Jump to content
Dogomania

Karma dla wrażliwego żołądka i mało kaloryczna


BlackSheWolf

Recommended Posts

Witajcie :) Wiem, że tematów jest dużo, przekopuje się przez nie ale nadal nie wiem co wybrać. Mianowicie mam psa (1,5 roku), waży 4,5 kg. Powinien ważyć ze 4 kg. Więc musimy troszkę schudnąć. Ale nie w tym problem. On sporo karmy chrupie i ma dość wrażliwy żołądek. Coś nie tak zje to ma zaraz gazy, bulgocze mu w brzuchu, czasem wymiotuje. Przebadałam go u weta i ze zdrowiem wporządku. Teraz przypasowała mu karma RC Adult ale tyje po niej niesamowicie.... Co polecicie? Kwotowo to tak do 80zł za 2kg.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pieska bardzo wrazliwego na rozne pokarmy ale u niego objawialo sie gazami i rzadkimi kupami ,czesto biegunki  Opisze jak mu dobralam jedzenie  .Piesek z adopcji ok 8 lat bardzo wychudzony i zaniedbany nie wiadomo co jadl wczesniej .Schronisko zalecilo Chappi ale to odpada ,chcialam dla nigo lepszego jedzenia ,surowe mieso odpada ,nie chce jesc ,wypluwa .Zaczelam sama gotowac ,kupy idealne ale pozostala kwestia smaczkow do nagradzania poniewaz pracuje za zarcie .Ciasteczka psie nie za bardzo ,kupa paskudna ,parowki OK ale jak za duzo tez rowolnenie . Dwa miesiace temu wpadlam na pomysl i kupilam karme Arden Grange plus smaczki tej firmy bo wyczytalam ze jest dobra dla alergikow ( absolutnie nie reklamuje tej firmy ,nie mam z nia nic wspolnego :) ) Jest super nagradzam go ta karma , bardzo mu smakuje ,nawet troche zmniejszylam ilosc gotowanego jedzenia zeby go nie zatuczyc ,kupy ma idealne zadnych gazow .W zeszlym tygodniu mial wizyte kontrolna u veta ,pani pochwalila ,ze zdrowy i karma dobrze dobrana Wydaje mi sie gdybym odstapila od gotowanego jedzenia i tylko karmila go ta karma byloby tez w porzadku :) 

Link to comment
Share on other sites

Weterynaryjne RC (np. na alergie) w wielu przypadkach działają, bo działa rozbicie białek do poziomu aminokwasów oraz dodatki np. kaolinu. Ja i tak do produktów tej marki zaufania nie mam, zwłaszcza po publikacjach takich, jak np. ta: http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=268:karma-wykonana-z-pior-brawo-dla-royal-canin&catid=46&Itemid=273

 

A jeśli już mowa o weterynaryjnych dietach, niezłe mają Farmina, Trovet, Forza10.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Idealnym rozwiązaniem żywieniowym jest karma PETVITA Adult Small. Jest to karma bezzbożowa, bezglutenowa, bez zbędnych zapychaczy typu ryż, kasza lub kukurydza. Zawartość mięsa sięga tutaj nawet do 60%, a oprócz podstawy stanowiącej minimum składników odżywczych, karma PETVITA zawiera wiele składników pozytywnie wpływających na rozwój pupila. Są to takie składniki jak: wspomagające pracę stawów (glukozamina i siarczan chondroityny), gwarantujące piękną i lśniącą sierść oraz zdrową skórę (olej z łososia i chelaty cynku), pozytywnie wpływające na florę jelitową (fruktooligosacharydy i inulina), pomagające zachować higienę jamy ustnej (ekstrakt z juki) i wiele innych wspomagających prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. 
 

