Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Cybulka

Beznadziejny artykuł T. Borkowskiego w najnowszym "PSIE" (dot. kontroli w hodowlach)

Recommended Posts

W swoich ocenach zawsze staram się być obiektywna. Często jednak bronię Związku Kynologicznego w Polsce, ponieważ szanuję tę organizację i uważam, że jest jedyną godną uwagi, jeśli chodzi o kynologię i hodowle psów rasowych w Polsce. Niestety artykuł „W obronie praw zwierząt” napisany przez Tomasza Borkowskiego, zamieszczony w ostatnim  numerze kwartalnika ZKwP „Pies”  doskonale pokazuje, jak głęboki problem ma ta organizacja z zaślepieniem, które nie pozwala jej dostrzec bardzo istotnego problemu. Problemu, który sprawia, że coraz więcej osób bierze pod rozwagę kupno psa w konkurencyjnych organizacjach, o których ZKwP nawet nie myśli jak o jakimkolwiek zagrożeniu nadal uważając się za monopolistę.

Jestem zdziwiona, że artykuł prezentujący takie podejście w ogóle ukazał się w druku.

Oto mój komentarz do niego: 

Komentarz do artykułu „W obronie praw zwierząt” (Kwartalnik PIES, nr 01/357/2015)

Czytaliście już może ten tekst?

Bo gdzie pieniądze wchodzą schodami, zasady ... wyskakują oknem ??!! [żal ... d..pę ściska]

A co miał napisać, przy tej ilości psów w Sasquehannie ? Ja jeszcze rozumiem duże stada beagli czy innych psów myśliwskich,ale tyle ras, psów (choć chyba pogłowie się zmniejsza) wymagających ruchu, jak husky,afgany, tajgan,foksteriery i wiele innych ras, już może tak niewymagających, ale jednak bardziej to przypomina zakład produkcyjny, niż hodowlę.