Jump to content
Dogomania

Pippy - zwariowany terrier


Guest nnaribus

Recommended Posts

Guest nnaribus

Imię: Pippy

Płeć: suka (wysterylizowana)

Rasa: wtr yorkshire terrier

Wiek: 5 lat

Data urodzenia: 10.04.2010

 

Maść: czarny podpalany

 

Wzrost: +/- 21cm

Waga: 3,5kg

 

 

Pippy jest moim pierwszym psem, przy którym popełniłam mnóstwo błędów. Kiedy do mnie trafiła, nie wiedziałam praktycznie nic o wychowaniu psów, a o sportach to już zupełnie nie miałam pojęcia. Zaczęłyśmy 'coś robienie', kiedy szczurzyca miała już dwa lata, a ja (nadal nie mogę sobie przypomnieć jak) przypadkiem natknęłam się na sporty kynologiczne i zapragnęłam mieć własnego sportowego pieska.
Do tego czasu Pippy w domu była pieskiem idealnym, na dworze jednak inna sprawa. Teraz mogę powiedzieć, że jest już w miarę ogarniętym pieskiem.
 
A jaka jest? Przede wszystkim straszna z niej przylepa. Kocha mnie chyba całym swoim serduszkiem i chodzi za mną jak cień. No, chyba, że ktoś ma jedzenie - żarłoka większego od niej nie znam ;) poza tym jest bardzo mądrym wesołym psem z ogromną ilością energii, którego na prawdę ciężko jest zmęczyć nawet kilkukilometrowym spacerem.
 
ARFWI8.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest nnaribus

A ze starą galerią to co? Nieładnie, oj nieładnie.  :P A z Pippy piękna dziewczynka!

 

E tam stara... jest nowa, to cieszyć się, a nie narzekać! :P

Dziękujemy! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest nnaribus

Jako, że ostatnio nauka zabiera mi większość wolnego czasu, Pippy cierpi na brak rozrywki (a ja brak snu ;)). Tylko czekam na jakieś wolne.

A teraz obiecane zdjęcia. Zapewniam, że mój pies jest normalny! :P

 

o7FZ8W.jpg

 

TMJEIt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest nnaribus

Zdjęć mało, bo nie za bardzo mam co wstawiać. Przez zimę cierpiałam na brak weny, a teraz na brak czasu i niestety mam do wyboru - albo psa na spacerze porządnie wybiegać i wymęczyć, albo zanudzić robieniem zdjęć i słyszeć później szczekanie podczas gdy próbuję się uczyć - rozum podpowiada, żeby wybierać to pierwsze :D już niedługo powinnam mieć więcej czasu, więc i zdjęć będzie więcej :)

 

lucky23, na weekend będę chyba w miarę wolna, więc odwiedzimy i Waszą galerię ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest nnaribus

Znów zaczynają się męczące dni. Tyle tych egzaminów, sprawdzianów i wszystkiego w tym miesiącu, mam już dość. Nie mogę doczekać się kwietnia - dwa tygodnie wolnego! :D

A żebyście nie narzekali, dorzucam na koniec parę zdjęć z sobotniego spaceru :)

 

syyI01.jpg

 

RExJDv.jpg

 

rm657Y.jpg

 

 

 

Poza tym zapraszam na fanpejdża z moimi zdjęciami :)
KLIK

 

W maju przez parę dni będę dostępna w Gliwicach (od ok. 15/16 maja (w niedzielę 17 jestem zajęta, bo brat ma komunię), do ok. 20/21 maja), więc jeśli ktoś by chciał się umówić, chętnie pofociłabym czyjegoś psa :)

Link to comment
Share on other sites

Guest nnaribus

Olimpijka, glizda bardzo dziękuje :D

 

Jutro wpłacę sobie kasę na konto i (wreszcie!) zamówię dla Piczka nowe szelki + jakieś pierdółki się dobierze do darmowej przesyłki. No a za tydzień powinna do nas dojść paczka od babci, w której między innymi będzie obroża i adresówka, których nie mogę się doczekać :D

A od wtorku jest z nami nowe szkiełko, które mam nadzieję, że w weekend uda mi się przetestować w miejscu ciekawszym niż własny dom i ogród.