Producent PETVITA posiada w swojej ofercie również karmy mokre. Puszki PETVITA to wyjątkowo pożywny posiłek, który dostarczy Twojemu pupilowi wszystkich składników odżywczych, niezbędnych w jego codziennej diecie. Jako produkt najwyższej klasy Ultra Premium, karma holistyczna PETVITA daje gwarancję zdrowej diety oraz troszczy się o cały organizm Twojego podopiecznego. Dzięki bardzo dużej zawartości mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego (70%) stanowi niezwykle bogate źródło wysoce przyswajalnego białka. Dodatkowo, starannie wyselekcjonowane składniki pochodzenia roślinnego czynią karmę PETVITA idealnie zbilansowaną. Karma PETVITA zawiera substancje mineralne i witaminy (w tym witaminę A i witaminę D3), dzięki którym nie tylko troszczy się o wzrok Twojego podopiecznego, ale również zapewnia mu piękną, lśniącą sierść i zdrową skórę.

Karmy PETVITA to najlepszy wybór dla Twojego pupila!

Serdecznie polecam karmę.

Pozdrawiam
EXPERT PETVITA

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Bozita sie już tak źle sprzedaje , ze musicie ją az tak nachalnie reklamować?

fakt, że nie ma szczególnego składu -ja bym jej dla psa nie kupiła, wiec pewnie dlatego taka reklama na wątkach na dogo

np tutaj opis składu Bozity bezzbozowej  http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bozita_robur/pies_dorosly/595249

biorąc pod uwagę, że kosztuje prawie 18 zł za kg ( jak kupisz od razu 14 kg karmy) to  skład ma kiepski jak na taką cenę

co z tego, że nie ma zbóż, jak ma mnóstwo ziemniaków, i groszku/mączki groszkowej - po prostu karma z ziemniaków i mączki groszkowej z dodatkiem kurczaka (całego,)

ma w składzie kurczaka, ale nie wiadomo ile mięsa z kurczaka jest, bo w składzie  jest cały kurczak, a nie mięso, a cały kurczak to cały, z pierzem, kośćmi, pazurami. no i ws kąłdzie jest świeży kurczak, który w suchej karme jest suchy -czyli mało go zostaje

i tego kurczaka, całego, jak był jeszcze świeży , to było 32 procenty do całości, albo i nie, bo to jest dziwnie rozpisane

i co to jest świeży szwedzki kurczak?  taka rasa kurczaka? czy kurczak który mieszkał w Szwecji? a ten pozostały kurczak jest nieszwedzki?

nie wiem jak w karmie która ma długą ważność może być świeżo przyrządzone mięso renifera , i co to znaczy - w sumie -taka zagadka producenta

sa tez w karmie  naturalne przeciwutleniacze, cokolwiek to znaczy, bo nie wiadomo ani jakie są ani ile ich dodano

Skład z wyżej podanego linka
kurczak 32% (suszony kurczak 24%, świeży szwedzki kurczak* 8%), suszone ziemniaki*, mączka groszkowa*, świeżo przyrządzone mięso z renifera* (8%, tłuszcz z kości*, suszone jaja*, hydrolizowany kurczak, suszona pulpa buraczana* (pozbawiona cukru), składniki mineralne, siemię lniane*, inulina z cykorii* (FOS 0,63%), drożdże* (ß-1,3/1,6-Glukan, 0,05%), siarczan chondroityny* (0,004%), *Naturalne surowce
Dodatki:
witamina A (11.100 j.m./kg), witamina D3 (1.170 j.m./kg), witamina E (300 mg/kg), witamina C (405 mg/kg), tauryna (1000 mg/kg), miedź [siarczan miedzi(II) - pentahydrat] (5,9 mg/kg); mangan (tlenek manganu(II)/(III) (5,8 mg/kg), cynk siarczan cynku - monohydrat (36 mg/kg); jodan wapnia (1,8 mg/kg); selen [drożdże selenowe] (0,1 mg/kg).
Dodatki technologiczne:
naturalne przeciwutleniacze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

pewnie nikt juz tej karmy nie kupuje, bo skład kiepski , a cena jak za wołowinę gulaszową 100 procent

zeby chociaż producenci na tych karmach normalnie napisali co jest w środku; bo przecież w suchej karmie nie może być świeże mięso ; jeśli nawet jest mięso to jest przecież suszone / pieczone/ gotowane/przetworzone

albo co to jest ten tłuszcz z kości renifera (jest go 8 procent w świeżo przyrządzonym miesie  z renifera)-  czy to jest wywar z gotowanych kości? i jak on jest w mięsie?

albo ten szwedzki kurczak?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...