Jump to content
Dogomania

Pies z zagranicznym chipem


olaso

Recommended Posts

Mam psa, który nie miał książeczki zdrowia, ludzie, którzy go oddawali nie potrafili mi powiedzieć czy był szczepiony, na dodatek ma wszczepiony niemiecki chip. Sprawidziłam w niemieckiej bazie i znalazłam. Nie ma niestety danych właściciela. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy można go usunąć i wszczepić nowy - polski?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W tej bazie powinien być podany numer kontaktowy pod którym można zgłosić, że pies jest u Ciebie - to oni będą się kontaktować z poprzednim właścicielem.

To właśnie poprzedni właścicel powinien zmienić dane w bazie.

Jeśli to większa baza, to numer chipa powinien być też dostępny w ogólnoeuropejskich bazach - może można te dane przekopiować do którejś z polskich baz?

Link to comment
Share on other sites

W tej bazie powinien być podany numer kontaktowy pod którym można zgłosić, że pies jest u Ciebie - to oni będą się kontaktować z poprzednim właścicielem.
To właśnie poprzedni właścicel powinien zmienić dane w bazie.
Jeśli to większa baza, to numer chipa powinien być też dostępny w ogólnoeuropejskich bazach - może można te dane przekopiować do którejś z polskich baz?

Link to comment
Share on other sites

A po co usuwać i wszczepiać nowy? Nie chcesz zarejestrować w polskiej bazie tego niemieckiego czipa i podać swoje dane jako właściciela? Ja mam psa z Czech z czeskim czipem i zarejestrowałam w polskiej bazie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Możesz podać (chociaż na PW) numer tego chipa? Jestem aktualnie w Niemczech, weta mam za sąsiada (mąż babki co się opiekuję tez był wetem:P), popytam się, czy dane może jakoś usunąć (lub podmienić).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

hej, tak dla "upewnienia" się, bo znalazłam czipa, coś mi wysłałaś numer na PW w dwóch bazach danych - czy to jest coś a'la chart galgo, samica (taki występuje w bazie hiszpańskiej)
czy trikolorowy mix bigla/pointera, facet (czip właśnie w bazie Niemieckiej)?

Link to comment
Share on other sites

 

Mam psa, który nie miał książeczki zdrowia, ludzie, którzy go oddawali nie potrafili mi powiedzieć czy był szczepiony, na dodatek ma wszczepiony niemiecki chip. Sprawidziłam w niemieckiej bazie i znalazłam. Nie ma niestety danych właściciela. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy można go usunąć i wszczepić nowy - polski?

 

W niemieckiej bazie nie ma danych wlasciciela zadnego psa!!!Tam jest formularz,ktorym wysylasz swoj nummer telefonu ewentualnie e-mail i 'baza' kontaktuje sie z Toba!
Czy jestes pewna,ze pies nie ma wlasciciela w Niemczech,ktory go szuka???!
Link to comment
Share on other sites

Czy to jest jakiś atak na mnie ????? Kupiłam tego psa jak każdy normalny człowiek, a poza tym gdybym miała jasność co do wszystkich spraw związanych z tym psem to nie zakładałabym tego wątku!!!!!!! Czyż nie ?

Link to comment
Share on other sites

 

Czy to jest jakiś atak na mnie ????? Kupiłam tego psa jak każdy normalny człowiek, a poza tym gdybym miała jasność co do wszystkich spraw związanych z tym psem to nie zakładałabym tego wątku!!!!!!! Czyż nie ?

 

Niee,absolutnie to nie jest zaden atak.
Poprostu pisze tak jak jest.Moje psy tez maja czip,ale jak wpisujesz do bazy ich nummery to nie dostaniesz danych wlasciciela,tylko prosbe o wyslanie swoich danych kontaktowych.
Link to comment
Share on other sites

Podaj mi swój telefon, proszę, na PW, opiszę w tej bazie co i jak. 
Dzwoniłam na ichniejszą "infolinię" ale jak już wspomniał ktoś wyżej, trzeba to "internetowo załatwiać".

Edit, dobra, podałam swój numer niemiecki, dowiedziałam się więcej, info przekazałam na PW. 

Edited by ewunian
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...