Jump to content
Dogomania

Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda


jolkablaszczyk

Recommended Posts

No właśnie chodzi o to, że mają mnóstwo szacunku. W Norwegii praktycznie nie ma przemocy wobec zwierząt, jakieś pojedyncze przypadki może gdzieś i sa, ale ogólnie mają duzy szacunek. Ira miała dobre życie. Była psem mysliwskim. w lato mieszkała w kojcu a zimą w domu. chodziła na spacery i miała pełną miskę. Per nie był jakimś psiarzem czy coś ale nie traktował Iry źle. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.06.2017 o 12:23, jolkablaszczyk napisał:

W Norwegii rott nie jest uznany za rasę agresywną, są za to inne rasy uznane za takowe ale na te po prostu jest całkowity ban w Norwegii. chyba niektore z bullowatych, ale nie wiem dokładnie ktore.

bana mają już chyba pity i asty ( wiem , że asty jeszcze jakiś czas temu nie miały ale walczono o bana dla nich )

 

I tylko Czerwonego Kapturka brak :)

DSC_0535.JPG

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.06.2017 o 19:46, łamAga napisał:

Matko straszna historia , po co ja sie wracałam i szukałam o jaka irke Magdzie chodzi ;( teraz bedzie mnie to meczylo ....

Z punktu widzenia psa myslę, że najlepsza. Do końca była ze swoim opiekunem i myslę, że niczego nie przeczuwała. sama śmierć sadzę, że w ułamku sekundy, bezbolesna. Czego można chceć więcej? Dla psa uważam zbiór tych czynników,  to jedna z lepszych opcji... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

...bo jednak uśpienie przez weta sprawia, że pies ma ten czas, że czuje zdezorientowanie i stres. Zwłaszcza gdy zaczyna działać tzw głupi jaś, czyli pierwsza faza usypiania. Pies czuje senność i otępienie mimo woli, bo przecież jemu zapewne wcale spać się nie chce.... właściciel może widzi to co chce zobaczyć, czyli spokojne zwierzę słaniajace się na łapach, bo taki "śpiący się robi".... a pies tymczasem ma niezłą sieczkę w głowie i trwa to dobre kilka minut.... więc o ile dla właściciela w jego mniemaniu takie dokańczanie żywota cierpiącego psa wydaje się być bardziej "humanitarne" wcale takie być nie musi zwłaszcza dla samego zainteresowanego, czyli psa....  :(

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...