Jump to content
Dogomania

Tatuaz związkowy u psa.


AdamAgata

Recommended Posts

  • 2 years later...

Tatuaz w Związku Kynologicznym składa sie z czterech znaków.Jeden znak to litera, może być na początku lub na końcu całej kombinacji. Litera oznacza oddział w jakim ten tatuaż wykonano. Pozostałe trzy znaki to cyfry. Ona określają który to z kolei szczeniak tej rasy urodził sie w tym oddziale. Tatuowanie danej rasy zaczyna sie w lewym uchu lub w lewej pachwinie. Jeżeli w danym oddziale będzie bardzo dużo miotów danej rasy i dojdzie ona do litery i 999 to następne szczeniaki zaczyna sie tatuować w prawym uchu, pachwinie.

Tatuaże mogą być też wykonane przez Polski Klub Psa Rasowego tatuuje z literą A i też trzy cyfry. Litera A tak samo jak ma oddział Związku Kynologicznego w Warszawie. I już zdarza się, że znaleziony pies ma tatuaż z literką A i okazuje się taki pies z tatuażem Związku Kynologicznego np. ma się świetnie u swoich państwa. Było tak wśród zdaje sie owczarków belgijskich. Okazało się, że znaleziony pies był z Polskiego Klubu Psa Rasowego.

Tatuaże mogą też składać się z innej kombinacji: z innej ilości znaków, w tym cyfr i liter. Takie tatuaże mają psy sprowadzone z zagranicy.

Podobno też niektóre schroniska tatuują lub tatuowały psy. Ale czy to jest dalej i gdzie i jakie są symbole nie mam pojęcia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Numer może mieć więcej niż 3 cyfry - w oddziale krakowskim numer jest już od jakiegoś czasu 4-cyfrowy. I to hodowca, a nie oddział decyduje w którym miejscu będzie sie znajdował tatuaż - w uchu czy w pachwinie.[/quote]

Aga, zalezy od rasy - moje kajtki maja 3 cyfrowe - ale to 2 miot charcików od czasu wprowadzenia tatuazy.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie literki najepiej sprawdzic na stronie zwiazku kynologicznego.

No to strasznie duzo "naprodukowali" w krakowskimoddziale jakiejś rasy,że aż 4 cyfry. A napewno to związkowe tatuaże??

Co do miejsca tatuażu to w niektórych rasach uszka sa zbyt małe i tatuuje sie w pachwinie. Albo np. aby ucho staneło prawidłowo hodowcy nie tauuja ucha. Czy też maluchy maja mieć kopiowane uszy (choc niby jest zakaz) to też im hodowca nie tatuuje ucha tylko pachwine.

Link to comment
Share on other sites

Czy może tak być, ze są tylko 4 cyfry, bez litery? Mam znalezioną staruszke shith tzu....

[quote name='sylrwia']Faktycznie ale to jedyny oddział mający dwie litery. Reszta jest jedno literowa.:lol:

Spis poszczególnych oddziałow i przypisanych im liter jest na stronie Związku Kynologicznego [URL="http://www.zkwp.pl"]www.zkwp.pl[/URL][/quote]
nie wiem gdzie kilknąc na tej stronie, by zobaczyć literki ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Czy może tak być, ze są tylko 4 cyfry, bez litery? Mam znalezioną staruszke shith tzu....[/quote]

Może byc moja znajoma ma psa z zagranicy i ma tylko cyfry.

[quote name='Elitesse']nie zawsze sa 4 cyfry - moja Zadra ma tatoo 04X[/quote]

Ot i czego człowiek z netu sie dowie. To powinni wzor tautazu na stronach zwiazkowych pozmieniac:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...