Jump to content
Dogomania

Pies który nie szczeka


kwitko

Recommended Posts

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z psem który nie szczeka?

Mamy sunie ze schroniska, ma ok 4 lat jest z nami od 1,5 roku i nie szczeka WOGÓLE. Że szczekać potrafi wiemy bo przez tan czas jak jest z nami zdarzyło jej się może z 7-10 razy wydać z siebie pojedynczy szczek. Dźwięki z siebie wydaje różne głównie stęka, wzdycha, popiskuje. Co może być tego przyczyną? Taka uroda? Ale żeby tak zupełnie nie szczekać?

Link to comment
Share on other sites

Niektóre psy tak mają, że nie są szczekliwe. Ja nie cierpię tych szczekających. Z moją goldenką miałam problem żeby jej nauczyć komendy "daj głos", ponieważ również jest raczej "cicha". Także nie ma co się przejmować tylko cieszyć ciszą :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mojej do dziś nie nauczyłem komendy DAJ GŁOS bo po prostu...nie daje głosu :)
Szczeka jak jest bardzo szczesliwa np. po naszym powrocie ale to jest 1-2 szczeki ciche takie a'la pisk i tyle.
Ew. jak ktoś krzyczy, to szczeka na niego, że ma przestać.

Ciesz się, że masz cichego psa, bo wyjącego i szczekającego huskiego sasiadów to mam już dość:d

Link to comment
Share on other sites

Jesli Ci to przeszkadza to "rozszczekaj" psa,jak radzą.Zaobserwuj kiedy psina jest najbardziej podekscytowana,np jak podnosisz patyk,jak bierzesz piłeczkę czy jakiś szarpak i chcesz się bawić.

Mój poprzedni pies-bokserka też była cicha ale że lubiła aportować to nauczyłam ją szczekać jak podnosiłam patyk,chwilę trzymałam go w powietrzu a jak szczeknęła,choćby cicho to rzucałam komendę.Szybko załapała.

Obecną jamnicę szybciutko nauczyłam,dłużej uczyłam komendy "spokój" :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Olimpijka

Moja adoptowana sunia też praktycznie nie szczeka. Co ciekawe, czasem na dworze zdarzy jej się na kota, ale czy to mozna nazwać szczekaniem? Raczej jakby próbą szczeknięcia z popiskiem :P W domu zauważyłam, że tylko w nocy warczy i szczeka jak usłyszy psa z dworu. Taka natura pewnie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Matulu, ile bym dala za nieszczekajacego psa :D moja Rita tez byla cicha, czasem poszczekala, glownie jak byla zazdrosna i chciala zwrocic uwage na siebie a tak, to cisza. Duszek taki. Ale jaą rozszczekalismy. Gadanie bardzo jej sieeę spodobalło niestety :p

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam psa ze schroniska coś ala owczarek (zresztą widać na awatarze), niestety już za TM;(. Miał 13 lat i przez całe życie słyszałam jak szczeknął może z 20 razy :D sąsiedzi się dziwili,że taki wielki pies a w ogóle go nie słychać. Kiedyś próbowałam go nauczyć ale on po prostu nie chciał.. podnosiłam patyk/przekąskę do góry a on patrzał tymi swoimi oczkami i nawet nie pisnął :) Bardzo lubił mruczeć sobie i popiskiwać ale nigdy nie szczekał. Kochany był z niego przyjaciel, bardzo mi go brakuje. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...