Jump to content
Dogomania

czy to wada pomocy! !!!!


dzona

Recommended Posts

Witam jestem tu nowa i nie wiem czy dobrze piszę. W tem wątku ale nie mam się kogo poradzić a chyba mam problem i nic nie umiem znaleźć na Onecie to co mnie interesuję.A więc na 9 rocznicę ślubu dostałam od męża wyczekiwanego buldoga francuskiego,suczka Tosia ma 4 mc ale nie jest podobna do buldozka tak bardzo z szczęki tzn. Ma dolina szczęke znacznie wysuniętą przy zamkniętym pyszczku troszkę widać jej działo (zmiana zębów) nie jest z rodowodem ale i tak ja bardzo kocham moje pytanko czy jest to wada szczekowa ? I czy mozna to jakoś leczyc dla lepszego wygladu pieska? Dodam iz osoba sprzedajaca pieeska mówiła że to się zmnieni bo pieskowi rozwija sie jeszcze głowa i szczeka.Bardzo dziękuję za odpowiedz mam nadzieję że pomożecie.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

u buldogów przodozgryz to normalne. Dolna szczęka wręcz powinna nachodzić na górną. Wadą jest natomiast wystawanie szczęki przy zamkniętym pyszczku- prawdopodobnie Twój pies ma zbyt wysuniętą szczękę, jeśli jest to duży rozstęp to może mu utrudniać jedzenie. Niestety nic nie zmienisz, jedyny sposób to zakładać aparat na zęby, czasem trzeba łamać szczękę, co przy takiej dużej różnicy i tak nie przyniesie oczekiwanych skutków. Pozostaje żałować że nie kupiliście psa z dobrej hodowli od uczciego hodowcy (bo to że osoba która sprzedała psa mówi że się to "naprawi" niestety ale jest nieuczciwe. Wady zgryzu mają raczej tendencję do pogłębiania się).

Link to comment
Share on other sites

Wypowiedzieć to się może wet specjalista od ortodoncji.
Aparaty masz na samym dole http://www.wetjaneczek.pl/stomatologia.html
Tu masz dwie dyskusje na podobne tematy:
http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=31902
http://www.forum.bulterier.pl/viewtopic.php?p=57418
Ogólnie znając życie, jakiś pies nie dostał hodowlanki, właśnie z tego powodu, więc pseudo rozmnaża go na lewo, a tacy ludzie jak Ty kupują. Podejrzewam, ze koszty leczenia przy pomocy aparatu, stosowanego raczej jak zęby krzywo rosną, a nie przy problemach ze szczęką psa są tak duże, że można było sobie kupić rasowego bez tego kłopotu. Ponieważ wada była widoczna już w momencie zakupu, a pewnie umowy pisemnej nie ma, to też "pseudohodowcy" możesz co najwyżej kuku zrobić.
Ja pokazałabym fachowcowi, bo nigdy nie miałam problemu ze zgryzem u psów, ale pewnie każde poczekać, aż nastąpi wymiana zębów, bo dopiero wtedy będzie widać z czym rzeczywiście masz doczynienia. Jak coś zaproponuje, to warto to skonsultować z innym wetem, ja bym się w żadne zabiegi nie pchała, chyba że miałoby to poprawić dobrostan psa, bo dla samej "urody" nie warto.

Link to comment
Share on other sites

buldog powinien mieć przodozgryz, taki jest wzorzec rasy. Twój ma spory, pytanie czy nie za duży, zdjęcia są trochę słabo widoczne. Ja bym nie panikowała jednak, tym bardziej że nie wydaje mi się żeby ortodonta coś tu zdziałał. Wstaw jeszcze fotkę pysku psa z przodu, tak normalnie przy zamkniętym pysku (dolne zęby nie powinny wystawać)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuje za odp. Jak wcześniej pisałam ja pieska dostałam jako prezent.Co do umowy umowa została zawarta ale co mi po niej jakk pieskowi to szczęki nie lepszy,jej nie oddam nikomu zgłoszę sie do weta może cos poradzi.Na przyszłość juz nigdy takich Prezętów! Co do kupna następnego pieska za parę lat bardzo dokładnie się upewnię.Jeszcze raz bqrdzo dziękuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

buldog powinien mieć przodozgryz, taki jest wzorzec rasy. Wstaw jeszcze fotkę pysku psa z przodu, tak normalnie przy zamkniętym pysku (dolne zęby nie powinny wystawać)

Zęby mu rosną, to jest wszystko rozpulchnione obolałe, więc może wyglądać gorzej niż jest.A tak naprawdę, widać wszystko będzie dopiero po całkowitej wymianie zębów, bo później to ruchy już niewielkie.


Co do umowy umowa została zawarta ale co mi po niej jakk pieskowi to szczęki nie lepszy,jej nie oddam nikomu zgłoszę sie do weta może cos poradzi.

W dobrej hodowli w umowie miałabyś zwrot części kwoty, w razie gdyby pies miał wadę dyskwalifikującą. Ja mam w umowie zwrot 50% ceny psa w takim wypadku.
Link to comment
Share on other sites

Teraz myślę ze już zapuzno ba co kotwiek kobieta sprzedajaca mężowi pieska nie odbiera tel. Mówi się trudno przeciesz jej nie uśpie tutaj niżej fotki z zamkniętą mordka może komuś w przyszłości fotki pomogą doborze wybrać pieska nawet osobie która nie zna się jak mój mąż

Link to comment
Share on other sites

Na razie to tak źle nie wygląda,masz na niektórych zdjęciach gorsze przypadki https://www.google.pl/search?q=buldogi+z+przodozgryzem&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=-dMCVdCzGcXPaIiDgeAI&ved=0CFIQsAQ&biw=1076&bih=893
Jak będziesz u weta niech dokładnie obejrzy podniebienie, bo z tym jest w rasie problem i tam akurat przy pewnych wadach operacja jest konieczna. Powiem szczerze, że ta rasa ma tyle schorzeń, że jakby Ci się trafił tylko ten problem, a nie inne dla niej charakterystyczne, to i tak powinnaś być zadowolona. Wejdź na FB i zapytaj buldożkowców, kogo polecają w twoim mieście,przejdź się do tego weta i wszystko będziesz wiedzieć. Możesz także zajrzeć do ZKwP w dniu, w którym będzie ktoś z sekcji buldożków, aby go obejrzał, nikt Cie przecież nie wyrzuci, ze przyszłaś z psem z pseudo. U nas udziela się takim ludziom pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję po wizycie u weta napiszę co mi powiedział.Mam nadzieję że wiecej niespodzianek nie będzie może i nie jest źle ale suczka rośnie tak jak ktoś już pisał może a nie musi się to pogłębić Ja mam nadzieję że się nie pogłębi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...