 

E4ew5w.jpg

Link to comment
Share on other sites

Piękne zdjęcia, podziwiam! :D
Pippy to taka kruszynka śliczna :) dobra z niej modelka ;)

W maju przez parę dni będę dostępna w Gliwicach (od ok. 15/16 maja (w niedzielę 17 jestem zajęta, bo brat ma komunię), do ok. 20/21 maja), więc jeśli ktoś by chciał się umówić, chętnie pofociłabym czyjegoś psa :)

Oo może by się udało spotkać ;) my z Katowic, ale chętnie dojedziemy gdzieś na spacer ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest nnaribus

Piękne zdjęcia, podziwiam! :D
Pippy to taka kruszynka śliczna :) dobra z niej modelka ;)

Oo może by się udało spotkać ;) my z Katowic, ale chętnie dojedziemy gdzieś na spacer ;)

 

Bardzo dziękuję! 

Wbrew pozorom do dobrej modelki jej daleko. Jest już o wiele lepiej, ale jednak kosztowało mnie to dużo nerwów i żyję z nadzieją, że mój następny pies będzie urodzonym modelem i nie będzie trzeba tego w nim wyrabiać :lol:

A na spacer bardzo chętnie  ;) mam nadzieję, że mimo krótkiego pobytu znajdzie się trochę wolnego czasu.

 

 

 

Doszły do nas dzisiaj nowe szelki, niestety trochę za luźne w klatce, ale poprawimy to.
Jestem bardzo zadowolona z zachowania Pippy na dzisiejszym spacerze. Pozytywnie mnie zaskoczyła :) mimo rozproszeń fajnie pracowała, a jeszcze rok, czy dwa lata temu nawet nie pomyślałabym, że będę ją mogła tak pochwalić. Jednak ciężką pracą wszystko da się osiągnąć ;)

Na razie zostawiam Was z jednym zdjęciem z dzisiaj.

 

 

raNQkb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest nnaribus

Piękna! mamy też te szelki ten sam kolor tylko Y, dla dziewczynek idealne :D

Podobały mi się od samego początku i musiałam je mieć, hahaha :D

 

 

Ja już po egzaminach (no, prawie, ale na te dwa to się uczyć nie ma po co ;) ), więc czasu wreszcie dużo. Przez naszą nieobecność w sumie parę zdjęć się uzbierało, ale skoro prawie nikt nas nie odwiedza, to chyba nie ma za bardzo dla kogo dodawać :D

Za 11 dni małe kudłate obchodzi swoje piąte urodziny, a pamiętam jak zabierałam malutką kuleczkę do domu jakby to było wczoraj... 

 

2rxaeqb.jpg

 

x4nmg1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest nnaribus

Miałyśmy dzisiaj okazję pierwszy raz trochę 'potrenować' na torku z prawdziwego zdarzenia :) gdyby ktoś nie znał Pippy, zapewne powiedziałby, że jest to okropny pies, ale dla mnie jej zachowanie było super! Na pewno musimy jeszcze popracować nad motywacją w rozproszeniach, bo jest tyyle ciekawszych rzeczy. ALE patrząc na to jak zachowałaby się w takiej sytuacji rok temu, to można powiedzieć, że jest świetnie i to jest pocieszające :) mam nadzieję, że niedługo zaczniemy regularne treningi.

 

2q21n9s.jpg

 

2qns45f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest nnaribus

Siema :D

 

Czeeść! :D
 

 

O! Rośnie widzę nowy mistrz! :D
gratulacje w postępach. Oby tak dalej!

 

Dziękujemy! :)



Mój mały bohater kończy dzisiaj 5 lat... jak ten czas szybko zleciał. Jeszcze niedawno wiozłam do domu na kolanach taką małą kuleczkę, a teraz? Zajmuje więcej miejsca w łóżku ode mnie jak się rozłoży  :rolleyes:

Chciałabym podziękować jej za wszystko, bo jest najcudowniejszym psem na świecie. Zawsze rozwesela i stara się pocieszyć w złych chwilach, kiedy nikogo przy mnie nie ma. Bardzo dużo mnie nauczyła, szczególnie przez ostatnie trzy lata. Wciągnęła mnie w świat szkolenia psów, sportów kynologicznych i fotografii i dzielnie znosiła moje pierwsze kroki jako mój króliczek doświadczalny. I chociaż są lepsze i gorsze chwile, to jest najlepszą przyjaciółką i najlepszym psem jakiego mogłam mieć.
Zdrowia, zdrowia i długiego, szczęśliwego życia przy moim boku pieseczku!  :D

Zapraszamy na urodzinowy filmik: KLIK

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest nnaribus

Najlepszego! Świetny filmik!

 

Dziękujemy! :)

Daleko mu do tego jaki miał być, ale z moim laptopem to...  :rolleyes: czekam, aż ktoś mi nowy zafunduje, bo nawet zdjęć mi się na nim odechciewa  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...