Jump to content
Dogomania

Mała Dusia-Duszka już w swoim domku :)


Mortes

Recommended Posts

40 minut temu, Tyś(ka) napisał:

O proszę, jakie nowe koleżeństwo masz, Dusiu :) Nietypowe co prawda, ale można się z nim DOGadać:)

Cześć Tyś(ka)! 

DOGdakać chyba :))) 

Pochodziłam z pańcią po osiedlu, popytałyśmy tu i tam i ówdzie. Trochę dziwnie patrzyli człowieki na nas, że właściciela pierzaka szukamy :))) 

Ale jest. Przyjechał i pierzak złapany. To był Pan Kogut. Okazało się, że już tydzień błądził.

Taka sąsiedzka przygoda :)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Dusia-Duszka napisał:

Wróciłam z wyjazdu, a tu... pierzaste nam się wprowadziło do nieużywanej cześci ogródka :))) 

1708463336_IMG_20180503_091922(Kopiowanie).thumb.jpg.49fa51f3a6bd89874c7f92839c3e4168.jpg 

817001775_IMG_20180502_180732(Kopiowanie).thumb.jpg.dbd19b5b1212f5e17376c4a0cbb6b0d4.jpg

Fajny mix czubatek. Ale że aż tydzień wędrował? Dzielny, dał sobie nieźle radę. To diabelstwo fantastycznie fruwa.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Nesiowata napisał:

Fajny mix czubatek. Ale że aż tydzień wędrował? Dzielny, dał sobie nieźle radę. To diabelstwo fantastycznie fruwa.

Uciekły spłoszone razem z kurką. Pan już stracił nadzieję na odnalezienie. A teraz po odebraniu kogutka, pojechał jeszcze raz poszukać kurki. 

A fruwa rzeczywiście tak niekurzo. Robi i wysokość i odległość znacznie większą niż zwykłe kury. Nocował na gałęzi jabłoni. Bryknął tam na luziku. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Dusia-Duszka napisał:

Uciekły spłoszone razem z kurką. Pan już stracił nadzieję na odnalezienie. A teraz po odebraniu kogutka, pojechał jeszcze raz poszukać kurki. 

A fruwa rzeczywiście tak niekurzo. Robi i wysokość i odległość znacznie większą niż zwykłe kury. Nocował na gałęzi jabłoni. Bryknął tam na luziku. 

Miałam kiedyś kurkę białoczuba, która zrobiła ze mnie kamienny posąg. Chciałam ją pogonić do domu,  a ona na mój widok lekko odbiła się w górę i wylądowała na dachu domu. Zanim obeszłam wszystko wkoło - ona spokojnie sobie jadła nie zwracają na nic najmniejszej uwagi. Ale w ubiegłym roku zdematerializowała się. Pewnie trafiła lisom do garnka. Bo tych u mnie nie brakuje. Na szczęście jeszcze trochę czasu na ich uczty jest i kury nie muszą być zamknięte. 

A kurki warto poszukać - zwłaszcza u ludzi, którzy mają drób. Bo on może ją do siebie ściągnąć odgłosami.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2018 o 23:50, Poker napisał:

Śliczne to pierzaste  nie mówiąc oczywiście  o Duśce. ta to jest istna MISS.(chociaż ja to bym ją trochę wytrymowała)

Bo to miłość psioludzka tak upiększa :))) 

955987975_IMG_20180430_223544(Kopiowanie).thumb.jpg.f02371cdc77b42805f322062a6a5579d.jpg

478225643_IMG_20180430_224414kadr(Kopiowanie).thumb.jpg.725fda2db94d4d5def46da0583b8bbc4.jpg

633043627_IMG_20180501_233918(Kopiowanie).thumb.jpg.e3c1f0207614f0e7a953160ffbbb2810.jpg

 

(i nie będziemy Pokerku nic przycinać :))) chyba, że z gorąca pokażę człowiekom, że trzeba

:)))))))))))))

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Jaaaakaaa sielanka :)

Do środy była :) 

Od czwartku i Kogutka ogródkujemy i podwórkujemy. Dziś pańcia ryła i ja ryłam. Z tym, że ja własnymi łapami, a nie tam jakąś motyczką i szpadlem. Łapami!!! Urobiłam się po pachy - i po klatę też, a właściwie to i po brzuch. Pańcia sadzi - ja wykopię. Bo jak pańcia lubi wtykać do ziemi, to niech ma więcej radochy :) Zła na mnie nie jest, bo jestem bardziej żywa niż rośliny i nie da się mnie dokupić i takich jak ja nie sieją :)))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...