Jump to content
Dogomania

co jest mojej suni


dorisek16

Recommended Posts

Witam, mam 7 letnia suczke chorujaca na padaczke
Od dluzszego czasu ok 1,5 miesiaca jej brzuszek jest strasznie nadety, sztywny
Po konsultacji z vetem udalam sie na usg z ktorego doktor stwierdzil piasek na nerkach i tkliwa trzustke
Zrobilam wyniki krwi ktore wyszly w porzadku oraz mocz ktorego parametry wyszly takie:
Barwa ciemnozolta
Przejrzystosc lekko metna
Ciezar wlasciwy 1025 g/ml
Ph 6.5
Leukocyty 25 leuk./πl
Azotyny ujemny
Bialko 25 mg/dl
Glukoza w normie
Ciala ketonowe 5 mg/dl
Urobilinogen 1 mg/dl
Bilirubina 1 mg/dl
Erytrocyty ujemny
Osad:
Nablonkinplaskie nieliczne
Leukocyty 20-40 wpw
Erytrocyty swieze 0-2 wpw
Bakterie nieliczne

Weterynarz stwierdzil ze nie wie co dolega mojej suni
Ze moze byc to chora watroba lub pecherz
Vet podal jej
Przeciw zapalny Rapidescol nie moge rozczytac
Oraz na ten brzuszek srodek rozkurczowy Buscopak
I dal mi 2 tabletku do podania Eurobioflox
Chcialam sie poradzic Was i spytac na co moze chorowac moja sunia
Dodam ze jest mniej aktywna niz np miesiac temu i ten brzuszek ma strasznie nadety
Prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Mało danych , jakie ma objawy , -wymioty,próby wymiotów , biegunki , piszczy , stęka czasami ? to sa objawy bólu .Nadety brzuch nie jest powodem piasku 

w ukł moczowym . Badanie moczu nie jest najlepsze ale nie tragiczne . Wykonałabym Rtg brzucha , powtórzylabym Usg  u innego lekarza .Oprócz Buskopanu 

warto podac 2-3 tabl euspumisanu .

Link to comment
Share on other sites

piasek w nerkach
leukocyty i to wcale nie tak mało
białko też w ilosci której nie mozna lekceważyć
do tego wzdęty, napięty i tkliwy brzuch i wet nie wie co psu dolega?!
"Może chora watroba" - to przepraszam na co czeka? Nie słyszał o badaniach parametrów wątrobowych?
To przecież młody jeszcze pies a widze u weta ( przynajmniej tak wynika z relacji)jakąs niechęć do podjęcia sensownego leczenia
Bezwzględnie trzeba zrobic przynajmniej podstawowy profil diagnostyczny , to powinno dać wstępna odpowiedź w jakim stanie są nerki, wątroba , trzustka.
A tak na marginesie , jesli pies z padaczką to jak rozumiem na lekach- nikt Ci nie mówił że one mocno obciązają i watrobę i nerki i że trzeba regularnie robic badania kontrolne nawet gdyby "na oko" nic się nie działo?

espumisan podac mozna to akurat nigdy nie zaszkodzi tylko obawiam sie że tu w niczym nie pomoże - jesli pies byłby zagazowany to byłoby to widoczne na usg
Nie wiem czy moja przedmówczyni doswiadczyła na własnej skórze jakie odczucia towarzyszą niewinnemu piaseczkowi w nerkach jak zaczyna schodzić i orać moczowody ale zapewniam że doznania sa wysoce niemiłe od bólu po odczyn mięsniowy z wzdęciami powodującymi że brzuch przypomina balon , zaparciami i pieczeniem dolnych dróg moczowych takim że zyc sie odniechciewa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...