Jump to content
Dogomania

Czy suka w ciży wymiotuje?


lora

Recommended Posts

Suki w ciąży wymiotują - moja sunia wymiotowała w połowie ciąży nie nie chciała jeść przez prawie dwa tygodnie. Kosztowało mnie to sporo "gimnastki kulinarnej". Rozmawiałam na ten temat z weterynarzem, który potwierdził, że tak może się dziać i jest to spowodowane zmianami hormonalnymi w organiźmie suni. Zdarzają się ponoć i takie co wymiotują całą ciążę. Zalecił mi wtedy preparat witaminowo- mineralny oraz abym dawała jej do jedzenia to na co ona ma apetyt (był jeden dzień, gdy jadła tylko arbuza i nektarynki:shake: ) Teraz pałaszuje całe porcje i całe szczęście bo będzie rodzić lada dzień;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

znajoma mi mowila,ze jej suczka miala biegunki pod koniec ciazy,choc dla mnie to by byl bardzo niepokojacy objaw,ona uwazala,ze to normalka:crazyeye:a czeste wyproznienia pod koniec ciazy-normalne,ale biegunka?moim zdaniem i bez ciazy grozna,gdy pozostawiona sama sobie...:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika W']Moja suka nie ma jako tako biegunek ale często się wypróżnia i nie wiem czy to może być związane z ciążą? Dziś jest 13 dzień po kryciu a sunia w nocy dopomina się aby ją wyprowadzić... Może podzieliś dzienną porcje karmy na kilka małych?[/QUOTE]

Witam:)moim zdaniem jesli nie zwiekszylas dawki to nie ma sensu jej dzielic na mniejsze na takim etapie ciazy,pod koniec owszem,ale to dopiero 2tydzien.A wczesniej wychodzila rzadziej z potrzeba?Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta Chmielewska']Martitaa zależy co rozumiesz przez biegunkę. Suczka moze pod koniec ciaży oddawać luźny stolec i jest to naturalne, w ten sposób oczyszcza przed porodem jelita.
Biegunka jest zawsze u wszystkich niebezpieczna, o ile jest biegunką ;)[/QUOTE]

Witam.Wiem,tylko to mialo miejsce juz tydzien przed porodem,codziennie.Tyle,ze jej suczka miala tak 2 razy i zawsze tak samo:)moze to normalne.Ja bym spanikowala i gnala do weta a ona nie,ale wszystko zawsze bylo z jej suka w porzadku,to jednak masz racje-pewnie tak sie oczyszczala naturalnie przed porodem:roll:tylko dluzej.To ja jestem panikarz:evil_lol:ale to juz tak ze mna jest,nie tylko jesli chodzi o moje psy:)pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[B]Tak, wymioty są możliwe. [/B]
Moja sunia zwracała codziennie rano dwa tygodnie po kryciu.
Przez jakieś 4 - 5 dni.
Normalne "poranne mdłości" to były, hahahahaha !

Aaaaa, i nie przeraź się koło 4-5 tygodnia ciąży TOTALNĄ ODMOWĄ JEDZENIA ! :mad:
U mnie trwało to całe dwa tygodnie. Byłam siwa i dostałam histerii przez ten okres, ale potem dowiedziałam się, że to normalne. :diabloti:

Po tym okresie suka "rzuciła się" na jedzenie i nadrobiła zaległości.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Slyszalam rozne opinii i jedna prawdziwa,tak mowia wety i sprzedawcy karmy,bo wtedy idzie mniej karmy na posilek,a oni na tym traca.Duzo hodowcow by zbankrotowalo...
Lecz mnie nie chodzi o kase,tylko o skladniki,ktore zawarte w suchej karmie i ktorych, karmiac sama, nie jestem w stanie zapewnic .A karmie moja niunie karma super premium.
A skoro moja suka odmowila sucha,to jutro jade po witaminy i odzywki,ale mieszac raczej nadal bede,jak ona bedzie miala ochote taka mieszanke jesc:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anastoki']No to moja teraz drugi dzien odmawia suchej karmy,ale jeczy na kurczaka czy porowke.Jest w 23 dniu po kryciu.Co teraz??
Mam zmienic karme na gotowane?Teraz ugotowalam owego kurczaka z ryzem,marchewka i dosypalam suchej,zjadla caly michol:multi:[/quote]

Takie wybrzydzanie nie powinno trwac długo, góra 2 tygodnie, i na tak wczesnym etapie ciazy mozesz spokojnie podawac samo gotowane ( tylko duzo mieska , mało ryzu ) + suplementy np. Cafortan . I ciesz sie, ze ona wogole cos je, znam takie aparatki co nic nie wezma do pyska. Moje tez zaczeły przebierac kilka dni temu, niech przebiieraja, ich prawo.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak trzeba bedzie zatanczyc aby zjadl,bede tanczyc:multi:
Sama kiedys przechodzilam ciaze i wiem jak to jest,kiedy sie chce smakolyki:evil_lol:
A co dajecie wy ze smakolykow,moze moja tez bedzie miala ochote.Mam ochote ja teraz rozpeszczac:loveu:
A kiedy powinna jesc wiecej?Wiem,ze w drugiej polowie,ale konkretnie,od 30 dnia ciazy?Czy jak sama zechce?

Link to comment
Share on other sites

[B]anastoki[/B] możesz dawać przykładowo rano karmę, a wieczorem gotowane, w ten sposób nie zaszkodzi.

Tylko jeśli mieszasz karmę z domowym jedzeniem, poradź się dokładnie weta jak podawać ewentualne preparaty mineralno-witaminowe, nie dawaj nic na własną rękę.

BTW dobrze zbilansowane, różnorodne świeże jedzenie wcale nie jest gorsze od karmy ;)

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie ,roznorodne...
Ja dziecku nie mam czasu gotowac,w przedszkolu je a ja mam wyrzuty sumienia,i tylko w weekend moge t6o nadrobic:oops:
Ale chetnie poslucham pare przepisow dla mojej kochanej i na pewno przy okazji skorzystam:loveu:
Co do karmy rano,ona jej w ogole nie chce sama,wczoraj dodalam do karmy swieza kurczeca watrobke,wyjadla sama watrobe a karme zostawila.Wieczorem,wczoraj,miala luzny stolec:placz:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam rase miniaturową, więc generalnie male brzuszki - mało jedzenia, i zawsze jedzą duzo mieska- teraz cieżarówki wsuwaja przełyki, szponder, indyka - ugotowane i posiekane + marchew, jabłko, burak + troszke ryzu. Na zanecacz mozesz dodac troche pasztetu, smietanki, tunczyka z puszki - niestety trzeba kombinowac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...