Jump to content
Dogomania

karmienie szczeniaka


denti469

Recommended Posts

Witam  w niedziele  zawita u mnie szczeniak ok 7  tygodni (wiem  za wczesnie itd - w jednym z tematow pisalam dlaczego http://www.dogomania.com/forum/topic/146333-szczenie-6-do-7-tygodni/

)

 

Mam dylemat bo jak mam uzlozyc diete takiemu psiakowi. 

 

Czy np rano dawac mokre czy jednak samo  suche. 

 

Pytam bo właściciele  karmia psa czym popadnie ;/ niestety  zdarza sie mu tez jesc to co dorosłe psy. Jak to ogarnac  by  pies nie dostał rewolucji żołądkowych.

 

W tym momencie w domu mam :

 

- animonde  junior  - mokra karma

- doline noteci junior - mokre ( ale  to dostalam jako gratis na razie nie wiem czy karmic)

 

- pro plan dla szczeniakow -suche

- acana tez dla szczeniat( tu moge sie mylic bo nie pamietam nazwy a pisze z pracy) - suche

 

Chce w miedzy czasie tez psu gotowac.

 

Moze ktos  mi powiedziec jak to ogarnac by psu krzywdy juz bardziej nie zrobic nie  właściciel obecny,

Link to comment
Share on other sites

Dowiedz się co to było to "czym popadnie".

Jak faktycznie była to np. kanapka to istnieje szansa że psiak nie ogarnie suchej karmy.

Ja na początek dałabym mu wybrać co chce jeść żeby nie potęgować stresów.

Więc pewnie wybierze puchę. Suchą tez podstawiaj żeby się przyzwyczajał powoli.

Ja bym bidę dokarmiała dodatkowo mięsem (surowym nie gotowanym).

Licz się ze sraką na początku, pies pewnie dostawał chleb z masłem więc sraka musi być:)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co masz to mysle ze puszki jedne i drugie mozesz dawac naprzemiennie, ale.... podstswowymi porcjami niech jest suche, puszla np co drugi dzien troche w miejsce jednego posilku. Szczeniorki szybko wyrabiaja sobie nawyki i pozniej dakac czesto mokre albo jeszcze co innego to suche bedzie na tyle bleee, ze bedzie miedzy zebsmi wylatywac hehehe. Z pro plana zrezygnowalabym calkowicie i od razu postawilabym na sucha karme dla szczeniat bezzbozowa. Albo Symply, albo Gosbi (jest i kurczak,jagniecina i rybs do wybpru wiec zmieniajac smaki nie znudzi sie), albo tez Artemis calkiem ok

Link to comment
Share on other sites

A ja kupiłabym to Pedigri i bardzo pomalutku odstawiała przechodząc na karmę docelową , jakieś dwa tygodnie powinno to trwać .  Dla szczeniaka wybrałabym tradycyjną karmę a nie bezzbożową , ale to już wyłącznie moja opinia. U szczeniaka nie mieszałabym różnych systemów , tylko została na karmie suchej . Dopiero dorosły pies a i to nie każdy może odstawać raz sucha a raz mokre czy gotowane.

Link to comment
Share on other sites

Gotowane to bez sensu. Surowe lepiej.
Ja bym starała się szybko zmienić system, to dziecko, rośnie i powinno być dobrze zywione.
Pedigri mieszalabym z mięsem. Najpierw mało. Jak dobrze trawi to zwiekszalabym.
Później eliminacja pedigri.
Dawalabym jeden posiłek mięsny a resztę karmy. Żeby miał witaminy itd.

Szczerze mówiąc mam już kolejnego znajdę i ja od razu daje to co mam.
Nawet nie wiem co one jadly wcześniej ...Pierwsze dwie trzy kupy słabe a później jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Zależy jaka sucha i jaka mokra. Zasady takiej nie ma.

Niby sucha lepiej wpływa na zęby ale wielokrotnie słyszałam o tym, w jakim stanie mają zęby psy które jadają tylko suchą więc wątpię żeby to miało sens.

Uważam że twarde gryzaki i kości załatwiają tę sprawę. Można też myć zęby.

Karmienie suchą jest tańsze i niby wygodniejsze. Moja suka nie przepada za suchą, woli puszki (z gotowców). Daje jej więc dobre puszki. Suche jak nie mam nic innego albo ona chce odmiany.

Link to comment
Share on other sites

Polecę alfabetycznie: Acana, Applaws, Farrado, Fish4Dogs, Gosbi, Husse, MARP, Orijen (może być zbyt 'bogaty' - warto przetestować, jak pies będzie go tolerował).

Ja karmię Husse - dla odmiany czasem MARP czy Acaną, choć sucha karma stanowi ok. połowy diety mojej Tiny. Jeden posiłek dziennie zawsze jest domowy - gotowany lub surowy.

Link to comment
Share on other sites

To zależy od psa, ale na ogół nie ma przeciwwskazań (chyba że jest wyjątkowym wrażliwcem). Ja dorosłej suczce daję jeść 2 razy dziennie - suchą rano, a gotowane lub surowiznę późnym popołudniem. Nie ma żadnych problemów trawiennych. Jeśli chcesz przyjąć taki mieszany system, dobrze byłoby na samym początku poobserwować, jak pies go toleruje, zwracając uwagę na to, czy nie ma wzdęć, biegunek itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...