Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
andzia9090

Jaki trymer dla Westa - domowe trymowanie.

Recommended Posts

Witam od długiego czasu przeczesuje doszczetnie GOogle w poszuliwaniu odpowiedzi- jaki trymer bedzie najepszy dla Westa do domowego uzytku(5miesiecy). na jednym forum ktoś zachwalal noze trymerskie trixie z czerwona i niebieska raczka ( stara wersja, znalazlam na allegro ostatnie sztuki). kolejne osoby stwierdzily ze one tna a noe wyrywaja. inni polecaja trymery hakowe (20 hakow co 1,5 mm ). zas kolejni twierdza, ze one wyrywaja nie tylko stary wlos ale i ten zdrowy. Pogubilam sie calkowicie. Prosze o pomoc, bo nie chce oszpecic psiaka .

Witam.
Mam dwa westy,ktore od kilku lat sama trymuje.
Na początek prosze darować sobie trymer hakowy-tak jak napisano wyrywa włos,także ten który powinien zostać.Efekt fatalny przy odrastaniu włosa psiaka.Kupiłam i używam go raz do roku tylko po zimie by usunąć nadmiar futra ( moje westy mają gęsty włos)
Jeśli nie masz żadnego doświadczenia polecam na początek zakup kamienia trymerskiego,np w Karusku"
Kamień trymerski fajnie,równiutko trymuje i jak najbardziej nadaje sie do młodego psiaka,ktorego włos nie jest jeszcze zbyt twardy.
Używam tez trymerow firmy "artero"niebieski i czerwony klasyczne,chyba takie jak z trixie,aczkolwiek wydaje mi sie,ze solidniej wykonane.Jestem z nich bardzo zadowolona!
Oprócz tego wszystko zależy od włosa psiaka,np,moją suczkę trymuje dwoma trymerami, a pieska trymerem i palcami w rękawiczkach jednorazowych ( ma bardzo twardy i gęsty włos)