Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Żyjemy :D 

Ostatnio jakoś się nie udzielam tutaj, ale mamy nowe zdjęcia, więc wypadałoby coś tu napisać ;)

Nie pokazywałyśmy jeszcze w żadnym wątku naszej obroży z Kudłatego Arta - jest naprawdę super! Szkoda tylko, że tak szybko się zgubiła i nie wiadomo, gdzie jest...

 

GOjTbvM.jpg?1

x9jPM3n.jpg

 

:) Powyżej Shena.

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie mamy jakieś zdjęcia ze sztuczkowania!

lPvOwWE.jpg?1

Poniżej slalom, czyli to, co kolaczki lubią najbardziej :)

lLzHfuo.jpg?1

A tutaj skupienie, cóż, za smaczki chce się pracować...

nyqNq9m.jpg?1

"Pa, pa!" - jeszcze z odrywaniem się od ziemii jak przy proszeniu, ale może tak jest efektowniej?

zzLCTgf.jpg?1

Stanie też nam już lepiej wychodzi :)

00NZEQC.jpg?1

F71zSXZ.jpg?1

Ósemka...

nKDX0TB.jpg?1

Takiego mam bordera!

IQyrTC8.jpg?1

 

Edited by Mary&Shena
Link to comment
Share on other sites

O 1.05.2016o22:47, majoka napisał:

Utraciłam Wasz watek w subskrypcjach, mam nadzieje, że dogo nie szykuje kolejnych zmian!

Ja też niektóre wątki utraciłam, niestety :< Denerwują mnie troszkę te zmiany na Dogo, żeby chociaż były na lepsze...

5 godzin temu, Collakowa napisał:

Sarczeł też lubi slalom robić, nasza ulubiona sztuczka :D

A obroża świetna!Szkoda, ze się zgubiła 

Dziękujemy! :D

U nas slalomy, ósemki i obroty to chyba ulubione sztuczki Sheny, nie wiem co te kolaki się tak nakręcają na...kręcenie ;)

Link to comment
Share on other sites

A przed spacerem taniec radości, czyli szczekanie, ogon napędzany niewidzialnym silnikiem i znowu, klasycznie obroty? Bo u mnie tak to wygląda, zauważyłam, że gdy się cieszą albo nie mogą czegoś doczekać, to też się kręcą w kółko, jakby nie mogły w miejscu usiedzieć i nie miały co zrobić z tą energią - Shena np. ostatnio zaczęła sama z siebie robić obroty, gdy dostaje jeść :D O piłkach czy frisbee już nie wspominając ;) 

Link to comment
Share on other sites

W naszym przypadku wszyscy wokół wiedzą, że Sara wybywa na spacer, gdyż szczeka jak opetana. 

Kiedyś czytałam, ze pies powinien przed wyjściem na spacer usiąść i się uspokoić, robimy tak i owszem jest spokój, dopóki nie wyjdziemy za furtkę, też ujada xd

Link to comment
Share on other sites

23 minut temu, Collakowa napisał:

W naszym przypadku wszyscy wokół wiedzą, że Sara wybywa na spacer, gdyż szczeka jak opetana. 

Kiedyś czytałam, ze pies powinien przed wyjściem na spacer usiąść i się uspokoić, robimy tak i owszem jest spokój, dopóki nie wyjdziemy za furtkę, też ujada xd

O tak, u nas też jest obowiązkowe siad i ostatnio nawet udaje się wprowadzać ciii... Oczywiście do momentu, aż wyjdziemy na dwór, no i chociaż pies nie szczeka, to wydaje miliard innych dźwięków - jęki, skomlenie, jakieś wycie ? XD No i to opcja z Sheną, Miłka umie opanować się dopóki nie zobaczy szelek (szelki=dłuższy spacer=wygrane życie), natomiast jak są dwie na raz, nie ma zmiłuj, jakieś dzikie podskoki, szczekanie (pfff, właściwie darcie mordy) jak opętane i generalnie wyglądają, jakby zaraz miały wyjść z siebie ;)

7 godzin temu, Paulina94 napisał:

Collie to jedna z moich ulubionych ras :)

Miło nam, w takim razie zapraszamy do naszej galerii na dłużej :) Albo na bloga >> http://lisi-team.blogspot.com/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 4.05.2016 o 20:04, Collakowa napisał:

To u mnie jest szczekanie i skakanie na mnie, co eliminujemy, ale i tak zdarza jej się skakać 

U nas już na szczęście udało się to wyeliminować (nie licząc sporadycznych wybryków), ale dalej pracujemy nad wyciszeniem odgłosów radości ;)

14 godzin temu, majoka napisał:

Shadow nie wydaje odgłosów, ale dostaje adhd. Jak ubieram szelki, to sam podnosi łapy-co  nie jest pożądane heheh

O, to u nas z kolei jest to pożądane, przed ubraniem szelek psy mają usiąść, dostają komendę "szelki" i same podnoszą łapy :D

Psy to mądre stworzenia, tak swoją drogą ;p, wiedzą, kiedy współpracować XD

Link to comment
Share on other sites

O 7.05.2016 o 22:59, majoka napisał:

Collie to chyba marzenie większości psiarzy, Lassie zrobił dobrą robotę :P

U nas też collaki pojawiły się za sprawą Lassie ;) ! Co prawda nie tej filmowej, tylko książkowej, ale jednak :D

O 6.05.2016 o 00:54, Chesti napisał:

Witam się ;)

Piękne piesy... collie to moje marzenie z dzieciństwa :) Co prawda nigdy się nie spełniło i już nie spełni, ale nadal bardzo lubię tą rasę.

Witamy :) A czemu nigdy się nie spełni ? :)

 

O 8.05.2016 o 14:06, Collakowa napisał:

Moim też jest marzeniem - taki 'prawdziwy' collie z dobrej hodowli, tyle ze nie za sprawa Lassie, mi się marzy smooth ;)

To i tak nieźle - mi się marzy kiedyś tam klasyczny rough (coś w stylu Sheny, ale z charakterem co najmniej tak dobrym i zrównoważonym jak Miłka), a takich w Polsce jest nie wiele, "sportowych" hodowli czy psów już w ogóle ze świecą szukać. Smoothy się tu mają lepiej ;), nawet powoli zdobywają popularność w sporcie, generalnie wychodzą z cienia długowłosych kuzynów :).

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Mary&Shena napisał:

 

 

To i tak nieźle - mi się marzy kiedyś tam klasyczny rough (coś w stylu Sheny, ale z charakterem co najmniej tak dobrym i zrównoważonym jak Miłka), a takich w Polsce jest nie wiele, "sportowych" hodowli czy psów już w ogóle ze świecą szukać. Smoothy się tu mają lepiej ;), nawet powoli zdobywają popularność w sporcie, generalnie wychodzą z cienia długowłosych kuzynów :).

Niby lepiej, patrząc na sportowe roughe, ale w Pl jest tylko 6 hodowli, z czego tylko 1 mi się podoba :P 

Smoothy W Pl to głównie w agi. W ipo też je zobaczyć można :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...