Jump to content
Dogomania

Semik - moja miłość - 13 września o godzinie 16:20 pobiegł za TM


Recommended Posts

Witajcie:) Semik odpoczywa dzisiaj po czwartrej chemii. Dr Jagielski zadowolony z wyników, jednak z uwagi na słaby szpik kostny Semika podał mu dzisiaj jeszcze słabszą chemię. Cały czas uczula mnie na obserwowanie mojego Skarba, bo ten typ nowotworu jest bardzo bolesny i daje bolesne przerzuty do kości. Jeszcze raz upewniłam go, że Semidło jest pod stałą baczną obserwacją i jeśli pojawi się jakikolwiek symptom bólu, natychmiast się zgłosimy po odpowiednie leki. Póki co jest super i niech tak trwa jak najdłużej.

Semik schudl cały kilogram od ostatniej chemii, ale to było do przewidzenia ze względu na słabszy apetyt. Ponieważ w pierwszym miesiącu przytył 2 kg, ma jeszcze mały zapas.

Zabieramy Semikowi zawsze jego posłanka i ulubioną podusię, żeby czuł się komfortowo. Dodatkowo ja siadam z nim na tych posłankach i tak spędzamy w klinice 2-3 godziny. Najczęściej Rudzielec śpi smacznie, a ja głaszczę go i czytam coś. Dzisiaj byliśmy pierwszą godzinę sami, bo pojechaliśmy na 7 rano. Było spokojnie, miło i bezproblemowo. Tak wygląda Semiczek w czasie chemii:

 

88117566439085633091.jpg

 

64258049175766719442.jpg

 

66032062722610248737.jpg

 

19641961742210458711.jpg

 

92711139463109509627.jpg

 

 

A tak spacerował sobie wczoraj:)

 

https://www.youtube.com/watch?v=c9J0b0hk1KM

Link to comment
Share on other sites

Ewciu, Semik dożywotnio będzie przyjmował Metacam - niesteroidowy lek przeciwzapalny. Do lutego brał steryd ze względu na spondylozę, aledr Jagielski zamienił mu go na Metacam własnie, bo jest bardziej skuteczny w paliatywnym leczeniu nowotworu.

 

Semik to naprawdę psi Anioł. Grzeczny, kochany, uśmiechnięty, cudowny, najlepszy!

Link to comment
Share on other sites

Ewa Marta, kilka razy oglądałam ten  filmik z  uśmiechniętym Semikiem  tak radośnie machającym ogonkiem  :). Musi być dobrze, bardzo mocno nieustająco trzymam za to kciuki. W  Twoim głosie dosłownie słychać całą wielką,  ogromną miłość :). Semiku trzymaj się dzielnie, kochany i dzielny piesku :). Ewa Marta, wiem  pisałam to już ;) ale  uważajcie na Metacam. Całuski dla bohatera Semika, trzymajcie się   :).

Link to comment
Share on other sites

Ewa Marta, kilka razy oglądałam ten  filmik z  uśmiechniętym Semikiem  tak radośnie machającym ogonkiem  :). Musi być dobrze, bardzo mocno nieustająco trzymam za to kciuki. W  Twoim głosie dosłownie słychać całą wielką,  ogromną miłość :). Semiku trzymaj się dzielnie, kochany i dzielny piesku :). Ewa Marta, wiem  pisałam to już ;) ale  uważajcie na Metacam. Całuski dla bohatera Semika, trzymajcie się   :).

 

Jak nie kochać takiego Faceta Dana:) Wiem kochana, że przy Metacamie cały czas muszę mieć rękę na pulsie. Dlatego robimy regularnie badania krwi, żeby wyłapać każdą zmianę. Wolałabym, żeby nie musiał go brać, ale w tej sytuacji wybieramy mniejsze zło:(

Link to comment
Share on other sites

Jak nie kochać takiego Faceta Dana:) Wiem kochana, że przy Metacamie cały czas muszę mieć rękę na pulsie. Dlatego robimy regularnie badania krwi, żeby wyłapać każdą zmianę. Wolałabym, żeby nie musiał go brać, ale w tej sytuacji wybieramy mniejsze zło:(

Tak, wiem   ;). Kochać, kochać i jeszcze raz kochać :). Od nich można się uczyć miłości :). Przy Metacamie  prócz badań trzeba też uważać na brzuszek. Wiem, wiem, pisałam  też już o tym :D. Ale lepiej  o raz czy dwa za dużo,  niż o raz za mało. A filmik dzisiaj sobie znowu obejrzałam :D. Wzruszająca  jest i chwytająca za serce ta  obopólna miłość :). Macie pewnie z Semikiem takie porozumienie dusz, jak ja  z Barim  :). Rozumiemy swoje spojrzenia :). Mądre są niezmiernie  te nasze kochane psiaki :). Uściski :).

