Jump to content
Dogomania

Co to za choroba kota pomóżcie!!!???


Rodzice Maciusia :)

Recommended Posts

Mam problem a weci nie dają rady: kot miał rankę koło uszu, zaczął się drapać i tracić sierść właśnie koło nich. Teraz wygląda strasznie połowa głowy wytarta i zaczerwieniona. Nosi kołnierz ale jak tylko może to trze głową o ściany i podłogę i nic na lepsze nie postępuje. Wet dał lek przeciw świerzbowi i jakimś roztoczom,  zastrzyki przeciwzapalne i przeciwświądowe, maść masti veyxym, antybiotyk mastisan pn ze sterydem. Na swoją rękę smarowane było tribiotykiem i neomecyną. Trwa to już ze 2 miesiące. Może macie jakieś sugestie co to może być weci rozkładają ręce.

Link to comment
Share on other sites

Microsporoza, aż tak nie swędzi. Zazwyczaj koty, o ile zmiany się niczym nei nadkażą, w ogóle tym sie nie interesują.

Natomiast miałam kiedyś koty z hodowli wsobnej - odebrane - i miały takie okropne zmiany, że szalały ze świądu.

O ile dobrze pamiętam (lat to było temu z 10) to był steryd w zastrzykach i jakaś maść antybiotykowa do smarowania. Tylko jakaś złożona. Nie wiem czy nie przypadkiem Pimafukort. On ma i antybiotyk i coś na gzryba i coś tam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Oridermyl (maść do uszu)przez 2-tyg. i Advocate na kark - powinno pomóc,jeśli to świerzbowiec -ale wówczas w uszach widoczna ciemna brązowo-czarna wydzielina.Kot trzepie głową i ociera,bo to strasznie potrafi swędzieć.Choć nie u każdego kota..Może to grzyb (jeśli ranka tylko z zwen.),przydałoby się zrobić badanie zeskrobin-pomoże dobrać lek.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

może byćteż alergia pokarmowa

moja Shirka się podobnie zachowywała, teraz muszę uważać bardzo z karma. musi być bezzbożowa.

absolutnie RC odpada..

 

a zeskrobiny na pewno warto sprawdzić, tylko to chwile potrwa, bo musza wyhodowac

\wiadomo już coś? ja dopiero dzisiaj watek zobaczylam

Link to comment
Share on other sites

U mnie przy podobnych objawach okazało się, że kotek jest alergikiem (podrzucona, najpierw schodziło futerko koło głowy, później przy ogonku). Uczulają ją niektóre karmy oraz ma alergię na pchły. Pomogła zmiana jedzonka i regularne podawanie kropelek. Teraz ma już 6 lat i nie ma żadnych problemów (po przejściu na orijen i odstawieniu wszelkich sklepowych wynalazków + domowo przygotowane jedzenie). 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój kot miał dokładnie ten sam problem i był podobnie leczony. Okazało się, że to alergia pokarmowa. To brzmi może zabawnie - jeden z domowników zostawiał w na blacie w kuchni łyżeczkę w majonezie, kot to wylizywał i taki był efekt. Wystarczyło zadbać o to by myć tą łyżeczkę... (a ile czasu nam zajęło żeby dojść do tego, że to to...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...