Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Cześć!Być  może umieściłam ten post w niewłaściwym miejscu za co przepraszam ale jeszcze nie za bardzo ogarniam tę stronkę :-) .Przejdzmy jednak do sedna.Za 2 tygodnie będę brała owczarka niemieckiego z zaufajnej hodowli,rodzice przebadani pod kątem dysplazji i innych chorób.Szczeniak , w chwili odebrania. będzie miał 9 tygodni.Moje pytania:

 

-Czym karmić szczeniaka aby nie dostknęła go dysplazja?

-Czy podawać mu jakieś suplementy na stawy?

-jak sie z nim bawić aby go nie obciązyć?

 

 

Najlepiej byłoby gdybysćie dali jakieś linki do sprawdzonych stron.Jeszce jedno jakie szelki kupić aby nie obciążyć kręgosłupa?Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Jak hodowla zaufana to znaczy, że doświadczona, psy są w niej zdrowe, badane. W takiej sytuacji trzymałabym się rad hodowcy - na pewno niejednego psa odchował.

 Tak tylko słyszałąm , że jak się psa przemęcza w wieku szczenięcym to mogą być problemy.Dlarego poszukuje doświadczonej stronki o tym

Link to comment
Share on other sites

Owczarek w okresie wzrostu potrzebuje swobodnego i niczym niewymuszonego ruchu.Spacery dostosowuje się do chęci i możliwości szczenięcia.Jak widać,że psiak ma ochotę jeszcze biegać to przedłużamy spacer,jak widać że psiak zmęczony to go kończymy.

Co do żywienia to najlepsze jest karmienie Barfem,warto poczytać w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Mądre książki podają, aby w pierwszych miesiącach życia psa nie przemęczać, nie pozwalać na skoki i w miarę możliwości oszczędzać na schodach. Natomiast żywienie ma gówłne znaczenie w pierwszych tygodniach życia, a później najlepsze, zbilansowane, aby pies za szybko nie rósł, ale tez nie miał niedoborów. Ja jestem zwolennikiem Barfu, więc zachęcam do takiego karmienia psiaka :)

Link to comment
Share on other sites

Czym karmić szczeniaka aby nie dostknęła go dysplazja?

 

 

Karmą wysokiej jakości np Taste Of The Wild i żeby białka nie było za dużo tak max do 30 %.

 

Czy podawać mu jakieś suplementy na stawy?

 

 

Jak najbardziej zalecane jest podawanie suplementów na stawy. Ja swojemu owczarkowi podaje od 3 tygodnia jej życia ArthroVet Complex i będzie to przyjmowała do ukończenia roku.

 

jak sie z nim bawić aby go nie obciązyć?

 

 

Spacerki takie nie za długie. Żadnych biegów i skoków. Co najmniej do 6 miesiąca. Potem niech sobie trochę pobiega, ale nie wolno w dalszym ciągu zmuszać do wysiłków, ale za piłeczką może biegać. Ale w żadnym wypadku biegi obok roweru.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...