Jump to content
Dogomania

furminator czy nie?


abra_cadabra

Recommended Posts

A jakiej rasy piesek?

Jeżeli pies ma gładką , krótką sierść prawdopodobnie nie posiada podszerstka . Rasy posiadające bardzo obfite futro jak np. Alaskan Malamute posiadają podszerstek .  źródło 

Patrząc na psa zwróć uwagę na długość włosa, ale to też potrafi czasem zmylić człowieka, patrz jak przylega, czy gładko czy nieznacznie się unosi. Najlepszym sposobem sprawdzenia jest po prostu dotyk, bo niczym tego nie zastąpisz. źródło

Kiedyś opiekowałam się psem, który miał furminiator, mimo, że nie miał podszerstka oczywiście doprowadziło do przerzedzenia szaty, ponieważ usunął zdrowy włos. Jeśli pies ma podszerstek sprawdzają się bardzo dobrze. 

Czytałam też dobre opinie na temat tych szczotek chociaż ja nie jestem do nich do końca przekonana. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Też mam kundelka, mój ma podszerstek. Przy nim furminator sprawdza się bardzo dobrze :)

Żeby sprawdzić, jaki rodzaj ma Twój pies, najlepiej przejedź ręką 'pod włos' jeśli zobaczysz i wyczujesz na dotyk tylko jeden rodzaj włosa, to podszerstka brak. Np. u mojego wyraźnie czuć, że pod spodem ma puszystą, miększą sierść. A z wierzchu sztywniejsze, dłuższe, proste :)

I niestety o tej porze roku psy gubią sierść bardziej niż zwykle... Zmiana "ciuchów" na letnie ;)

Czym oprócz gumowej rękawicy go próbowałaś czesać?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

używałam szczotki gumowej oraz takiej z drucików jak pokazana wyżej :) - nie ukrywam kupiłam furminator - czekam na przesyłkę. Abra jest jeszcze szczeniakiem, poza tym ciężko ocenić czy pod spodem jest miękka sierść i czy ma jasne włoski, ponieważ jest "łaciata" i ma białe włoski pod spodem i czarne - przemiennie, jeśli chodzi o dotyk wydaje mi się, że ma sierść i szorstką i miękka! 

W tym temacie zupełny ze mnie laik :) 

Link to comment
Share on other sites

Póki jest szczylkiem furminatora i tak bym nie używała, wydaje mi się, że szczeniaki mają delikatną skórę i mógłby powodować podrażnienia. 

U mojej dorosłej suki przy zbyt częstym czesaniu zdarzają się łojotoki. 

Albo trochę poczekaj z używaniem albo sprawdź, tj przeczesz ją kilka razy w jednym miejscu i obserwuj czy skóra nie czerwienieje. 

 

A w temacie podszerstka to chyba nawet jeśli go nie ma, furminator krzywdy nie zrobi, przerzedzenie włosa to nie ucięcie łapy. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Furminator, zwłaszcza w przypadku mięciutkiej, młodej skóry - co najwyżej raz w tygodniu!

Jak za bardzo przyszaleję z furminowaniem mojego, to potrafi się nawet mały łupież pojawić...

Kupiłaś, jak się sprawdza? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na forum jest kilka innych podobnych tematów dotyczących furminatora i niemal w każdym z nich można znaleźć pozytywne opinie więc myśle że warto. Poszukaj ich w dobrych i godnych zaufania sklepach internetowych,tam znajdziesz nizsze ceny i wybór masz bardzo szeroki.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

furminator jest wart swojej ceny 

wlasnie do mnie dzis dotarl i jestem zachwycona , wyczesuje wszystkonrewelacyknie z tym ze ja mam syberiana huskiego ale furminatory sa dla psow z dl wlosiem i krotkim ;)

niczym tak dokladnie nie potrafilam wyczesac mojej Mini

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
O 25.08.2016 o 21:24, klarapsiara napisał:

Mam piesa, który jest jednym wielkim podszerstkiem i też się zastanawiam nad furminatorem. Tylko cena trochę odstrasza, więc w sumie chodzi o to, czy warto wydać takie pieniadze.

20zł z kawałkiem Cię odstrasza?o.O to ile chciałeś na szczotkę dla psa wydać?

Link to comment
Share on other sites

Teraz, al'akir napisał:

Oryginalny furminator to koszt +/- od 100 do 200 zł w zależności od rozmiaru. Ja polecam zakup. 

Zgadzam się. Nie ma co kupować tańszych wersji, bo one często są mniej trwałe i nierzadko mają nieodpowiedni kształt ząbków. No i oczywiście brakuje im jakże przydatnej funkcji "zsuwania" Kudłów przyciskiem. ;)

Kasę wydasz tylko raz.

Mam Furminator, gorąco polecam!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pewnie że jest wart. W dobie Internetu to naprawdę żaden problem znaleźć furminator w promocji, ja swój oryginalny kupiłam za 70 zł na allegro. Grunt to patrzeć na zdjęcia, oryginał ma napis i logo. Ja bym się obawiała kupować podróbek, niektóre stopy metali są szkodliwe w połączeniu np z potem psim, nie mają atestów, wrażliwszym psom mogą "fundnąć" zapalenie skóry :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...