Link to comment
Share on other sites

mam masę filmików z moimi psami, ale jeden z Semikiem jest dla m nie wyjątkowy. Pokazuje jak wrażliwym psem jest moje kochanie. Kilka lat temu przyprowadziłam do domu 2 maleńkie szczeniaczki mojej (jeszcze wtedy nie mojej) Peruszki. Zajmowałam się nimi intensywnie i Semik nie wytrzymał tej konkurencji i ich dużej namolności w stosunku do niego. Uciekał od nich, żeby dały mu spokój, a kiedy koło niego usiadłam, powiedzial mi, co o tym wszystkim myśli:

 

https://www.youtube.com/watch?v=IPoacd2q7S0

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

mam masę filmików z moimi psami, ale jeden z Semikiem jest dla m nie wyjątkowy. Pokazuje jak wrażliwym psem jest moje kochanie. Kilka lat temu przyprowadziłam do domu 2 maleńkie szczeniaczki mojej (jeszcze wtedy nie mojej) Peruszki. Zajmowałam się nimi intensywnie i Semik nie wytrzymał tej konkurencji i ich dużej namolności w stosunku do niego. Uciekał od nich, żeby dały mu spokój, a kiedy koło niego usiadłam, powiedzial mi, co o tym wszystkim myśli:

 

https://www.youtube.com/watch?v=IPoacd2q7S0

Ewa Marta, ten filmik jest cudny :). A Ty mówisz do Semika tak, jak  gdybym słyszała siebie mówiącą do Bariego:  kochanie, perełko, słoneczko ... :) :). Semik jest cudowny :). Jeszcze raz uściski dla Was  :).

Link to comment
Share on other sites

Słodki Semiś - pomrukujący, jakby mówiący...

proszę Cię mamuś, mam już dość... chcę spokoju...

 

Ewuś, wykochaj ode mnie to Twoje Rude Szczęście :) !!!

 

 

Ewa Marta, ten filmik jest cudny :). A Ty mówisz do Semika tak, jak  gdybym słyszała siebie mówiącą do Bariego:  kochanie, perełko, słoneczko ... :) :). Semik jest cudowny :). Jeszcze raz uściski dla Was   :).

 

 

Bardzo Wam dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

Semik dzisiaj już w porządku, ale 2 dni po chemii nie chciał jeść. Znowu z gotowanego przerzucił się na puszki, ale to u niego stale się zmienia. Dzisiaj w doskonałym nastroju ganiał za młodą sunią na skarpie:)

 

Piątą chemię będzie mial 2 czerwca. To daje 3,5 tygodnia przerwy, a kolejną dostanie 4 tygodnie później. Stopniowo będziemy wydłużali okresy bez chemii. Badań tym razem nie będzie, bo dr Jagielski stwierdził, że wyniki sa cały czas przewidywalne i jeśli nic nie będzie się dzialo, nie ma sensu stresować go kolejnym kłuciem.

 

Semik dzisiaj koniecznie chciał mi dać buziaka. Podskakiwał do mojej twarzy i musiałam niemal stoczyć bój o to, żeby jednak tego nie robił:) Po 2 smutniejszych dniach ta jego wesołość, to miód na moje serce:)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam dziękujemy za ciepłe myśli:)

 

Dzisiaj Słonko nie dało mi spać. Tak chrapał, że ściany się trzęsły:) Wstałam, położyłam się obok niego na posłanku i głaskałam. Semik się obudził, pomruczał, pokokosil się, po czym zasnął znowu chrapiąc niemiłosiernie:)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam dziękujemy za ciepłe myśli:)

 

Dzisiaj Słonko nie dało mi spać. Tak chrapał, że ściany się trzęsły:) Wstałam, położyłam się obok niego na posłanku i głaskałam. Semik się obudził, pomruczał, pokokosil się, po czym zasnął znowu chrapiąc niemiłosiernie:)

 

O, to z Semiczkiem stanowilibyśmy niezły duet :D

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam dziękujemy za ciepłe myśli:)

 

Dzisiaj Słonko nie dało mi spać. Tak chrapał, że ściany się trzęsły:) Wstałam, położyłam się obok niego na posłanku i głaskałam. Semik się obudził, pomruczał, pokokosil się, po czym zasnął znowu chrapiąc niemiłosiernie:)

 

No to dowód na to, że Semiś to Prawdziwy, zdrowy Chłop jest ;)

Cieszę się, że po dniach kryzysu dobre wieści :)

Ściskam Was i przytulam cieplutko :)

Link to comment
Share on other sites

Semik zrobil się wielkim przytulasem ostatnio. zawsze lubil głaskanie i drapanie za uszkiem, ale teraz pakuje się jak dzidziuś na kolana i lubi byc bardzo blisko człowieka. Zrobiłam wczoraj zdjęcia moim chłopakom, kiedy przytulali się do siebie:)

 

 

37947499569907661747.jpg

 

81620324469245221056.jpg

 

A tak spędza dzień Semik jak nie ma się do kogo przytulić:

 

65013562844033469954.jpg

 

78406119601380165310.jpg

 

49186406264169221163.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...