Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Witam ;)
Na forum jestem już od pewnego czasu, ale jak dotąd nie założyłam galerii moim psom, gdyż wolałam poczekać aż kupię wymarzoną lustrzankę. Od paru miesięcy nie było mnie na forum i w trakcie tej przerwy pomyślałam, że mam wiele okazji na fotografowanie moich psów i chociaż nie mam jeszcze upragnionego sprzętu, to może nie ma co czekać i teraz założę galerię, w której z czasem pojawiają się lepszej jakości zdjęcia. Tym bardziej, że jak już napisałam na forum nie jestem od wczoraj, a nadal nie przedstawiłam moich kudłaczy ;)

Może niektórzy wiedzą, że moją ukochaną rasą są collie rough i mam dwie suki tej rasy. A ściślej mówiąc, w typie rasy - ośmioletnią Miłkę i czteroletnią Shenę (stąd mój nick). Mam nadzieję, że nie posypią się na mnie gromy, gdy napiszę, że matką Sheny jest Miłka. Był to wynik przypadkowego krycia, w dodatku wtedy jeszcze ja i moi rodzice nie mieliśmy takiej wiedzy jak dzisiaj mam na temat pseudohodowli i psów rodowodowych.

Oprócz kolaków mieszkają z nami dwa mieszańce - podobny do przerośniętej chichuachy Jackie i mikropies, pół pekińczyk Hipek zwany Małym, w którego żyłach również płynie krew cziłki ;)

Link to comment
Share on other sites

Shena

Wiek: 3 lata
Umaszczenie: Złoto-śniade
Płeć: suka
Shena jest moim ukochanym, wymarzonym psem. Mogłabym się o niej rozpisywać godzinami, ale spróbuję skrócić jej opis :)
Jest fotogeniczna, żywiołowa, inteligentna, piękna, chętna do nauki i współpracy, uwielbia biegać i szaleć z Hipkiem albo swoją matką ;) Z usposobienia to typowy "sport pies". Ćwiczymy amatorskie agility, dog dancing, chcemy też spróbować dog frisbee. Shena bardzo szybko się uczy, niestety raczej nie wystartujemy w żadnych psich sportach, ponieważ problemem Sheny jest agresja wobec obcych (na spacerach), będąca skutkiem braku socjalizacji, którą zaniedbałam i bardzo żałuję :( Shenula jest też niezwykle uczuciowym i wylewnym psem, przy tym gadatliwym, wydaje mnóstwo pomruków, jęków itp., "śpiewa" i uwielbia "gadać". Niestety, jest też strasznie szczekliwa :/
Z wyglądu też ją uwielbiam - jest w "klasycznym" typie collie, który jest moim ideałem, przy tym jest drobnej budowy, taki sport piesełek ;)
Od razu tłumaczę, że jedno "stojące" ucho nie jest u niej wrodzoną wadą, a wynikiem pogryzienia, gdy była jeszcze szczenięciem.

Link to comment
Share on other sites

Miłka

Wiek: 8 lat
Umaszczenie: Rudo-śniade
Płeć: suka
Kochana, oddana, wierna, mądra - taka właśnie jest Miłka o cechach legendarnej Lessie. Na świat patrzy przez różowe okulary, do obcych psów na spacerach ma stosunek jak golden i labrador do obcych ludzi, kocha małe dzieci, a najważniwjsza jest dla niej jej rodzina. Nie wiem jak się o niej dalej rozpisywać, po prostu jest typowym rodzinnym psem, który kocha być przy ukochanych osobach ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj kolaki się wybiegały, spędziły parę godzin w ogrodzie przy ognisku ;)
Niestety nie mam zbyt dobrych zdjęć, bo po pierwsze robione były telefonem, a po drugie Miłka nie odstępowała mnie przez pewien czas na krok i jak zwykle trudno było jej zrobić dobre zdjęcie. Z pomocą przyszła chrumkają świnka gumowa :D i kości na których sie skupiły psiny i chociaż przez parę chwil nie szalały :)
Mam nadzieję, że uda Wam się je rozróżnić na zdjęciach.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, zdjęcia w pełnym rozmiarze dodam, jak będę na komputerze, bo teraz mam do dyspozycji jedynie telefon, więc miniaturki :/
Dzisiejsza Shena, wybiegana ;)

 

EDIT: zdjęcia w pełnym rozmiarze ;)

 

post-97745-0,12483300-1425214189.jpg

 

 

 

post-97745-0,99557700-1425214215.jpg

 

 

 

A tak pędzimy do pani przez łąkę...

 

 

 

post-97745-0,75960600-1425214553.jpg

 

 

post-97745-0,19595900-1425214583.jpg

 

 

 

 Jakość [*]

 

post-97745-0,05334100-1425214619.jpg

 

 

 

Piękna moja :)

 

post-97745-0,19880400-1425214716.jpg

Link to comment
Share on other sites

W ostatnim poście dodałam z komórki miniaturki, a później na komputerze edytowałam post i tym sposobem który pokazała Collakowa wstawiłam w pełnym rozmiarze. Były, teraz weszłam z telefonu i też ich nie widzę... Spróbuję kiedy indziej dodać :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzisiaj pierwszy raz Miłka i Shena wypróbowały nowe zabawki: frisbee Kong Flyer L i piłeczkę Ultra Ball ChuckIt! M. Szczególnie ta druga przypadła im do gustu. Z frisbee musiałam się dużo namęczyć aż załapała że latający flak trzeba przynieść ;)
Piłka jak na razie wywarła mega dobre wrażenie i na mnie i na psiakach (również maluchach), świetnie siw odbija, na szczęście także na trawie.
Ponieważ sama rzucałam, zdjęć za wiele nie mam. Jakość słaba, bo z telefonu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...