Jump to content
Dogomania

Czy wyżeł weimarski jest dla nas ??


Guest Agata185762548

Recommended Posts

Guest Agata185762548

Witajcie i prosze was o porade. Wraz z mężem chcielibyśmy zostać właścicielami wyżła weimarskiego lub rhodesiana ridgebacka ( to link do postu z pytaniami o rhodesiana) http://www.dogomania.com/forum/topic/146421-rhodesian/
Jednak nie umiemy sie zdecydowac obie rasy kochamy za ich charakter. Ale jest problem mieszkamy w bloku pod miastem mamy 49m2 i duzy balkon, pracujemy od pon-pt od 7 do 15 ale jestesmy bardzo aktywni i pies napewno by sie nie nudzil.
Czy możemy miec weimara ? Ktora rase wybrac i skad wiedziec ze to dobry wybór? Prosze o pomoc!!!

Link to comment
Share on other sites

Weimar nie jest łatwy... Może i wysiądzie tyle sam w domu, ale liczny się ze szkodami np. Wycie, pogryzione rzeczy. Fajnie ze jesteście aktywni, ale czasami weimar w polu ma swoje zdanie... Do tego zdażają się problemy zoladkowe. Młode weimary mają swój okres buntu, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Nie będzie także robił czegoś bez powodu czy w kółko to samo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata185762548

Weimar nie jest łatwy... Może i wysiądzie tyle sam w domu, ale liczny się ze szkodami np. Wycie, pogryzione rzeczy. Fajnie ze jesteście aktywni, ale czasami weimar w polu ma swoje zdanie... Do tego zdażają się problemy zoladkowe. Młode weimary mają swój okres buntu, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Nie będzie także robił czegoś bez powodu czy w kółko to samo.


Zdajemy sobie sprawe że dla weimara najwarzniejsze jest wystawianie zwierzyny i okładanie pola. Martwimy sie tylko ze jak wiadomo weimar to pies z duza pasja myśliwska i niewiemy jak to jest w praktyce. Jaki jest na codzien niepolujacy weimar? I jak z nim wyglada zwykla codziennosc? Wiadomo w weekendy pies czas bedzie spedzal za miastem razem z nami:) Ale w tygodniu myslalam ze raczej poratujemy sie tym ze codzienie biegamy i mysle ze pies bylby biegal z nami chcemy tez z nim uprawiac codzienie Canicross. Obawiam sie tez czy weimara jest trudno odwołać i czy są psami posłusznymi bo z tego co wiem to sa uparciuchy i maja wlasne zdanie .Mam też pytanie jak w tych warunkach by sie odnalazł wyżeł niemiecki krótkowłosy bo powiem szczerze ze bardzo intensywnie o nim mysle poniewarz nie jest takim uparciuchem jak weimar i rhodesian a zreszta ma w sobie to coś. Jest pewien problem z wyborem rasy bo weimar, wyzel niemiecki i rhodesian to zupelnie inne rasy a wszystkie nas zachwycaja wygladem i charakterem :)
Link to comment
Share on other sites

Nie mialam stycznosci z niemieckim więc się nie wypowiem.

Nasz dzień wygląda tak.
Ok. 8 idziemy na spacer min. 20 min. Zostaje sam do 14/15 stej.
Po moim powrocie idziemy w pole, w kieszeni np. Piłka i smacznie.
W polu jest dobrze, chodzi o to ze nie zawsze wróci. Zdaza się tak ze poleci do sarny i po wielokrotnym wołaniu wróci.
W domu potrafi spać i tak jak by psa nie było, ale czasami daje w kość i nie potrafi się wyciszyć.
Wieczorem jest spacer ostateczny, długi.

Karmienie dwa razy dziennie, ze względu na żołądek.
Do zwierząt domowych- przyzwyczaja się z czasem. Nie zrobi im krzywdy.
Psy- weimar lubi być dominujący, mój wychowany z innymi psami nie zwraca teraz uwagi na spacerach. Przywita się i pójdzie w swoją stronę.
Mój jest dosyć uparty, jak coś chce to to osiągnie. Zawsze chętny do zabawy, pełny wigoru, nie zaczepia i nie szykuje się do bójki, wrażliwy, nie agresywny. Mój jest kiepskim stróżem, bo szczeka tylko jak mu się zachce. A podejrzewam ze złodziejowi kqpcie i herbate poda.

Woda- ważny element, nie pominie nawet najmniejszej kałuży.
Chyba wszystko:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata185762548

Jejuuu Kropcia bardzo ci dziękuję za przybliżenie obrazu weimara. No jak widać to nie takie straszne potwory :)

Link to comment
Share on other sites

Moi zdaniem liczy się bardziej to zebyś nie dała mu luzu tz. masz komende siad to dostaniesz nagrode dopiero jak ja wykonasz nawet po 15 min.

Mój Barko jak wie że raz mu coś pozwole to będzie to wykorzystywała przy drugim, trzecim .... razem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata185762548

Moi zdaniem liczy się bardziej to zebyś nie dała mu luzu tz. masz komende siad to dostaniesz nagrode dopiero jak ja wykonasz nawet po 15 min.
Mój Barko jak wie że raz mu coś pozwole to będzie to wykorzystywała przy drugim, trzecim .... razem.

A jak jest z apetytem i pielegnacja wyżła? Czym sie różni wyzel weimarski od wyżła niemieckiego krotkowłosego ? Chodzi mi tutaj o charakter i wielkość :)
Ps. Przepraszam że tak zamęczam pytaniami ale mam ich sporo a chcialabym sie wszystkiego dowiedzieć przed wyborem szczeniaka. Wiec jak będziesz miała mnie dosyć to daj znać :) A tak wg. to twój weimarek jest boski **
Link to comment
Share on other sites

Apetyt jest i to duży, ale nie zawsze idzie to w parze z żołądkiem, ponieważ jest dosyć wrażliwy.

Weimar jest największym z wyżłów bo aż do 67cm wagowo do 40 kg. ( mój ma 37-40kg)

Z tego co mi wiadomoto wyżęł niemiecki jest łatwiejszy :) http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art6510.html

 

Weimar jest łątwy w pielęgnacji, raz na dwa tygodnie / tydzień wystarczy... Kąpiele u nas były tylko częste w lato, ze względu na przetłuszczanie się sierci.

 

Pytać możesz ile wlezie. Dzięki :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata185762548

No i co tu zrobić trzy wspaniałe rasy i króra wybrać... cieżka decyzja. A jeśli można spytać to twój weimarek z jakiej jest hodowli?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...