Jump to content
Dogomania

Psinka skacze, pobudzenie


REVOLUTION

Recommended Posts

Witam,

piesek pobudza się w czasie głaskania, opiszę dokładnie sytuację

wracam ze spaceru, psiak kładzie się, podchodzę, głaszczę, po chwili psiak się pobudza, podgryza, daje zabawkę, psiak wstaje, skacze na mnie, ja wstaję, psiak skacze, mówię stanowczo: nie, ściągam psiaka, gdy 4 łapy na ziemi komenda dobrze, nagradzam smakołykiem, psiak jednak znowu zaczyna skakać. Ostatecznie pomogło odwrócenie się, psiak usiadł, nagrodziłam, wydałam komendę zostań, położył się i odpoczywał. Jak reagowac w takiej sytuacji, może ktos ma podobnie? Gdy psiak bardzo skacze, próbować naprowadzać smakiem do siadu? Na komendę nie reaguje:/

Link to comment
Share on other sites

No tak Berek trafiłaś w sedno w sumie bez celu, taka po prostu chęć pogłaskania psiaka, ale chyba trafił mi się psiak, który nie uwielbia głaskania:/
Przestanę to robić, bo rzeczywiście chyba zakłócam wypoczynek psa.

Ogólnie jak psiak coś źle robi, zwracam uwagę na siebie jakimś dźwiękiem(imieniem nie jeśli czegoś zabraniamy?), mówię źle, naprowadzam smakołykiem na dobre zachowanie, nagradzam od razu czy chwilę wyciszam np. aktywnym wyjadaniem z ręki? Dobrze rozumiem mechanizm?

Wszelkie ściąganie psiaka rękoma nie pomaga-jeszcze bardziej pobudza, psinka jest zadowolona i w ferworze zabawy:) Ja gorzej, bo podrapana:/

Link to comment
Share on other sites

Właśnie chciałam unikać takich sytuacji, że zostawiam psa w pobudzeniu, wolałabym jednak ukierunkować to pobudzenie na pracę ze mną. Dzisiaj psinka zaczęła skakać po komendzie wolne po sesji ćwiczeń i zabawy, naprowadziłam zabawką na ziemię, powiedziałam idziemy, powtórzyłam wolne i było okey, myślicie że dobrze?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja polecam poćwiczyć samokontrolę. Sama mam psiaka, któremu czasem "odbija szajba". Zaczyna na wszystkich skakać, podgryzać powarkiwać itp. W takich przypadkach, albo daje mu jakieś zajęcie np "siad" "waruj", ale to zwykle działa na kilka sekund... albo właśnie ćwiczę samokontrolę i to ładnie go wycisza.

http://piesologia.blogspot.com/2015/03/kiedy-rozpoczac-szkolenie-szczeniaka.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...