyczał ze swojego podworka ze idzie zadzwonic na policje (zabijcie mnie nie mam pojecia o co mu chodzi) to mu odkrzyknełam, że ok, ja czekam :D no ale nikt kurcze nie przyjechał :D poki co od jakiegoś czasu jest spokoj. Juz nic nie krzyczą i nie plują jadem, po prostu mnie ignorują z wzajemnością zresztą :)

 mam ponad setkę zdjęć z nowej dzisiejszej galerii, wiec nie pogniewacie sie jak dam tylko linka? no chyba że bardzo chcecie to mogę wrzucic zdjecia bezposrednio tu..? :)

https://photos.google.com/share/AF1QipOMMjsQQ5ZsAZwsXXRxwRMzj7nP3kfansDqC3d4rhKMmmOIXpvBRGxHXScXdFv5yw?key=WkVTdXliTnNGdDZnZGRyNm11MjJRV0l0QVN2U3hR

 

u nas wczoraj wieczorem przyszedł pierwszy mocniejszy mrozik. obserwowałam termometr zaokienny i było ponad -8 stopni, nad ranem było juz tylko -6 bo przyszło trochę chmur i stworzyły pierzynkę. Dziś wieczorem i jutro zapowiadają w prognozach opady śniegu. Zobaczymy czy sie sprawdzą. Jeśli tak to jutro pierwsze zimowe zdjęcia....

Jezioro coraz bardziej zamarza co widac częściowo na zdjeciach. To pierwsza moja zima w tym miejscu, a tu na szczęście wszystkie pory roku są na swoim miejscu, więc czekam z niecierpliwością. Jak mieszkałam w Stavanger to tam zim niestety nie mają bo wybrzeże skutecznie ociepla golfsztrom i tam po prostu nie ma mrozów i śniegu. tu na szczęście do morza w cholere daleko wiec zimy są i to takie po -30, -40 stopni. Zobaczymy :)

 kilka zdjec na zachete :P 

 

DSC_0002.JPG

DSC_0050.JPG

DSC_0192.JPG

DSC_0213.JPG

DSC_0286.JPG

DSC_0318.JPG

Link to comment
Share on other sites

Współczuję z powodu takich sąsiadów i rozumiem bo ja w tym roku przeżyłam podobne sytuacje. Do mojego bloku i mojej klatki sprowadziło się młode małżeństwo, podejrzewam, że wiocha bo na widok mojej staruszki rottweilerki, która jak Hiro kocha cały świat i zero asgresji nawet na agresję zaczęli robić mi awantury strasząc też policją bo suka bez kagsńca ato straszna rasa z listy agresywnych psów. Nota bene listy już nie ma. spotykałam ich bardzo rxadko bo wychodzę w tskich godzinach, żeby nie spotykać sąsiadow choć wszyscy pozostali sąsiedzi, mieszkający tu dłużej niż ci nowi i mający po kilkoro dzieci nie boją się mojej Fabii, lubią ją i nigdy nie mieli pretensji.

Na szczęście ci nowi po jakimś czasie zorientowali się, że nikt się mojej suki nie boi a i im ona zupełnie nie zagraża i przestali się czepiac co mnie cieszy bo balam się, że będę miała przechlapane z takimi sąsiadami.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U nas mrozy i śniegi... ja ledwo co wykaraskałam sie z paskudnego przeziębienia i powoli zaczynamy chodzić na nieco dłuższe spacery. 

w następnym mam w pracy coś w stylu spotkania opłatkowego. Sukienkę zamawiałam przez internet i na szczęście dotarła. wyprasowalam i czeka na najbliższy piątek. 

tu wstawię link do kilku dzisiejszych zdjęć z porannego spaceru do lasu.

https://photos.google.com/share/AF1QipPmgYRywYTQHzpfSkD4IdmeFg00FTbu741qC5S4IV-jh3vWOalsEaM_71MEuDgOWA?key=bzhobTQ4b3JUYVkwbldfNlJYbkVfRUo3RHAtN1VR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...