Jump to content
Dogomania

ALPHA SPIRIT Only Fish Dog Food


kki13

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dostałam próbkę karmy. Ma malutkie granulki takie kosteczki, nie zauważyłam aby była miękka czy coś (ona jest półwilgotna). Próbka była mała, że pies na jedno kłapniecie zjadł ale szukał dalej więc smakowała mu. Z tej firmy kupuję nogę wieprzową, polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kki13, jeśli Cię to dalej interesuje, to tak kilkoro znajomych z wrażliwymi psami podaje i bardzo chwalą, a ja używam tej karmy jako smaczki na ślad sportowy i sprawdza się super. Nie używam jako codziennej karmy, bo po pierwsze nie chcę mieć rybnej karmy na co dzień, a po drugie - jest na tyle smakowita, że wolę ją wykorzystać do roboty.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Karma skład ma świetny, jest tak smakowita, że przy otwieraniu kolejnych pudełeczek był ślinotok :) niestety u mnie ze względu na zwiększone dawki i obecność gliceryny pojawiły się biegunki ( choć nie wykluczam, że cieczka mogła mieć w tym swój udział) teraz karmię Oven Baked i się wszystko wyrównało, ale na pewno nie odpuszczę sobie tej karmy i powrócę do niej kiedyś właśnie ze względu na skład.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kyu, a karmiłaś wcześniej rybną karmą? Bo jeśli nie - to właśnie przez to biegunki. Kiedyś doświadczyłam tego w tak przykry sposób, że do dziś to pamiętam ;) Jeśli decydujecie się na tę karmę, to zwracajcie uwagę na wizualne i zapachowe symptomy świeżości / nieświeżości - że to tak nazwę. Teraz na obozie spotkałam się z 1 niepochlebną opinią, ale nie chcę siać paniki, fermentu, itp., itd. zwłaszcza że karma jest fajna. Ot, komuś się zdarzyło, jedna czy kilka tacek nie przesądza o całej produkcji, ale skoro się stało, to chyba lepiej zasygnalizować.

Link to comment
Share on other sites

ja miałam mieszane pudełka pół na pół, cześć mięsnej, cześć rybnej, rzeczywiście zaczęło się jak była sama ryba, więc przez 2 tyg. dawałam samo mięso i dalej była biegunka. Ale tak jak mówię, eksperyment z tą karmą na pewno powtórzę ;) Stało się to w drugim miesiącu skarmiania, po zwiększeniu dawki, zobaczymy jak spróbuję jeszcze raz, bo ze względu na skład nie chcę tej karmy wykluczać.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Ja kupiłam jedną tackę na wystawie, niestety mojej suce wcale nie podpasowała. 
Karma jest półwilgotna, krucha, można ją palcami rozkruszyc praktycznie na proszek. Jeśli pies nie przepada za gryzieniem kulek, to super opcja. Co do składu, wygląda obiecująco, ale nie oceniam, bo nie wypróbowałyśmy na tyle żeby sie wypowiadać w tej kwestii. Mogę powiedzieć tylko tyle, że od zjedzenia ponad połowy tacki nie było rewolucji. 

 

miniaszka, jesli na obecnej karmie jest wszystko w porządku to bym z niej n ie rezygnowała. To bardzo dobra karma. 
Ja mam mieszane uczucia co do stałego podawania półwilgotnej karmy, ze względu na zęby. Moja starsza suka całe życie dostaje suchą karmę, zawsze szukam większych granulek żeby czyściła zęby. Zaraz kończy 10 lat, a zęby ma lepsze niż nie jeden kilkuletni pies. 

Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu zużyłam trochę małych opakowań z rybą, głównie do pracy z młodym rottkiem. Podjadał ją też ze smakiem starszy grzywacz niejadek. Raz kupiłam zbiorcze opakowanie, niestety wewnątrz jedno z małych opakowań było uszkodzone, na karmie pleśń. Sklep (lokalny) bez problemu wymienił. Skład wygląda obiecująco, dla małych wybrednych psów ze słabymi już ząbkami może okazać się niezłą alternatywą. 

Link to comment
Share on other sites

ja z Earthborna rybnego chciałam przejść na Alpha Spirit ale tę drugą wersję, nie rybną. przechodziłam powoli, było niby ok, ale jak kubek jadł drugi dzień czystego Alpha Spiriita to za przeproszeniem dostał sraczki i takie bąki walił, że tylko cieszyłam się że jest lato i mogę wietrzyć.

dla wrażliwca - nie polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 6 months later...

Witam serdecznie.
Nasz Bulldog francuski przeszedł z mokrego jedzenia na karmę pół mokrą Alpha Spirit. Niestety trochę za późno zamówiliśmy mu karmę Alpha Spirit i druga kwestia sklep bardzo ociągał się z realizacją zamówienia [ale nie o tym] co za tym idzie skończyły nam się puszki z mokrym jedzeniem i nie mogliśmy zaadoptować go z nową karmą i praktycznie z na dzień przeszedł na Alpha Spirit. Ogólnie karma jest zjadana z przyjemnością, kupy twarde żadne lody włoskie, tylko niestety gazy i jeszcze raz gazy. Pies strasznie pierdzi, praktycznie non stop. Co zrobić? Zaprzestać podawania Alpha Spirit czy dać mu jeszcze szansę. Dzisiaj mija 7 dzień.Czytałem gdzieś na forum, że karmę można oceniać dopiero po 3 tygodniach dodatkowo.
Proszę o pomoc bo nie wiem co robić czy szukać mu innej karmy?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.08.2018 o 01:28, kiepskiw80 napisał:

Witam serdecznie.
Nasz Bulldog francuski przeszedł z mokrego jedzenia na karmę pół mokrą Alpha Spirit. Niestety trochę za późno zamówiliśmy mu karmę Alpha Spirit i druga kwestia sklep bardzo ociągał się z realizacją zamówienia [ale nie o tym] co za tym idzie skończyły nam się puszki z mokrym jedzeniem i nie mogliśmy zaadoptować go z nową karmą i praktycznie z na dzień przeszedł na Alpha Spirit. Ogólnie karma jest zjadana z przyjemnością, kupy twarde żadne lody włoskie, tylko niestety gazy i jeszcze raz gazy. Pies strasznie pierdzi, praktycznie non stop. Co zrobić? Zaprzestać podawania Alpha Spirit czy dać mu jeszcze szansę. Dzisiaj mija 7 dzień.Czytałem gdzieś na forum, że karmę można oceniać dopiero po 3 tygodniach dodatkowo.
Proszę o pomoc bo nie wiem co robić czy szukać mu innej karmy?

Ja bym jeszcze poczekała chwilę, jeśli to "tylko" bąki, taka zmiana karmy co chwilę to też średni pomysł.

U nas jest trochę inaczej, bo karmy używam tylko do treningów posłuszeństwa i śladów (wersja Multiprotein) i trochę rozluźnia nam kupę, ale i tak mnie niż typowe suche.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...